המשחק שהולך נגד הזרם

הפרק הראשון ב-Life is Strange 2 לא הולך לעשות לכם חיים קלים, והולך להעמיד אתכם במצבים שיבחנו את המוסר שלכם

תארו לכם שיום אחד שגרתי לחלוטין, הייתם פתאום נאלצים להיפרד מכל מי שאתם אוהבים ופשוט לברוח על נפשכם. בלי חפצים או רכוש, כשאתם צריכים מעתה ואילך לדאוג לאח הקטן שלכם.

האם תבחרו לפלח מזון מחנות נוחות מזדמנת כדי שיהיה לכם מה לאכול על חשבון הדוגמא הרעה שאתם משמשים לאחיכם הצעיר, או לחפש שאריות בפח האשפה במקום? אלו חלק מהדילמות שאיתן תצטרכו להתמודד ב-Life is Strange 2, משחק הרפתקה גרפית אפיזודי מבית סטודיו DontNod.

עבור מי שכלל לא שיחק במשחק הראשון, אין לכם מה לדאוג, כי מדובר בסיפור חדש לחלוטין, עם דמויות אחרות, כך שאין צורך להכיר את העלילה של המשחק הקודם, גם אם כדאי לכם, הוא היה מעולה!

המשחק הפעם עוקב אחר האחים דיאז. שון האח הבכור, הוא נער בן 16, קצת ביישן, אוהב לצייר, אבל סה"כ נער די רגיל. אחיו בן התשע דניאל אוהב לשגע את האח הגדול שלו, כמו שרק ילדים יכולים, אבל הוא גם חמוד להפליא. החיים שלהם בעיר סיאטל בארה"ב היו די רגילים ונטולי מאורעות מרגשים, עד שיום אחד בשל סיבות שכמובן לא אזכיר [כי ספוילרים], השניים נאלצים לברוח מהבית ולצאת למסע חוצה יבשת.

כעת שון, שכלל לא היה מוכן לכל האחריות הזאת, צריך פתאום לשמש לאחיו דמות מחנכת, אבל גם לדאוג להם לאוכל, למקום שינה, למסלול המסע שלהם ועל הדרך לזכור להמשיך ולהיות אח גדול מגניב, כדי שדניאל יישתף פעולה.
כל ההחלטות ששון צריך לקחת הולכות לעצב את ראיית העולם של דניאל, כך שלפעמים תצטרכו להתלבט לא מעט אם ללכת על בחירה לא מוסרית כדי לדאוג לדניאל ולעצמכם, או להמשיך להיות הנערים המחונכים שאתם, על חשבון ארוחת הערב שלכם.

כמו ב-Life is Strange הראשון, המשחק מבוסס על קבלת החלטות שונות, שמעצבות את העלילה בהתאם. כיוון שמקס כבר לא בתמונה, אין לנו יותר את היכולת להשיב את הזמן לאחור ולשחק עם הבחירות שלנו. מה שבחרתם, זהו זה סופי.

עם זאת, זה לא שאין כוחות מיוחדים במשחק בכלל, פשוט לא אדבר עליהם, כי הפעם הם תופסים מקום שונה בעלילה, וחבל להרוס לכם.

אבל חוץ מהעל טבעי שהוא חלק מהסדרה הזאת, כל השאר מרגיש מאוד מציאותי, ואפילו נוגע בנושאים פוליטיים בוערים בארה"ב העכשווית, משהו שאולי תאהבו ואולי תתחברו פחות.

שלא כמו במשחק הקודם, הכתיבה הפעם הרבה יותר טבעית. היא עדיין פה ושם קצת צ'יזית, אבל נשמעת הרבה יותר כמו שאנשים מדברים באמת. היחסים בין שון לדניאל מרגישים אמיתיים מאוד, ודניאל מתנהג לגמרי כמו שהייתם מצפים מילד בן תשע להתנהג. אם לא תתייחסו אליו הוא יכעס עליכם וייתלונן שקשה לו, אבל אם תשתפו אותו במסע ותתנו לו קצת לשחק עם הדמיון העשיר שלו, תקבלו ילד מאושר ששמח לשתף פעולה.

גם הגרפיקה השתפרה מאוד. נכון שעדיין המודלים של אנשים הם לא בדיוק קצה הטכנולוגיה, אבל היא ממשיכה את הסגנון המיוחד של הסדרה, ובנוסף אנימציות הפנים הרבה יותר טובות, ומעבירות מעולה את הרגשות של הדמויות.

סה"כ Life is Strange 2 מרגיש כמו פרק חדש ומרענן לסדרה. אמנם כרגע יצא רק הפרק הראשון מתוך חמישה מתוכננים, אבל הוא היה פרק פתיחה נהדר, ולמען האמת היה מהנה הרבה יותר מהפרק הראשון ב-Life is Strange שהרגיש כמו דרמת בית ספר ולא זרק עליינו מייד את הכובד של העלילה.

העובדה שהמשחק החדש מתרחש בשלל מקומות שונים, ולא מתמקד רק באזור אחד מייד גורמים לו להרגיש אחרת ורחב יריעה הרבה יותר.

סה"כ יש לדעתי למה לצפות. עם פתיחה כזאת טובה אין ספק שתחזרו כדי לבדוק מה עלה בגורלם של האחים דיאז.
את הביקורת המלאה למשחק אפרסם ברגע שיצא המשחק המלא, אז אל תשכחו להרשם לערוץ כדי להשאר מעודכנים. תודה שצפיתם ונתראה בפעם הבאה.

סבטה ס. היא מפתחת אתרים וגיימרית בנשמה, אתם מוזמנים לעקוב אחריה בערוץ היוטיוב שלה GameGems