עוד החלטה עסקית של EA Games מכעיסה את הגיימרים

מבצעים הזמנה מוקדמת של הפרק החדש בסדרת Need for Speed? אתם עומדים קבל שדרוג ויזואלי בלתי צפוי

יש הרבה תופעות שמתרחשות בשוק המשחקים המודרני שאינן נעימות או חיוביות במיוחד, ואחת הדוגמאות המרכזיות לכך היא כל מה שסובב את תעשיית ההזמנה המוקדמת של כותרים חדשים, שהפכה לאחד ממנגנוני ההכנסות הגדולים ביותר עבור כמה וכמה מהמפיצות המרכזיות.

הרעיון של לרכוש כותר חודשים או שבועות לפני שהושק, ללא שום פיסת ביקורת זמינה או עדות ממתנסים אחרים ובהתבסס על מספר סרטונים פרסומיים שלעתים יש להם קשר חלקי בלבד עם התוצר הסופי, אולי נשמע הזוי – אך "בונוסים" שונים ומשונים ומערכי שיווק מאסיביים מביאים צרכנים רבים להתלהב ולבחור באפשרות הזו, כאשר נראה כי בדרך לשם כל האמצעים הם כשרים. אחרי שכבר שמענו על נשקים, חפצים, דמויות ושלבים שהוגדרו כבלעדיים אך ורק לאלו שביצעו הזמנה מוקדמת – כעת נראה שאפשר להוסיף לרשימה הזו גם אפקטים ויזואליים ייחודיים, תודות להכרזה החדשה של EA Games.

עשן כחלחל בתור בונוס לרוכשים "על עיוור" – האם זה לגיטימי?

במפיצה האמריקאית הגדולה מקווים לגרום לכמה שיותר שחקנים לרכוש את הפרק החדש בסדרת Need for Speed הרבה לפני שהוא הושק רשמית וסיפק למישהו הזדמנות אובייקטיבית לבחון את ההצלחה שבשילוב בין קטעי אקשן הוליוודיים למירוצים איכותיים, מהנים ומאתגרים – ואחת מהדרכים לעשות זאת היא על ידי "בונוס" בדמות עשן בצבע שונה, שיהיה שמור רק לאלו שביצעו הזמנה מוקדמת (יחד עם חבילת רכבים בלעדית, כמובן). כן, קראתם נכון – עשן כחלחל אמור להיות זה שיקרוץ, כנראה לקהל צרכנים צעיר שמתרשם בקלות ולא באמת משלם על המשחקים שלו בעצמו, לרכישתו של NFS Payback.

אנחנו כבר לא ממש מתרגשים מרכבים שהופכים בלעדיים עבור אלו שמוכנים להראות מחויבות גדולה למותג, אך היכן עובר הגבול אל אלמנטים שאותם ניתן "לגזור" מגירסת הבסיס של המשחק?

ברשת כמובן לא אהבו את הרעיון הזה, בלשון המעטה, וזאת למרות שניתן לראות הצעות לשדרוגים ויזואליים וקוסמטיים בלבד גם בלא מעט משחקים שהם חינמיים בבסיסם – כאשר ההבדל הוא בכך שבמקרה של ההצעה מ-EA Games מדובר כבר במשחק בעל תג מחיר שלם ומלא של 60 דולר (או יורו), שבמסגרתו קשה מאוד להצדיק מדוע אלו שישלמו אותו מוקדם יותר מהאחרים יזכו לקבל מאפיינים נוספים שאין לכל השאר, מינוריים ומגוחכים ככל שיהיו.

אנחנו מקווים ש-Payback יצליח למרות הכל, אבל אין ספק שזו לא התחלה טובה עבורו בקרב המעריצים שאותם הוא צריך לשכנע

אנחנו מקווים מאוד שהתגובה השלילית להחלטה זו של EA תהיה חריפה מספיק על מנת להבטיח שלא תהיה זו התחלה של טרנד חדש ומיותר מאוד בתחום – אך מצד שני לא נופתע אם בפועל נתחיל לראות בהמשך הדרך תוספות כמו צבע שיער שונה לדמויות או רשף בגוון מיוחד לכלי הנשק בתור הצעות נפוצות לכל המזמינים המוקדמים למיניהם.