הופעת בכורה: המשחקיות של Age of Empires 4 נחשפת • HWzone
גיימינג

הופעת בכורה: המשחקיות של Age of Empires 4 נחשפת

המשחק החדש הראשון בסדרה הנהדרת מאז שנת 2005 נראה מבטיח מאוד במסגרת טיזר טרי שמיקרוסופט חושפת בפנינו

עד כה זה הרגיש כמו פנטזיה בלבד או הבטחה ריקה מתוכן, בשל העובדה שלא קיבלנו פרטים ממשיים מאז ההכרזה המקורית אי-שם באמצע שנת 2017 – אבל נראה ש-Age of Empires 4 הוא פרויקט חי, בועט ואמיתי בהחלט שמתקדם היטב, כפי שמעיד סרטון המשחקיות הראשון עבורו שנחשף כעת.

הסרטון הקצר מציג עיר גדולה ומרשימה יותר ממה שראינו בסדרה בכותרי העבר, אם כי בעיצוב גראפי שאינו חותר לריאליזם מלא אלא מתעדף סגנון נקי ונגיש יותר. בטריילר נחשפות לנו גם שתי הציוויליזציות הראשונות בהן ניתן יהיה לבחור בגרסה הסופית של המשחק – האנגלית והמונגולים, כאשר היוצרים מבטיחים מגוון של עמים נוספים שייחשפו בעתיד, ויהיו שונים משמעותית זה מזה במראה, בטקטיקות הלחימה ובכל היבט משמעותי אחר של המשחקיות (בניגוד לעבר בו כל הצבאות חלקו הרבה יחידות לוחמות ומבנים גנריים ביניהם).

היוצרים מבטיחים כי הפרק העתידי לא יכלול שום מנגנוני מיקרו-עסקאות בכסף אמיתי בתוכו, ויתמקד בחבילות הרחבה ותכנים מוספים במקום זאת בתור שיטה להגדלת ההכנסות לאחר ההשקה הראשונית (משהו שבהחלט ניתן לראות בו הרע במיעוטו בעידן המודרני) – וכמו כן מצהירים כי ישמרו על מאפייני הבסיס המוכרים עם ארבעה סוגי מחצבים שונים אותם יזדקקו השחקנים לאסוף ולנהל בתבונה, וכן מעבר בין ארבע תקופות היסטוריות שונות שישדרג בכל פעם את הטכנולוגיות הזמינות בפני השחקן ואת המראה של כלל המבנים והיחידות באימפריה אותה הוא בונה ומתחזק.

הרבה שינויים נצפו בסרטון קצר עם פחות מדקה אחת של סצינות משחקיות ממשיות – אבל אחרי 15 שנות המתנה לא היינו יכולים לצפות למשהו אחר, בעצם

Age of Empires הרביעי אינו מפותח בידי סטודיו Ensemble האגדי שהיה אחראי על שלושת משחקי AoE המרכזיים הקודמים, אך חדל מלהתקיים לצערנו בשנת 2009 – אלא בידי חברת Relic Entertainment הקנדית, שאחראית בתורה על קלאסיקות גדולות מהז'אנר כמו סדרת Homeworld, סדרת Company of Heroes וסדרת Warhammer 40K: Dawn of War.

Age of Empires 4 יגיע רק אחרי שנקבל את ה-Definitive Edition עבור Age of Empires 3 – ולמרות ששתי היצירות הללו מפותחות במקביל בידי צוותים שונים בחברות שונות, זה עשוי להסביר למה אף אחד לא מעוניין להתחייב על השקה של הפרק החדש במהלך השנה הקרובה

מתי נזכה לראות את היצירה המבטיחה הזו זמינה לרכישה ולמשחק לקהל הרחב? אף אחד עדיין לא ממש יודע – כאשר אפילו שנת 2020 אינה הימור בטוח, עם אפשרות לכך שעיתוי ההשקה יגיע רק אי שם ב-2021. נקווה שההמתנה הארוכה הזו של מעל לעשור וחצי תצליח להצדיק את עצמה, ואולי תאפשר לעולם האסטרטגיה כולו לחזור אל מרכז הבמה – לא רק דרך חידושים למשחקי עבר אלא גם עם פרקים ורעיונות חדשים לגמרי.

תגיות
Back to top button
Close
Close