המבקרים נגד השחקנים: Mortal Kombat 11 זוכה להשקה שנויה במחלוקת • HWzone
גיימינג

המבקרים נגד השחקנים: Mortal Kombat 11 זוכה להשקה שנויה במחלוקת

העיצוב מרהיב והאלימות קשוחה מאי פעם – אך כותר הקרבות החדש כולל גם חובה לעבודה מקוונת במצבי משחק לשחקן יחיד וכמות גדולה של מיקרו-עסקאות בכסף אמיתי

אחד הכותרים הגדולים ביותר בחודש הנוכחי נחת באופן רשמי: הפרק המרכזי החדש בסדרת Mortal Kombat האגדית, שכולל יותר אפשרויות התאמה אישית של הלוחמים השונים מכל משחק בסדרה בעבר – וזה מה שמהווה את אחד היתרונות הגדולים ואחת המגרעות המרכזיות בו במקביל.

Mortal Kombat 11 כולל 25 דמויות, גראפיקה מרשימה עד מאוד (על אף המשך ההתבססות על מנוע ה-Unreal Engine 3 הוותיק) ומשחקיות מאתגרת עם מצב הדרכה מפורט ומושקע שנועד להעניק גם לשחקנים חדשים סיכוי להדביק את הקצב ולהבין את החוקים. עם בסיס זה זכה הכותר לשבחים רבים מהמבקרים השונים, שהעניקו לו ציון ממוצע של 83 מתוך 100 בהתבסס על 51 מקורות שונים – רמה דומה ל-Mortal Kombat המאותחל משנת 2011 ו-Mortal Kombat X שהושק בשנת 2015.

הקרבות מהנים, מאתגרים ונראים מעולה – אך כל מה שסובב אותם קצת פחות זוהר

הבעיה המרכזית היא בכך שהמבקרים קיבלו גישה למשחק לפני כל שאר השחקנים, ולפני שמערכת המיקרו-עסקאות המובנות בכותר הפכה לפעילה – כעת לאחר ההשקה נראה כי רבים לא חולקים אותה מידת אהדה לפרק החדש, אשר מרגיש לעתים כאילו הוא עוצב אך ורק במטרה לדרבן השקעת כספים רבים נוספים מצד המשתמשים לרכישות של עצמים דיגיטליים, מעבר למחיר המלא איתו מתומחר המשחק מראש.

מצב ה-Krypt כולל אינספור תיבות לפתוח – עם אינספור פריטים שונים שחלקם אקראיים, ומצריכים השקעת זמן בלתי רגילה בכדי לשדרג את יכולות הדמויות המועדפות עליכם

Mortal Kombat 11 כולל לא פחות מארבעה סוגים של אמצעי תשלום דיגיטליים בתוכו, אשר נדרשים כולם בכדי להשיג שדרוגים ושיפורים משמעותיים עבור הלוחמים – לא כאלו שהם חזותיים בלבד, אלא חפצים ויכולות שיוכלו להיות חשובים ונדרשים בכדי להתמודד עם האתגרים הגדולים שהמשחק מציב במפני השחקנים, הן במצבי המשחק המקוונים מול שחקנים אחרים והן במצב ה-Towers of Time שמספק אתגרים קצובים בזמן מול .

שאו קאן היא דמות שאינה זמינה לרוכשי הגרסה הרגילה של המשחק ב-60 דולר, רק תשלום נוסף של 6 דולר יאפשר גישה אליה – וזו עוד דוגמה לשיטות המסחריות השנויות במחלוקת שנמצאות ב-MK 11 בכל פינה

ללא השקעה של כספים אמיתיים שחקנים יזדקקו לבצע מאות קרבות ולהשקיע עשרות או אף מאות שעות משחק לקידום כל דמות – ובעוד שניתן לטעון כי זו שיטה להגדיל את העניין בכותר ניתן להבין גת אם מי שמרגישים כי מדובר בבזבוז זמן שמטרתו לייאש את אלו שלא תכננו לשלם.

בנוסף לפיתוי השקעת הכסף הממשי המשחק כולל גם ממשק הדוק עם שרתים מקוונים ייעודיים, ובכך גם רוב מצבי המשחק לשחקן בודד לא יאפשרו שמירת ההתקדמות ללא חיבור לרשת בזמן אמת – וזה מוסיף עוד קהל כועס ומאוכזב כמובן

יתכן כי היצירה הטרייה תשופר ותגיע בהמשך לנקודת איזון שתספק גם את הגיימרים המשלמים וגם את אלו שמעוניינים בחוויה "טהורה" והוגנת יותר ללא רכישות נוספות – אך נכון לרגע זה נראה כי Mortal Kombat 11 הוא עוד דוגמה חיה למגמות השליליות המרכזיות בעולם הגיימינג העדכני, אשר זלגו להן מיקום כותרי המובייל החינמיים גם אל יקום המשחקים הנמכרים במחיר גבוה בחנויות.

המשחק מחזיק נכון לעכשיו ב-52 אחוזי ביקורות חיוביות בלבד בקרב משתמשי – ובציונים ממוצעים נמוכים עוד יותר מהגולשים באתר Metacritic, שניצבים בניגוד מובהק לציונים מהמבקרים המקצוענים

תגיות

11 תגובות

 1. הבעיה המרכזית שזה משחק 100% SJW TRASH
  וזה עצוב.
  עוד משחק הפך לפרופוגנדה של הSJW המשוגעים :(

   1. גועל נפש, תמצית ההתנהגות המתנשאת של רבים לצערי.
    כבר אי אפשר לשאול אף אחד שום דבר. בשביל מה בכלל לדבר? הרי כמעט הכל קיים בגוגל.
    אולי פעם הבאה שאני ארצה לדעת איך אשתי מרגישה אני אפתח את דף הפייסבוק שלה במקום לשאול אותה.

    עכשיו אני אראה לך איך מישהו שלא מתנשא אמור לענות.
    1. או לענות פשוט מה זה SJW אם אתה יודע את התשובה.
    2. לתת קישור להסבר
    3. להפנות לגוגל בצורה פחות מתנשאת ויותר בוגרת כמו "היתי ממליץ לך לבדוק לגבי זה בגוגל"

    1. נתנתי 8 קישורים וחייבים לשמוע ולקרוא הכול כי זה לא משהוא אחד ספציפי אבל מלה דברים שמתחברים ביחד.

    2. אל תקשיב ל-Karas, הוא סתם מטעה אנשים בין אם במכוון או לא. בהסבר שלי לרשימת המאמרים שלו אני מסביר במפורט למה הם לא נכונים.

    1. כל המאמרים והסירטונים האלו מטעים לחלוטין, כל המאמרים מגיעים מאותו אתר וגם אותו כותב בדיוק, אז אפשר בקלות לראות שהוא זה שיש לו אג'נדה משלו להרוס את המוניטין של מורטל קומבט. אחרי הכל, מורטל קומבט לא אמור להיות סביב תלבושות מגרות, זה משהו שהם שמרו באופן ספציפי למלינה וגם למורטל קומבט 9, אבל זה מעולם לא היה חייב להיות ככה. זה משהו שהם קבעו באותו הזמן עבור אותה תקופה ספציפית וזהו, שלא להזכיר את זה שאחד מהמאמרים שאותו כותב ערך משתמש ב-MKX כדוגמא אבל הוא שוכח להזכיר שגם לנשים ב-MKX כמו מלינה (עוד פעם) היו תלבושות שהן קצת מגרות. וגם ב-MK11, כמעט כל התלבושות מראים לגברים מאוד מכסים גם, כמות התלבושות ללא חולצה שם היא הגיונית לחלוטין.
     ובאשר לג'קס, כבר אמרתי בעצמי שאנשים נעלבים מסתם שטויות, אז כן, מי שאכן נעלב מזה הוא באמת לא מעריץ של מורטל קומבט אלא סתם אחד שאוהב לתהלונן.
     ובאשר לג'וני קייג', היה לו את הסימן הזה ביד כבר עוד מרגע שהוא הוכרז למשחק. NRS לא שינו אצלו שום דבר.
     אתה סתם מטעה אנשים, בין אם זה במכוון או לא, אתה מטעה אנשים. נקודה.

 2. המאמר הזה לא מעודכן. המפתחים כבר הסבירו שזה לא מה שהם תכננו מלכתחילה ושזו לא מה שהם רצו. הם הסבירו את זה וגם עוד שחקנים אחרים (שהם לא אותם מבקרים מקצועיים) הבינו את זה והסבירו גם בעצמם. גם כול הקטע של ה-SJW ש-Karas פרסם פה הוא לא נכון, אנשים פשוט לקחו את זה לפרופורציות לא נכונות וסתם נבהלים. הם בעצמם מתנהגים כמו SJW's וכל האנשים הנורמליים קלטו את זה גם.

  1. אני מצטער אבל זאת תגובה של SJW אמריקאי טיפוסי.
   שום דבר לא מחבר בין MK11 לבין הבידרה כולה, עם אתה מזמין פיצה עם פפרוני אתה מצפה לפפרוני לא טונה או אנשובי, עם אתה אולך לסרט מסידרת סרטי שר הטבעות אתה לא מצפה לחלליות וחיזרים.
   ל סידרת MK יש סטייל, סטייל עוד מהמשחק הראשון שאני די מבוגר לשחק אותו אז ב משחקיות שהיו בארץ ואז ב SNES ו GENESIS.
   חוץ מזה שאין מקום לפוליטיקה עכשווית במשחקים, צוחקים על מר.טראמפ, JAX שחוזר בזמן להציל שחורים בעבדות כי "אין לא זמן לחכות שכולם יהיו WOKE" [ציטוט] שזה מילה של SJW ועוד הרבא שין לי כח לכתוב פה סיפורי חיים

   1. אני מצטער אבל אתה מתנהג כמו SJW. אם מישהו נעלב משתיים-שלוש בדיחות שהוכנסו למשחק באופן נון-שאלנטי, אז זה נקרא להיעלב סתם. זה בדיוק כמו מה שקרה עם Doom Eternal אבל מהכיוון ההפוך, ההבדל שהם שמו בדיחה "שמעליבה" את השמאלניים, ו-NRS שמו 2-3 בדיחות "שמעליבות" את הימניים. אני בעצמי ימני ואני לא נעלב, וטונה אנשים אחרים קולטים את השטות הזו.
    אז כן, MK11 הוא בדיוק מה שאנשים צריכים לקבל מכל הבחינות (וכן, גם מבחינה פונקציונלית, שוב זו הייתה אי הבנה אחת ענקית שנלקחה באופן קיצוני, זה הם נתנו לאנשים את מה שהם רוצים), אנשים פשוט נעלבים משטויות. וזו עובדה.

 3. טוב, המאמר הזה פשוט לא נכון.

  ממש בקצרה:
  1. המשחק מכיל 24 דמויות ודמות בונוס אחת, שהיתה דמות preorder. לא הוגן לבוא יומיים אחרי שהמשחק יצא ולכתוב שחלק מהדמויות עולות כסף.
  2. אתה לא יכול לשדרג יכולות, הם קבועות. אתה לא יכול לבחור מה שבא לך בזירה התחרותיות, המשחק לא מאפשר. אתה לא יכול לשפר את הדמות באמצעות חפצים, הם קוסמטיים בלבד ואין להם השפעה על המשחק, מלבד למוד מיוחד שמאפשר את זה
  3. אתה לא חייב לקנות כלום, אתה יכול לעשות unlock ב krypt להכל. כל הדברים שאתה מקבל ופותח במשחק הם קוסמטיים, ואתה חופשי לחקור עולם שלם בסגנון conquest, כמו משחק rpg כדי להגיע אליהם. אתה יכול גם לקנות, אבל לא חייב.
  4. דברים שהם online לא יהיו זמינים כשאתה offline, זה ברור.. ה crypt הוא online, גם זה ברור, וגם towers of time כי הוא דינאמי.. דברים שהם offline כמו pvp, single player, tutorial, practice mode ו classic tower זמינים לך תמיד.

  אני קניתי עותק, ואני משחק offline בזמן שהבן דוד שלי משחק באותו העותק online, ושנינו מתאמנים כדי לשחק אחד נגד השני, וגם באינטרנט.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close