הללו את המלך, גם אחרי 20 שנה • HWzone
גיימינג

הללו את המלך, גם אחרי 20 שנה

המשחק Duke Nukem 3D זוכה לחיים חדשים ומוצלחים למדי, זמן רב מאוד אחרי שהושק לראשונה

סביר להניח שאם השם Duke Nukem אינו מוכר לכם באופן מוחלט – לא גדלתם בשנות התשעים. הגיבור הדיגיטלי המאצ'ואיסטי מכולם שנוצר בתחילת העשור הסופי של המילניום הקודם הפך לאחד מהפרצופים (או הקולות, אם לדייק) הפופולריים ביותר בעולם המשחקים בשנת 1996, עם השקתו של משחק הפעולה מגוף ראשון Duke Nukem 3D, שהציג קונספט כללי דומה לזה של אך בתוספת להרבה מאוד אופי וסגנון ייחודיים משלו שהפכו אותו לסיפור הצלחה נאה.

אחרי אותו משחק הגיע הרעיון לפתח את Duke Nukem Forever – ומשם הכל התדרדר עם מחזור ארוך במיוחד ונודע לשמצה, שהסתיים בבקשה לפשיטת רגל של המפתחת 3D Realms, ולמכירת הזכויות למותג לחברת Gearbox Software שהשיקה בסופו של דבר מוצר שלא היה קרוב לעמוד בציפיות הגבוהות עד בלתי אפשריות שנוצרו אחרי יותר מעשור בפיתוח, ומשם החל לו עידן חדש עבור "הדוכס".

dud
התגעגעתם אליו?

עכשיו, אחרי כמה שנים של שקט, קיבלנו השקה לפרוייקט הבא של בעלת הבית החדשה עבור Duke Nukem – שיחזור ושדרוג של הישגו הגדול ביותר מלפני שני עשורים, תחת השם המחייב Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour, עבור מערכות מודרניות ומעריצים וותיקים או מתנסים חדשים כאחד.

הכותר החדש שהושק בפלטפורמת ה-Steam וגם לקונסולות ה- וה- 4 מציע גירסה מעודכנת ומלוטשת של Duke Nukem 3D המקורי שהופכת אותו לתלת מימדי במלואו (לעומת עולם ששילב בין לעצמים דו מימדיים במקור), לצד אודיו משופר ומורחב מפי המדובב המקורי ופרק חדש נוסף אשר עוצב בידי מעצבי השלבים של המשחק המקורי, וזכה לסאונד חדש משלו מהאדם שעבר על המקור. במילים אחרות – מדובר בפצצת נוסטלגיה שמתיימרת גם לחדש (תוך מתן כבוד לשורשים ולמקורות), ולא רק להעניק שכבת צבע לקיים.

הפרק החמישי והחדש של המשחק לוקח אתכם לסיבוב במספר שלבים שונים ברחבי הגלובוס
הפרק החמישי והחדש של המשחק לוקח אתכם לסיבוב במספר שלבים שונים ברחבי הגלובוס

ברוב המקרים עדכונים שכאלה מתקבלים בחשדנות יחסית אצל הגיימרים, אך הפעם נראה שזה הצליח מעל לממוצע – Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour זכה ל-77 אחוזים של ביקורות חיוביות ב- בהתבסס על 185 משתמשים, ואף בציון של 71 מתוך 100 אצל המבקרים ב-Metacritic (ואפילו יותר בגירסאות של המשחק לקונסולות), כאשר צמד הטענות המרכזיות והיחידות כמעט נוגעות לכך שהחבילה החדשה אינה כוללת את הפרקים שהושקו בחבילות הרחבה עבור הכותר המקורי, ולכך שהמשחק מוצע בעבור מחיר מומלץ של 20 דולר, שבכל זאת מרגיש גבוה מאוד לתוכן שרובו נוצר לפני צמד עשורים.

יש אפילו תוספת של מצב מקוון פשטני וקליל
יש אפילו תוספת של מצב מקוון פשטני וקליל

בכל אופן, נראה שניתן להגדיר את הנסיון הזה מבית Gearbox כהצלחה, ולנו נותר רק לקוות שהוא יתן דחיפה לכותרים חדשים לגמרי בסדרה בעתיד, שלא רק יחזירו עטרה ליושנה אלא גם יצליחו להתאים את Duke Nukem לעידן החדש.

https://www.youtube.com/watch?v=KPZzCwcrG7Q

תגיות

9 תגובות

  1. אתה רץ חופשי בשלב…
   במשחקים של דו מימד היית רץ פשוט מימין לשמאל
   הכוונה לתלת מימד בתוך המשחק ולא תלת מימד למשקפי תלת מימד

 1. חרטא בארטה!
  DUKE הכי מוצלח והכי יפה היה ה PLATFORM!
  [הוספה]
  נכנסתי ל STEAM וצפיתי, לטעמי אם זה כמו שזה נראה בסרטון, אזי זה זבל!
  כאילו חסרים מנועים מפות או דמויות גראפיות.
  בחיי, כאילו רותים שאקנה את הפסולת שהשכנה זרקה!

  מי מכיר את BIONIC COMMANDO?
  כשעשו לו רימייק (כמעט לפני עשור), הטעם נשאר עד היום!

 2. ציטוט של Stas Rydelnik

  אתה רץ חופשי בשלב… במשחקים של דו מימד היית רץ פשוט מימין לשמאל הכוונה לתלת מימד בתוך המשחק ולא תלת מימד למשקפי תלת מימד

  לא דיברתי על משקפי תלת מימד, בכל מקרה, זה נראה לי זהה, יכול להיות שאני טועה

 3. רגע התמונות בכתבה זה מהמשחק החדש?
  לפחות היו מעדכנים את הטקסטורות…. אפילו הפיקסלים בקירות מפוקסלים.

 4. מאכזב מאוד.. כבר קיוויתי שחידשו אותו באמצעות מנוע מודרני וגרפיקה משופרת, כמו שעשו בזמנו עם Doom והחידוש Classic Doom 3.

 5. ראיתי ת'משחק בסטים, הדרישות מערכת שלו ממש מוגזמות יחסית למשחק שנראה כמו QUAKE II

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close