האימפריה מכה שנית, במחיר מופקע

Star Wars Jedi: Fallen Order זוכה לתשבוחות ברשת – אבל ההשקה הפכה צורמת לקהל הישראלי עם מחיר גבוה באופן קיצוני בחנות של פלטפורמת Steam

הרבה מילים טובות נכתבו אודות כותר הפעולה-תפקידים החדש ביקום של Star Wars מאת המפיצה EA Games והמפתחת Respawn Entertainment, אשר נראה כמו שילוב נדיר למדי בין דעות חיוביות של רוב המבקרים המקצועיים (עד כה) ודעות חיוביות של רוב הגיימרים הפשוטים שמהווים ברובם גם מעריצים גדולים של המותג האגדי אשר יצר ג'ורג' לוקאס כמובן – משחק AAA בולט ללא מיקרו-עסקאות שונות שדוחקות בהשקעת עוד ועוד כסף אמיתי מצד השחקן וללא מצבי משחק חצי אפויים לריבוי שחקנים, אלא רק מצד עלילתי ארוך ומושקע לשחקן יחיד, שכבר הוגדר במספר הזדמנויות בתור הטוב ביותר בעולם של מלחמת הכוכבים מאז Jedi Academy בשנת 2003 או אפילו מאז Jedi Knight 2: Jedi Outcast בשנת 2002.

Fallen Order הוא גם המשחק החדש המוביל הראשון של חברת EA Games בשנים האחרונות שמושק בפלטפורמת ה-Steam במקביל להשקה בפלטפורמת ה-Origin, על מנת להעניק לצרכנים את זכות הבחירה והגמישות אותה הם מחפשים – רק חבל שבמפיצה לא בדקו את שער ההמרה בין יורו ודולר לשקל ישראלי חדש לפני שלחצו על כפתור ההפצה הגדול והנוצץ שלהם.

Fallen Order מחזיק בממוצעי ציונים של מעל ל-80 מתוך 100 גם מהמבקרים וגם מהשחקנים ב-Metacritic – וזה הישג נדיר למדי בפלטפורמה זו עבור כותר מבית אחת מהחברות הגדולות והבולטות בתחום

בחנות של Steam עברו לגביית תשלום במטבע מקומי של עשרות מדינות לפני מספר שנים, במקום התבססות על דולר, יורו ועוד מספר קטן של מטבעות בינלאומיים מרכזיים – וזה לא התקבל באהדה גדולה אצל השחקנים שחששו כי מפיצות כותרים ינצלו את ההזדמנות בכדי לעגל את סכומי ההמרה כלפי מעלה לטובתן. מאז כבר התרגלנו למציאות הזו – אך Fallen Order מצליח לעורר את הכעסים הללו מחדש עם תג מחיר רשמי מטורלל של 329 שקלים עבור הקהל המקומי.

להיות ג׳דיי עוצמתי זו הנאה גדולה – אך לא בכל מחיר, בייחוד כשהמחיר גבוה בכ-30 אחוז מהמחיר של שאר הצרכנים ברחבי העולם

מדובר במחיר שגבוה בעשרות אחוזים מזה המוצע רשמית באירופה ועומד על 60 יורו, כולל תוספת המקבילה המקומית למע"מ – ולפי SteamDB מדובר במחיר היחסי היקר ביותר מבין כל המחירים המקומיים של הכותר, אשר שווה ערך לכ-85 יורו למעשה. לא ברור מדוע EA Games החליטה להטיל את הקנס הזה על שחקנים בארץ (אנחנו מקווים מאוד שמדובר בטעות טכנית בלבד, שתתוקן בהקדם), אך נכון לרגע זה לשחקנים בארץ ממש לא מומלץ לרכוש את Fallen Order דרך Steam – מוטב לעשות זאת דרך החנות של פלטפורמת Origin האישית של EA, שם המחיר עומד על 60 יורו סטנדרטיים שהם כ-235 שקלים בהמרה ישירה כולל עמלת המרה צפויה.

ניתן לרכוש את הכותר דרך Origin, בעותק פיזי בחנויות או אפילו דרך ספקיות צד ג׳ מקוונות שיעניקו לכם קוד הפעלה עבור Steam – כל פתרון כזה יהיה זול משמעותית מרכישה ישירה דרך Steam

Fallen Order זמין לרכישה כעת עבור קונסולות ה-PlayStation 4 וה-Xbox One ועבור מחשבים אישיים במחיר של 60 דולר (כ-210 שקלים) עבור עותק פיזי באמאזון, במחיר 60 דולר עבור עותק דיגיטלי ב-Epic Store וב-Microsoft Store, במחיר של 60 יורו בחנות ה-Origin או לחילופין באופן חופשי למנויים אל שירותי ה-Origin Access Premier/EA Access של EA בתשלום חודשי של 15 יורו – ובמחירים שמתחילים ב-217 שקלים בחנויות המקומיות כאן בישראל. לא ממש משנה מה תבחרו, ניכר כי כל אחת מהדרכים הללו להשיג את הכותר תחסוך לכם עשרות רבות של שקלים בהשוואה למחיר השערורייתי ב-Steam.

השוואות המחירים בכל המטבעות המקומיים מתעדת הפרש ענקי לרעת הצרכן הישראלי וגורמת לנו להאמין כי זו שגיאה מוזרה שתתוקן בימים הקרובים
מקור התמונה: steamdb.info

מתכננים לרכוש ולשחק בכותר החדש הזה, או שאולי כבר התחלתם לעשות זאת ביומיים שחלפו מאז הפך לזמין בצורה רשמית? בואו לדבר על זה בתגובות.