מפסיק עם הפשע הוירטואלי: מקים חברת Rockstar Games עוזב • HWzone
גיימינג

מפסיק עם הפשע הוירטואלי: מקים חברת Rockstar Games עוזב

אחד ממקימי חברת הפיתוח אשר הפכה למובילה בתעשייה יסיים את תפקידו לאחר יותר מ-21 שנים

אפילו אם השם לא אומר לכם הרבה – את משחקי ו-Red Dead Redemption אתם מכירים ללא צל של ספק (אפילו אם אתם לא חובבי גיימינג אדוקים), וכעת אנו מגלים כי אחת מהדמויות המפתח מאחורי יצירתם מסיימת את תפקידה בקרוב.

דן האוזר (Dan Houser), יחד עם אחיו סם האוזר, החלו את דרכם בתחום הגיימינג באמצע שנות התשעים בחברה בשם BMG Interactive – שבה חתמו על הסכם הפצה של משחק מירוצים צנוע בשם Race'n'Chase אשר פותח בידי סטודיו סקוטי בשם DMA Design. אותו משחק יהפוך בסופו של דבר ל- ויחל בהיסטוריה עשירה במיוחד של האחים האוזר.

דן האוזר (מימין) יחד עם לזלי בנזיס, בכיר נוסף שעזב את לפני כמה שנים  – אתם אולי לא מכירים את הפנים והשמות, אבל אתם מכירים כמעט בוודאות את ההצלחות המרכזיות שלהם

BMG Interactive נרכשה בידי חברת Take-Two, האחים האוזר הפכו לבעלי הבית, רכשו את DMA Design ויצרו את השם Games – כאשר DMA הפכה לסטודיו North שהפיק כמה ממשחקי הוידאו המצליחים אי פעם, החל מ-Grand Theft Auto 3 וכל יורשיו וממשיכיו. דן האוזר החזיק במשך שנים בתפקיד סגן נשיא ב-, ובמסגרתו שימש בתור כותב ראשי עבור להיטים כמו 5, 4 ו-Red Dead Redemption 2 – וכמו כן גם מפיק בפועל עבור חלק מהכותרים הגדולים הללו.

הכל החל ב-DMA Design אי שם בשנת 1995 והתפתח אל Games וסטודיו הפיתוח הראשון North בשנת 1998 – ומאז ועד היום ההצלחה המטאורית אינה עוצרת

האחים האוזר נטו להתרחק מאור הזרקורים, על אף ההישגים האדירים שלהם בשוק המשחקים – וכך קרה גם עם הודעת העזיבה של דן, שנצפתה במסגרת עדכון של Games עבור הוועדה לניירות ערך ולבורסות של ממשלת ארצות הברית, ללא שום הכרזות פומביות בומבסטיות עבור קהל הגיימרים. דן האוזר יעזוב רשמית את תפקידו ב-11 במרץ 2020, לאחר חופשה ארוכה שהחלה במהלך השנה שעברה עם סיום פרק העבודה העיקרי עבור Red Dead Redemption 2 – בעוד שאחיו סם האוזר ימשיך בתפקידו בתור נשיא החברה ומפיק ראשי עבור רבים מיצירותיה, ללא שינוי.

אף אחד לא ממש יודע מתי ה- הבא מגיע (מה שאתם רואים כאן הוא רק עיבוד חובבים בלתי רשמי) – אך יהיה מעניין לראות כיצד הוא ירגיש ללא מעורבות של אחד מצמד האחים האוזר

כיצד ייראו וירגישו משחקיה העתידיים של ללא הנוכחות וההובלה של דמות מפתח משמעותית שכזו? זו שאלה מעניינת בהחלט, אם כי יש סיכוי לא רע שיחלפו עוד מספר שנים עד שנזכה להשקה המיוחלת (Grand Theft Auto 6?) שתתן לנו את התשובות.

תגיות
Back to top button
Close
Close