המשחק Mafia 3 חוזר בגרסה ללא הגנת קבצים • HWzone
גיימינג

המשחק Mafia 3 חוזר בגרסה ללא הגנת קבצים

כותר הפשע בעולם פתוח מושק בחנות ה- כשנה וחצי אחרי שהחל להימכר לראשונה, במסגרת צעד שעשוי לקבל גיבוי גם מיוצרים אחרים בעתיד

באוקטובר 2016 הושק לו המשחק Mafia 3, כשהוא מלווה בציפיות בלתי מבוטלות מצד כל אלו שחיבבו את צמד הכותרים הקודמים של הסדרה – אך עם כל הרצון הטוב, נראה שהיצירה לא ממש עמדה בציפיות.

ציונים ממוצעים של פחות מ-70 מתוך 100 אצל המבקרים ב-Metacritic וציונים נמוכים אף יותר מטעם השחקנים ב- עם תלונות אודות באגים שונים ומשונים, משימות שחוזרות על עצמן ועולם פתוח שמרגיש ריק יחסית "חרצו" את גורלו של הכותר, ואף הביאו בסופו של דבר לסבב פיטורין במפתחת Hangar 13 מוקדם יותר השנה.

הגעה מאוחרת אל חנות ה- עדיפה על אי-הגעה? מוזמנים לשפוט בעצמכם

עתה, Mafia 3 זוכה להשתחרר ממנגנון ההגנה Arxan ואף ממערכת הקבצים של – ומושק בגירסה מלאה נטולת בפלטפורמת ה- הפופולרית, שבדרך כלל זוכה לראות בעיקר כותרי אינדי צנועים וכותרים מהעבר הרחוק.

אין וויכוח על כך של-Mafia 3 יש לא מעט פגמים ובעיות – אך האם השקה בגירסה חופשית עוד בשנת 2016 הייתה יכולה לשנות את גורלו?

השקת גירסה 'חופשית' זו אולי לא תהפוך את Mafia 3 ללהיט כלכלי אדיר לפתע, אך המשחק כן הצליח לזנק זמנית למקום הראשון במצעד המכירות ב-GOG (על אף מחיר גבוה יחסית של בין 20 ל-30 דולר, במסגרת שקיצץ חצי מהעלות המלאה), ונותן תקווה לכך שיצרניות ומפיצות נוספות יפנימו כי גרסאות ללא הגנת קבצים הן דרך לגיטימית ומתבקשת לשמור על מידת עניין גדולה יותר במשחקים לטווח הארוך, גם אם הן מגיעות זמן-מה לאחר ההשקה המקורית בגרסה מוגנת אשר נועדה להקשות ולאתגר את הפיראטים.

רכשתם את המשחק? מתכננים לרכוש – או ששום דבר לא ישכנע אתכם לשלם כסף עבורו?

האם לדעתכם כל משחק שנפרץ ראוי לקבל השקה בגירסה ללא הגנות קבצים, או שאולי מדובר במעין דרבון שגוי ו'מתנה' עבור אלו העוסקים בהפצה בלתי חוקית ברשת של כותרים אלו? בואו לדבר על זה בתגובות.

תגיות

תגובה אחת

  1. הבעיה כאן היא לא הגנת הקבצים, הבעיה כאן היא החובבנות שבה הם יצרו את המשחק השלישי שהיה אמור להיות אחד המשחקים הטובים של השנה.
    כשאתה עושה חצי עבודה וחושב שהשחקנים יסלחו לך על זה אתה משלם בכיס בסופו של דבר.
    תראו את star citizen כבר בפיתוח מעל 7 שנים ובכל פעם השחקנים מבקשים עוד ועוד תוספות למרות שזה יגרום לעיכוב בזמן השקת המשחק.
    חברות המשחקים צריכות ללמוד שגיימרים רוצים משחק שעובד וכיף לשחק בו, הם לא מחפשים שמות מוכרים.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close