קונסולות העתיד של מיקרוסופט וסוני: AMD Inside

9 תגובות
מידע שדלף ממיקרוסופט ומסוני רומז כי כלל העתיד הקרוב יכילו חומרה של AMD
 
אנחנו לא באמת צריכים להזכיר לכם שהשנים האחרונות היו קשות עבור AMD. הדו"חות הכלכליים של החברה עדיין מראים הפסדים והחברה עדיין בפיגור טכנולוגי משמעותי מאחורי בכל הנוגע לביצועי המעבד יחסית לתדר העבודה שלו. למרות כל זה, החברה יכולה לרשום לעצמה ניצחון משמעותי במידה והשמועות האחרונות בנושא המשחקים של העתיד הקרוב נכונות.
 
הדור הבא של קונסולת ה-Xbox מבית מיקרוסופט יבוסס, על פי המידע שדלף, על מעבד x86 בעל שמונה ליבות שירוצו בתדר של 1.6 גיגה-הרץ בנוסף ל-8 גיגה-בייט של זיכרון נדיף. בנוסף למעבד, תכלול הקונסולה ליבה גראפית בעלת 12 מאוחדים בתדר של 800 גיגה-הרץ. מדליף התרשים ציין בעצמו כי זה מזכיר מאוד מעבד Jaguar עתידי של AMD עם גראפית מובנית.
היגואר של – יספיק לקונסולות החדשות?
לא ברור עדיין איזה שילוב של מעבד וכרטיס מסך יכיל ה-Playstation 4 של סוני, אבל ככל הנראה יהיה מדובר במעבד דומה או זהה. המידע שדלף מסגיר כי יתכן וה-Playstation 4 תכיל שילוב של גראפית המובנית במעבד ועוד כרטיס מסך נפרד: אולי אפילו Radeon HD 7970M.
הסכמה שדלפה ומדגימה את המפרט הטכני של ה-Xbox הבא. מקור: vgleaks.com
במידה וכל המידע שדלף נכון, המרוויחים הגדולים של כל העסק הם אנחנו. יש לנו אינטרס ב-AMD מצליחה ורווחית שתמשיך לתת קונטרה לאינטל ואפילו אינטרס גדול יותר שקונסולות הדור הבא יתבססו על חומרה דומה לזו של המחשב האישי. כך משחקים שתוכננו במקור לאחת הקונסולות יומרו בקלות לאחרת, שלא לדבר על פורטים מוצלחים הרבה יותר למחשב האישי.