הקלאסיקות של בליזארד יוצאות לחופשי

משחק Warcraft המקוריים מצטרפים אל דיאבלו – וזוכים להשקה רשמית בחנות ה- נטולת הגנות הקבצים

יצירותיה של חברת בליזארד (Blizzard) היו זמינות במשך שנים בתצורתן הדיגיטלית אך ורק במסגרת פלטפורמת ה-Battle.net, או Shop בשמה המודרני, האישית שלה – כאשר משמעות הדבר הייתה כי כותרים וותיקים כדוגמת Diablo או Warcraft שלא היו זמינים בחנות מקוונת זו לא היו זמינים כלל הלכה למעשה, לדאבונם של חובבי הנוסטלגיה למיניהם. לשמחתנו, כאן נכנסה החנות המקוונת לתמונה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לפני מספר שבועות היה זה Diablo המקורי, המשחק שאיתו הושקה פלטפורמת ה-Battle.net במקור אי שם בשנת 1996 ואשר הוליד ז'אנר חדש משלו של אקשן-תפקידים אשר קיים ומתפתח גם היום – שחזר אל הרשת בגרסה מודרנית נטולת הגנות קבצים ומותאמת לפעולה במערכות הפעלה מודרניות, הכל במסגרת החנות הדיגיטלית מבית היוצר של סטודיו הפיתוח הפולני האחראי למשחקי סדרת The Witcher.

אחרי הלידה מחדש של דיאבלו הראשון – מגיע גם תורם של משחקי האסטרטגיה שעזרו לז'אנר להתקדם אל ימי הזוהר הגדולים שלו

עתה, שיתוף הפעולה בין GOG לבליזארד ממשיך ומתרחב עם השקה רשמית גם של Warcraft המקורי ו-Warcraft 2 בגרסאות נטולות – צמד משחקי אסטרטגיה בזמן אמת שנחשבו מהפכניים לתקופתם ומצליחים לשמור על רלוונטיות בלתי מבוטלת אפילו כיום.

Warcraft המקורי בהחלט מסגיר את עובדת היותו בן 25 – גם בגרסה המודרנית

המשחק המעודכנים כוללים תמיכה מובנית במערכות חלונות מגרסה 7, גרסה 8.1 וגרסה 10, תמיכה בשמירות בענן שמאפשרות סנכרון שלהם במספר מחשבים שונים, תמיכה במצבי משחק מקוונים ומגוון שיפורים קטנים שנועדו להפוך את השליטה והחוויה למודרנית ונוחה יותר – עם תגי מחיר של 6 דולר עבור Warcraft: Orcs and Humans ו-10 דולר עבור Warcraft 2: Battle.net Edition הכולל בתוכו את Tides of Darkness ואת חבילת ההרחבה Beyond the Dark Portal.

Warcraft 2 נראה טוב הרבה יותר, לשמחתנו

יחד עם הגרסה המחודשת של StarCraft שהושקה בשנה שעברה והגרסה המחודשת של Warcraft 3 שתגיע בקרוב, נראה כי לילדי שנות התשעים יש כעת הזדמנות לחוות מחדש את מיטב הלהיטים של בליזארד – ולנו נותר רק לתהות האם יש סיכוי שנראה השקה ב- גם של מוצרים פופולריים מעט פחות מהחברה, כדוגמת משחקי The Lost Vikings או משחק הפעולה-פלטפורמה Blackthorne למשל.