האם קיים סיכוי שמיקרוסופט תרכוש את EA Games בעבור 40 מיליארד דולר? • HWzone
גיימינגכתבות נבחרות

האם קיים סיכוי שמיקרוסופט תרכוש את EA Games בעבור 40 מיליארד דולר?

שמועה חדשה ועסיסית במיוחד חוזה עסקת ענק שתוכל לאפשר ליצרנית ה- להציע יותר כותרים בלעדיים איכותיים לרוכשים הפוטנציאליים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


משאלת לב בלבד, או אולי נבואה שעוד תגשים את עצמה? באתר Polygon סיפקו דיווח המתבסס על מקור פנימי אנונימי ומצהיר כי במיקרוסופט בוחנים את האפשרות לרכוש את אחת ממפיצות המשחקים הגדולות ביותר בשוק, EA Games האמריקאית, במטרה לשפר את היצע הכותרים הבלעדיים לקונסולות ה- – שמוצאות עצמן בחסרון משמעותי בהיבט זה לעומת המבחר הקיים אצל היריבה המרה .

למיקרוסופט יש כמובן את מותגי הבית המבוססים שלה, Halo, Gears of War ו-Forza בעיקר, אך אלו לא בהכרח נמצאים במרכז העניינים ולא מהווים מוקדם משיכה כפי שהיו בימי ה- 360, וביחד עם סגירתם של אולפני כדוגמת Lionhead, Ensemble ו-FASA שמנעה את יצירתם של כותרים וסדרות חדשות – גם בכירי החברה נאלצו להודות באופן פומבי בכך שהם נמצאים בבעיית תכנים, אשר פתרונה לא יהיה מיידי אלא הדרגתי ומתוכנן כראוי.

מודה שיש לה אתגר באיכות התכנים – אבל טרם חשפה את הרעיון שלה לפתרון, וזה מה שמביא ללידתן של הערכות ונבואות כמו זו שלפניכם

בכיריה של מיקרוסופט הצהירו כי רכישה של אולפני פיתוח חדשים עשויה להוות חלק מבסיס הפתרון בדרך להעשרת התכנים שניתן ליהנות מהם אך ורק ב- (ואולי בשירות ה- בחלונות 10), כאשר רכישתה של עשויה להישמע כמו הצעד הגרנדיוזי ביותר שאותו עשויה לבצע חברת הטכנולוגיה הענקית, בעיקר בשל שיתוף הפעולה היחסי שכבר קיים בין השתיים בהווה.

EA היא חברה שלא יהיה זול כלל לרכוש או להשתלט עליה – גם עבור מפלצת כמו מיקרוסופט

ברשת נשמעים לא מעט קולות שמצהירים כי עסקה שכזו היא לא סבירה כלל ואפילו מטופשת, אך אנחנו לא היינו ממהרים לפסול את האפשרות, בהתחשב במגוון רכישות מפתיעות ובלתי צפויות (של וגם של חברות אחרות) שכבר התרחשו בעבר. דבר אחד הוא בטוח – עסקה שכזו תהיה אחת מהגרנדיוזיות ביותר בעולם כולו, ובתחום המשחקים בפרט, אם לוקחים בחשבון של- שווי שוק מנייתי של כ-40 מיליארד דולר נכון להיום, ורכישות מתבצעות בדרך כלל במסגרת תשלום פרמייה יחסית של עוד עשרות אחוזים.

גם במידה ונראה עסקת רכישה קשה להאמין שכלל המותגים ארוכי השנים של EA יהפכו בלעדיים לקונסולה של – אך בהחלט נוכל לראות את יצירתם של כותרים ומותגים חדשים שיהיו בלעדיים במלואם

האם השאיפה לשפר את היצע הגיימינג שלה יצדיק את עסקת ההשתלטות הגדולה בתולדותיה של מיקרוסופט? נחיה ונראה.


תגיות
Back to top button
Close