קונסולות העתיד של מיקרוסופט וסוני: AMD Inside • HWzone
גיימינג

קונסולות העתיד של מיקרוסופט וסוני: AMD Inside

מידע שדלף ממיקרוסופט ומסוני רומז כי כלל העתיד הקרוב יכילו חומרה של AMD
 
אנחנו לא באמת צריכים להזכיר לכם שהשנים האחרונות היו קשות עבור AMD. הדו"חות הכלכליים של החברה עדיין מראים הפסדים והחברה עדיין בפיגור טכנולוגי משמעותי מאחורי בכל הנוגע לביצועי המעבד יחסית לתדר העבודה שלו. למרות כל זה, החברה יכולה לרשום לעצמה ניצחון משמעותי במידה והשמועות האחרונות בנושא המשחקים של העתיד הקרוב נכונות.
 
הדור הבא של קונסולת ה-Xbox מבית מיקרוסופט יבוסס, על פי המידע שדלף, על מעבד x86 בעל שמונה ליבות שירוצו בתדר של 1.6 גיגה-הרץ בנוסף ל-8 גיגה-בייט של זיכרון נדיף. בנוסף למעבד, תכלול הקונסולה ליבה גראפית בעלת 12 מאוחדים בתדר של 800 גיגה-הרץ. מדליף התרשים ציין בעצמו כי זה מזכיר מאוד מעבד Jaguar עתידי של AMD עם גראפית מובנית.
היגואר של – יספיק לקונסולות החדשות?
לא ברור עדיין איזה שילוב של מעבד וכרטיס מסך יכיל ה-Playstation 4 של סוני, אבל ככל הנראה יהיה מדובר במעבד דומה או זהה. המידע שדלף מסגיר כי יתכן וה-Playstation 4 תכיל שילוב של גראפית המובנית במעבד ועוד כרטיס מסך נפרד: אולי אפילו Radeon HD 7970M.
הסכמה שדלפה ומדגימה את המפרט הטכני של ה-Xbox הבא. מקור: vgleaks.com
במידה וכל המידע שדלף נכון, המרוויחים הגדולים של כל העסק הם אנחנו. יש לנו אינטרס ב-AMD מצליחה ורווחית שתמשיך לתת קונטרה לאינטל ואפילו אינטרס גדול יותר שקונסולות הדור הבא יתבססו על חומרה דומה לזו של המחשב האישי. כך משחקים שתוכננו במקור לאחת הקונסולות יומרו בקלות לאחרת, שלא לדבר על פורטים מוצלחים הרבה יותר למחשב האישי.


תגיות

9 תגובות

 1. 800 גיגה הרץ??
  כדאי שיוסיפו כרטיס מסך נפרד כי המובנה לא נראה משהו..

 2. זה רק אני או שאולי יש סיכוי שיהיה אמולטור סביר?
  בניגוד ל PS3 וXBOX360

 3. היה צפוי
  AMD נותנתת להם עלות מול תועלת טובה יותר מ Nvidia.
  כלומר המחיר יהיה זול ותיהיה גרפיקה מספקת באופן כזה או אחר

 4. למגגיב מס' 2
  800mhz זה סבבה לליבה הגרפית היום ה 7850 בא עם 860mhz כך שזה לא אמור כלום.וגם כן הליבות הם ליבות GCN ,מה שאומר שהם מהדור הנוכחי ויכול להיות שהיו די חזקים.

 5. שאלה מבחינה עקרונית
  מה יותר חזק 8 מעבדים ב1.6GH או 4 ב3.2GH?

 6. תשובה ל- 6
  תלוי, ריבוי ליבות לא גורם לעבודה מהירה יותר של המעבד אלא תומך ב- Multitasking כלומר ביצוע מס' משימות במקביל. 8 ליבות של 1.6 יהיו יותר יעילות לריבוי משימות מאשר 4 ליבות של 3.2 ואילו 4 ליבות של 3.2 יבצעו את המשימות מהר יותר מ-8 ליבות של 1.6.

 7. למספר 7
  למה קונסולה צריכה ריבוי משימות?
  לשחק וצ'טט באותו הזמן?

 8. עזבו אותכם מקונסולות
  סתם ביזבוז מכל בחינה אפשרית חוץ מזה שהמחשב תמיד יהיה פי 10 יותר חזק נ ק ו דה אז תקנו מחשב ועזבו אותכם משטויות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close