הסוד נחשף: זו הקופסא שתאפשר לפלייסטיישן 4 להציג מציאות מדומה

מערכת ה- VR לא תכלול רק משקפי , אלא גם עם קופסת עיבוד בגודל של כחצי קונסולת Wii

מהרגע הראשון שבו סוני הכריזה על פרוייקט המציאות המדומה שלה (Project Morpheus תחילה, והיום VR או PSVR), רבים תהו כיצד חומרה שכבר היום נוטה להתקשות בהפעלה של משחקים ברזולוציית FullHD ובקצב של 30 פריימים בשנייה תתמודד עם הצורך להפעיל צמד תצוגות FullHD ובקצב יציב של 120 פריימים בשנייה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בשבועות האחרונים קיבלנו דיווחים על כך שהפתרון יהיה קופסת עיבוד חיצונית נוספת שתשווק יחד עם משקפי המציאות המדומה ותתחבר אל ה-PlayStation 4 – ועכשיו אנחנו גם מקבלים תמונה ראשונה שלה. באופן שמזכיר לנו במידה רבה את תוסף ה-32X שסגה יצרה עבור קונסולת המגה דרייב שלה אי שם בשנות התשעים, גם תוסף המציאות המדומה של סוני מציע מימדים מכובדים בהחלט, וידרוש חיבור מתח נפרד משלו, בתוספת לחיבור HDMI ל- ועוד אחד למשקפי המציאות המדומה.

psvrb1 psvrb

קופסת העיבוד אליה מתחברות משקפי ה-PlayStation VR (מצד ימין למטה), ומבט על החיבורים שלה – בסך הכל חיבור למתח DC, חיבור HDMI אחד עבור המקפיים עצמן, חיבור HDMI נוסף אל ה- עצמה וכמו כן חיבור microUSB ששימושו טרם ברור

קופסת העיבוד ללא ספק מכילה ליבת עיבוד גראפית נוספת כלשהי, ויש סיכוי לא רע שהיא מאפשרת הכפלה ואולי גם שילוש של עוצמת העיבוד הכללית של המערכת, אך השאלה המרכזית כעת נוגעת למחיר כמובן – בכמה בדיוק תוכל להרשות לעצמה למכור את פיסת הטכנולוגיה המתקדמת הזאת, תוך שמירה על רווחיות ומבלי להפוך אותה באופן מיידי לנישה עבור עשירים בלבד? נחיה ונראה.

psvrb2

קופסת העיבוד הזמנית 'המקורית' והקומפקטית יותר, שהוצגה יחד עם אב הטיפוס של משקפי ה- VR מוקדם יותר השנה