המנצחים האמיתיים: Steam חושפת את המשחקים שהכניסו הכי הרבה כסף בשנת 2016 • HWzone
גיימינג

המנצחים האמיתיים: Steam חושפת את המשחקים שהכניסו הכי הרבה כסף בשנת 2016

אחרי טקס חלוקת הפרסים האלטרנטיבי שלה,פלטפורמת המשחקים הגדולה ביותר מציגה לנו רשימה חדשה ומעניינת לא פחות

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


Steam הוא לא שירות שאוהב לשתף פרטים אודות נתוניו הכלכליים, אך יתכן שהשקתו של שירות ה- Spy שמציע איסוף סטטיסטיקה בלתי רשמי אודות הפלטפורמה, או סתם רצון להתגאות מעט בפופולריות ובכוח הגדול שהוא צבר, גרמו לשינוי קל בגישה הפעם, עם חשיפתם הרשמית של 100 הכותרים הגדולים ביותר לשנת 2016 כולה – אלה שהכניסו הכי הרבה כסף באופן כללי, ללא קשר למספר העותקים אשר נמכרו בפועל.

מדובר בשינוי קל בלבד משום שב- נמנעו מלחשוף את היקפי ההכנסות והמכירות של כל משחק ברשימה החדשה, והסתפקו בחלוקתם לארבע קטגוריות כלליות לפי מימדי ההצלחה – 'פלטינה' עבור 12 הכותרים הכי גדולים שיש, זהב עבור 12 נוספים, כסף ל-16 כותרים וארד ל-60 הנותרים. אז מבלי להתעכב עם הקדמות מיותרות נוספות – אנא קבלו את מצעד הלהיטים האמיתי של שוק המחשבים האישיים.

מבין 12 הכותרים המכניסים ביותר של ניתן למצוא באופן לא מפתיע כמה מהכותרים בעלי הפרופיל הגבוה ביותר ומבית המפתחות והמפיצות הגדולות ביותר בעסק: The Witcher 3 שקטף כמעט כל פרט ותואר אפשרי, V שמהווה את הכותר הנמכר ביותר במילניום החדש, Dark Souls 3, Fallout 4, The Division, Civilization 6, Total War: Warhammer, XCOM 2 וגם Dota 2 החינמי ו-Counter Strike: Global Offensive של וואלב עצמה.

רשימת האלופים של Steam כוללת מספר הפתעות, שמלמדות אותנו דבר או שניים על ההתנהלות של עולם משחקי הוידאו
רשימת האלופים של כוללת מספר הפתעות, שמלמדות אותנו דבר או שניים על ההתנהלות של עולם משחקי הוידאו

בין ההפתעות המשמעותיות בפסגה ראוי לציין את הלהיט Rocket League, שהוא הכותר היחיד אותו ניתן לתאר בתור 'אינדי' באופן מעשי – ו-No Man's Sky הנודע לשמצה, שהצליח להיכנס לרשימה המכובדת מאוד במקביל ועל אף מתקפת ענק מצד שחקנים מאוכזבים, אשר העמידו את ממוצע הביקורות החיוביות שלו על 31 אחוזים בלבד, הנמוך ביותר מבין כל מאה המובילים בהפרש ניכר.

ברשימת 12 משחקי "הזהב" של ניתן למצוא עוד כמה מהכותרים הכי בולטים ומוכרים בשנת 2016 כמו ו-Rise of the , לצד כותר הפעולה החינמי Warframe שהפך להצלחה מפתיעה ובעיקר Stardew Valley הצנוע והשליו, שהופך רשמית למושא הערצה עבור כל המפתחים העצמאיים באשר הם.

Stardew Valley הוא הפתעת השנה מבחינתנו, ללא צל של ספק
Stardew Valley הוא הפתעת השנה מבחינתנו, ללא צל של ספק

בהמשך הרשימה ניתן למצוא תמהיל נוסף של משחקי AAA ומשחקים צנועים וזולים יותר, משחקים טריים מאוד כדוגמת Watch_Dogs 2 ו-Dishonored 2 לצד כותרים וותיקים כמו Skyrim ו-Borderlands 2, משחקים שעדיין לא הושלמו למעשה ומהווים חלק מתוכנית ה-Early Access, משחקים חינמיים שהתברגו לרשימה רק על בסיס רכישות שהתרחשו בתוך המשחק ועוד – כשבין כולם מצליחה לבלוט העובדה ש-Call of Duty: Black Ops 3 משנה שעברה התברג במקום טוב יותר מ-Call of Duty: Infinite Warfare של השנה הנוכחית, וגם מוצר אחד ויחיד שהוא כלל אינו משחק – בקר ה- Controller הייחודי של וואלב, שנמכר בהיקפים גדולים למרות שמדובר במוצר פיזי שאינו זמין בכל מקום (בישראל, למשל).

tst2
רוב הכותרים המרכזיים מחברות ההפצה הגדולות בתחום הצליחו להיכנס אל רשימת מאה המובילים – גם אלה שהוגדרו בסופו של דבר כאכזבה, כמו Deus Ex: Mankind Divided ו-Mafia 3

גם ללא מדרג ברור בין המוצרים והדרגות השונות , אנחנו נשמח לראות את ממשיכה במסורת הדיווחים הזו גם בשנים הבאות, שתסייע לנו לראות אילו משחקים הצליחו לשמור על מעמד לאורך שנים, ואילו נעלמו ונשכחו באותה המהירות בה הגיעו.

Steam משתפת אותנו בנתוני שימוש חומרתיים ומערכתיים מפורטים כבר הרבה זמן - אך זו הפעם הראשונה בה היא מסכימה להעניק לנו הצצה גם לעולם המסחרי שלה
משתפת אותנו בנתוני שימוש חומרתיים ומערכתיים מפורטים כבר הרבה זמן – אך זו הפעם הראשונה בה היא מסכימה להעניק לנו הצצה גם לעולם המסחרי שלה


תגיות

5 תגובות

  1. Dark Souls 3 אני בטוח שלפחות 40 אחוז מהקונים לא עברו את הבוס הראשון

    1. הבוס הראשון מתגלה אחרי 5 דקות והוא די מעאפן חחח

      אם מה שאתה אומר נכון המצב חמור מאוד :)

  2. חבל שלא פרסמתם את זה שלשום. אז הם גם נתנו הנחות משמעותיות על המשחקים האלו.

    1. המבצעים היו חלק ממיזם המבצעים הכולל של Steam לרגל סוף השנה האזרחית, שעליו כתבנו מיד כשהחל, לפני כעשרה ימים.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close