קונסולת הפלייסטיישן 4 כנראה תיחשף החודש

 סרטון חדש מטעם הועלה ליוטיוב, שקובע כי תיערך מסיבת עיתונאים ב-20 לפברואר השנה, יחד עם הכיתוב "See the future" – האם זוהי החשיפה של הפלייסטיישן 4?

אם עקבתם אחר חדשות עולם הגיימינג בשנה האחרונה, סביר להניח שאתם יודעים על התכניות ברורות מאליהן של סוני ומיקרוסופט לשחרר נייחות חדשות בתקופה הקרובה. התכניות אמנם לא נחשפו רשמית, אך עשרות אם לא מאות של שמועות, הדלפות ודוחות בהחלט מראים לנו שמשהו חריף מתבשל לו אצל ומיקרוסופט.

נתחיל מכך שהמנכ"ל של העולמית – קאז היראי הודיע שסוני תיתן למיקרוסופט לבצע את המהלך הראשון. "למה שנצא בהכרזה קודם אם נוכל לחכות ולראות מה יש להם להציע ואז להמציא משהו יותר טוב?" אמר היראי. בעוד בדרך החשיבה הזו יש הגיון רב, סביר להניח שבשלב כה מאוחר לא תבצע שינויים במפרט של הפלייסטיישן 4 (על פי ההדלפות והשמועות, ומיקרוסופט סיימו לפני מעל לחצי שנה את הרכבת המפרט הסופי של הקונסולות).


אך סרטון שהועלה לרשת ממש אתמול מוכיח אחרת. בסרטון נראה שסוני מכריזה על מסיבת עיתונאים ב-20 בפברואר, יחד עם שם הסרטון "See the future" נראה שזו רמיזה לא כל כך דקה על כך שסוני תציג מוצר חדש למשפחת הפלייסטיישן, כנראה הפלייסטיישן 4 או ה"Orbis" – שם הקוד של הקונסולה.

אך החומרה, היא העניין פה. 

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ראשית, הנתונים העדכניים ביותר גורפים כי ה-PS4 תרוץ על 8 ליבות "יגואר" שירוצו במהירות 1.6 Ghz ויאורגנו בשני מקבצים על גבי הקונסולה. כל מקבץ יכלול 4 ליבות וזיכרון מטמון מסוג L2 בנפח 2MB שיחולק בין ארבעתן. יחידת העיבוד הגרפית תבוסס על ארכיטקטורת ה-"R10XX" או Southern Islands אם תרצו. כמובן שיחידת העיבוד הגרפית תתמוך בסט האפשרויות ש- 11+ מציע. הליבה תרוץ בתדר של 800 Mhz. יחד עם המערכת המרשימה הזו, ה- תציע סוף סוף זיכרון נורמלי, שכפי הנראה יהיה בנפח של 4 גיגה – בהחלט שיפור משמעותי מה-512 מגה בייטים של שהיו ב-PS3.

?Franken-Dualshock

בנוגע לשאר הפרטים: כצפוי, הקונסולה תישאר עם פורמט ה- שימשיך לתמוך בפורמטי דיסקים בנפחים של 25 ו-50 גיגה, נפח האחסון בקונסולה שיהיה זמין למשתמש בעת ההשקה כנראה יעמוד על 500 גיגה (סביר להניח שיוצעו גרסות עם יותר נפח ופחות נפח בהמשך מחזור החיים של הקונסולה). אך החומרה הכי מסקרנת היא בקר השליטה של הקונסולה. השמועות הראשונות טענו כי הבקר יהווה שילוב של בקר הדואלשוק הרגיל יחד עם בקר התנועה של , ה-Move. השמועות ניזונו בעיקר מהעובדה שסוני רשמה פטנט על העיצוב הזה במשרד הפטנטים האמריקאי. שמועות מאוחרות ומעודכנות יותר טענו כי תזנח לחלוטין את עיצוב הדואלשוק המקורי, והבקר החדש ישלב מסך מגע (LCD) ואפשרויות ביזאריות נוספות כמו חיישן ביומטרי (לזיהוי טביעות אצבע) וכאמור ישולבו חיישני תנועה, ייתכן שבשילוב עם ה-Move.


בסופו של דבר, נראה שסוני היא זו שתעשה את הצעד הראשון ותכריז על קונסולת המשחקים של הדור הבא מצידה. יחד עם שלט חדש ומעניין, חומרה חזקה ומשוכללת וכמובן – ליין אפ ארוך מאוד של משחקים, בהחלט מצפה לנו מסיבת עיתונאים מעניינת. עכשיו רק נשאר לחכות.

מה אתכם? מה אתם חושבים על החומרה של ה-PS4? האם הפציצה או שהקונסולה מתה עוד לפני שהוכרזה? שתפו אותנו בתגובות.