מציאות מדומה להמונים, החל מתחילת השנה הבאה • HWzone
גיימינג

מציאות מדומה להמונים, החל מתחילת השנה הבאה

מוכנים למהפכה? ה- של פייסבוק יגיע אל מדפי החנויות בתחילת שנת 2016, בשיתוף פעולה עם ועם כותרים חדשים וייעודיים מכמה שמות גדולים בעסק

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לאחר מספר שנים של הבטחות וגישושים, נראה כי עולם המציאות המדומה סוף סוף נמצא בדרך לתהילה. במסגרת מסיבת עיתונאים גדולה אשר באה במכוון כמנה מקדימה לתערוכת ה-E3, הציגה חברת Oculus Rift של פייסבוק את הדגם המסחרי הסופי של משקפי המציאות המדומה שלהם – שיגיעו אל החנויות במהלך שלושת החודשים הראשונים של השנה הבאה. מחיר רשמי עוד אין, אך סביר להניח שהוא יהיה קרוב לזה של ערכת הפיתוח שמשווקת כיום (350 דולר), עם אפשרות לרכישת מחשב גיימינג תואם יחד עם המוצר בעבור כ-1,500 דולר.

eto2

הגירסה הצרכנית של ה-Rift נראית מלוטשת ועתידנית יותר מכל דגמי הפיתוח שראינו לאורך השנים, ואמורה להיות קלה יותר ונוחה יותר להתאמה אישית בהתאם להעדפות ולמבנה הפנים של המשתמש. הערכה תציע זוג מסכי זעירים ברזולוציה כוללת של 2,160×1,080 פיקסלים יחד עם יכולת להתאים את מיקוד העדשות המרכזות שלפניהם לחוויית שימוש מיטבית ומינימום של תופעות לוואי בלתי רצויות כגון כאבי ראש או בחילות.

ה- יגיע עם בקר אלחוטי של (בתוספת מתאם למחשבים אישיים) כאמצעי השליטה הראשי, אך גם עם זוג שלטי טאצ' אלחוטיים, סימטריים, מוזרים וייעודיים למערכת שאמורים לסייע בקבלת חוויית שימוש ריאליסטית יותר.

זה הוא עתיד השליטה אותו חוזים ב-Oculus עבור כולנו
זה הוא עתיד השליטה אותו חוזים ב- עבור כולנו

בדומה לקונסולות הסלוניות על סוגיהן, גם במקרה של ה- האתגר המרכזי יהיה בקיבוץ היצע משחקים תומכים מספק ומושך. למכשיר המציאות המדומה יש עוד דרך ארוכה לפניו, אך הוא כן הצליח לזכות כבר עכשיו בכמה כותרים מבטיחים משמות גדולים בעסק – Edge of Nowhere שיהיה משחק חדש מ-Insomniac Games שהביאה לנו את הסדרות Resistance ו-Ratchet & Clank, משחק חדש בשם Chronos שמפותח בידי סטודיו Gunfire Games אשר נוצר מאנשים שפיתחו את סדרת Darksiders, וגם EVE: Valkyrie שיקח את הטכנולוגיה החדשנית אל העולם הפופולרי והעצום של EVE Online.

מספר כותרים נוספים בפרופיל גבוה, כגון DIRT Rally, Strike Suit Zero, Team Fortress 2 ו-Hawken מציעים תמיכה מלאה במציאות המדומה של כבר עתה, ועל כן ללא ספק יהיו חלק מקו הפתיחה המוצר בהשקה הרשמית בשנה הבאה.

eto1

החלק המאכזב ביותר במסגרת ההכרזה של Oculus היה שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט. אנחנו לא נגד שיתופי פעולה שיסייעו להביא תכנים איכותיים נוספים למציאות המדומה, אך במקרה הזה מדובר בהזרמה ישירה של כותרי אל ה-Rift – כשמשחקים פשוט יוקרנו בצורה דו מימדית אל קיר חדש וירטואלי שבו תיושם המציאות המדומה.

במילים אחרות, אם אתם רוצים לשבת בחדר ולשחק ואז להרגיש שאתם יושבים בחדר קצת אחר ומשחקים – למיקרוסופט יש מתנה עבורכם. עבור כל השאר, זה נראה כמו פתרון עצלני שנועד לרכב על גלי הבאזז של הטכנולוגיה החדשה מבלי לבצע את ההשקעה הנדרשת בכדי לספק מוצר תואם ראוי – ונראה שגם הקהל במסיבת העיתונאים הבין את זה היטב.

אם נניח בצד את ההגיון התמוה של מיקרוסופט, ה- נראה כמו מוצר בשל ומעניין עם טונות של פוטנציאל גלום. יתכן כי כל מה שמפריד בינו לבין הצלחה בינלאומית גדולה הוא אותו יישום מנצח, אותה חוויה שתסחף את ההמונים ותהפוך את המציאות המדומה למיינסטרים אמיתי – ממש כמו ש'אווטר' עשה לתלת מימד לפני שש שנים. מישהו בדק האם ג'יימס קמרון פנוי לחלטורה קצרה?

טכנולוגיה חדשנית מחפשת את היישום המושלם עבורה
חדשנית מחפשת את היישום המושלם עבורה

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close