מפתיע: שיתוף פעולה בין יוצרי משחקים לפיראטים

קבוצת פריצת משחקים מוכרת הפיצה לרשת כותר – בהסכמתם ובברכתם של יוצריו. האם זו תחילתה של ידידות מופלאה?

לרוב, אנחנו מוצאים את אלו שמשקיעים מזמנם, כספם ונסיונם ביצירת משחקים ואת אלו שמשקיעים מזמנם ומיכולותיהם בכדי לפרוץ ולאפשר הפצתה והורדה חופשית שלהם משני גדות הנהר של עולם הגיימינג, בקונפליקט ומריבות קבועים. אבל מסתבר כי לפעמים אפשר גם קצת אחרת – בשיטה אשר תועיל לשני הצדדים.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


קבוצת פריצה בשם REVOLT, שבראשה עומד אדם העונה לכינוי Voksi (שהתפרסם כשהצליח להתגבר על הגנת הדור הרביעי של חברת Denuvo הנודעת), 'הפיצה' גירסה פיראטית מיוחדת של משחק פעולה צנוע בשם Serious Sam's Bogus Detour, שהושק בשנה שעברה ומוצע במסגרת פלטפורמת ה-Steam וחנות ה-GOG – כשהשינוי הוא שההפצה בוצעה באישורה של המפתחת Crackshell.

משחק שלא קיבל יחס מספק אצל הקהל 'החוקי' יוכל לפרוח דווקא בקהילת הפיראטים?

למרות ביקורות חיוביות מאלו שכן התנסו בו, Serious Sam's Bogus Detour לא הצליח עניין משמעותי בשוק המשחקים העמוס ונותר בגדר השקעה הפסדית – מה שהביא את הפורץ המדובר (שמחבב מאוד את משחקי Serious Sam לדורותיהם ואף השתתף בבחינות הבטא של הכותר המדובר) להציע פנייה בלתי רגילה דווקא לקהל הפיראטים.

אתם ניסיתם כבר את SSBB?

המשחק הוצע להורדה בגירסה פיראטית פרוצה לקהל גדול של צרכנים אשר אינם נוהגים לשלם עבור הגיימינג שלהם, יחד עם פנייה למצפונם ובקשה לרכוש את הכותר בצורה חוקית בכדי לתמוך ביוצרים, לאחר ההורדה וההתנסות ללא כל התחייבות – משהו שמופיע גם בשורת טקסט במשחק עצמו בגירסה "פיראטית" זו.

הגירסה הפרוצה שהופצה אינה המעודכנת ביותר – וכוללת כיתוב קבוע שמפציר במורידים לרכוש את המשחק בכספם האישי

קשה להעריך האם הגישה הזו באמת תצליח להפוך את Serious Sam's Bogus Detour לסיפור הצלחה, אבל אנחנו נחזיק לכך אצבעות – ונקווה שזה יוכל להביא יוצרים נוספים לנסות ולשתף פעולה עם קהל בלתי מסורתי זה, במקום להתעלם מקיומו או לנסות לחסלו בפעולות דרקוניות שלעתים פוגעות דווקא בצרכנים החוקיים.

ראוי להזכיר כי ראינו גם את מפתחי משחק האימה-הישרדות Darkwood מציעים הורדה חינמית שלו באמצעות פלטפורמת הביטורנט לטובת אלו שלא היה להם מספיק כסף לרכישה במהלך השנה שעברה – אז אולי אכן מדובר כאן בניצנים של מיני-מהפכה? מוזמנים לספר לנו מה אתם חושבים בתגובות.

כבר ראינו משחק אינדי אחר שהופץ בגירסה פרוצה ביוזמת המפתחים שלו, במסגרת שאיפה לתת אמון בקהילת השחקנים הגדולה