גיימרים היכונו: המשחקים שיעשו לנו את 2013 • HWzone
גיימינג

גיימרים היכונו: המשחקים שיעשו לנו את 2013

Bioshock Infinite – יחזיר עטרה ליושנה?

סדרת ביושוק היא לא סדרה וותיקה , אך המשחק הראשון (שיצא בשנת 2007, אגב) זכה לשבחים רבים ממבקרים ויצר לעצמו קהל מעריצים גדול ואדוק. המשחק השני לעומת זאת, קצת נפל בציונים והביקורות ציינו לרעה את העלילה שנמשכה רק עשר שעות והרגישה כחזרה על המשחק הראשון מאשר משחק חדש עם עלילה חדשה ומרעננת. Infinite מתכוון לשנות את זה. את העיר התת מימית Rapture מחליפה העיר המרחפת Columbia, שנבנתה לקראת סוף המאה ה-19 כדי לשרת כיריד בינלאומי ונשלחה לנדוד מיבשת ליבשת עד שנעלמה לה בין דפי ההיסטוריה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אתם משחקים את Booker DeWitt, בלש פרטי שנשלח למצוא את אליזבת', שכלואה בקולומביה מילדותה. יותר מהפרטים האלו לא ידוע לנו על העלילה, חוץ מהאלמנטים הברורים מאליהם של בדיוני בסגנון "סטים פאנק" וכוחות מיסטיים. המשחק עצמו מאוד מזכיר את הסגנון הגרפי והמשחקיות של Dishonred, לפחות על פי סרטוני המשחקיות של הזמן האחרון. לביושוק אינפינט הולך להיות, כמו משחקים רבים השנה, אבן דרך. הוא צריך להוכיח שלקן נשארו עוד תרגילים בשרוול, שלסדרת המשחקים יש לאן להתפתח וכמובן, לחדש במשחקיות כדי לא לאכזב את קהל המעריצים.

מפתחת: Irrational Games
מפיצה: 2K Games
תאריך יציאה: 26.3.2013
פלטפורמות: PC, 360, PS3 (גרסא ל-PS Vita אמורה לצאת בעתיד, לאחר שסוני ו-2K ייפתרו מחלוקות כלכליות ומשפטיות ביניהן)

GTA V – פעם חמישית גלידה?

אחרי המערב הפרוע, ברזיל ולוס אנג'לס של שנות ה-40, רוקסטאר חוזרת למותג הכי מפורסם שלה: .
העלילה של V תתרחש בלוס אנג'לס, ותעקוב אחרי שלוש דמויות: מייקל הוא בנקאי לשעבר שחיי ברוקפורד הילס עם המשפחה הלא -מתפקדת שלו. טרבור פיליפס – השותף שלו לשעבר חיי בקראוון במחוז בליין במדבר ומתדלק את ההתנהגות הפסיכוטית שלו עם ההתמכרות שלו לסמים. הדמות השלישית היא פרנקלין, מוציא לפועל שעובד בשביל סוכנות מכוניות ארמנית חסרת מצפון. שלושת הדמויות יישאבו לתוך עולם הפשע של לוס סנטוס (שהתבססה על לוד אנג'לס) כדי להגשים את חלומם במסע אחר הדולר האמריקאי. דן האוזר – אחד מהתסריטאים של V, אמר כי "הדמויות ב- V הן דמויות שלא נראו כמותן בעולם של .

ולמה אפשר לצפות מבחינת משחקיות אתם שואלים? ובכן, לפי דברי המפתחים, העולם של V גדול יותר מהעולמות של Red Dead Redemption, GTA:San Andreas ו- IV ביחד, המשחק יכלול בסיס צבאי, שממה ענקית, הרים ואפילו קרקעית אוקיינוס מפורטת שניתן יהיה לחקור (אולי נזכה לראות צוללות?). מעבר לכך, בזמן חופשי בין משימות, השחקן יהיה חופשי להחליף בין שחקן לשחקן (כאשר לא תשחקו בשניים האחרים, הם ימשיכו בשגרת היום-יום שלהם). המכשיר הסלולרי מ- IV מצא לו פח נחמד (הללויה!) והפעם יופיע רק ככלי עזר לפעילויות מחוץ למשימות ולגישה לאינטרנט. בסופו של דבר, נראה שלא חיכינו לחינם, רוקסטאר עושה רושם שהיא מתכוונת לשחרר את המשחק השאפתני ביותר שלה עד כה, ואפם לשפוט על פי איך שזה נראה עכשיו, היא הולכת להצליח. ובגדול.

מפתחת: North
מפיצה: Games
תאריך יציאה: רבעון שלישי של שנת 2013
פלטפורמות: PS3, 360

Metro: Last Light – אין ממה לפחד

המשחק הראשון בסדרה אמנם לא זכה לציונים מצוינים, אך העיצוב והאלמנטים שנלקחו ממשחקי RPG יצרו תהודה ענקית שגיבשה סביב המשחק קהל מעריצים אדוק. למרות ש-THQ כמעט לא שיווקו את המוצר בכלל, או "לא נתנו לו אהבה" (הם גם הודו בזה) המשחק מכר מעל ל-1.5 מיליון עותקים תוך שנתיים. נכון, זהו לא נתון מדהים לאור העובדה שיש משחקים שמכרו הרבה יותר עותקים בהרבה פחות זמן, אך בהתחשב בעובדה שמדובר באולפן חדש יחסית עם IP חדש לחלוטין – המשחק ללא ספק הצליח מעל למצופה וב-THQ הוסיפו ואמרו שהם מתכוונים לשווק את המשחק הבא, Metro: Last Light כמו שצריך.

אם כן, ב-Metro: Last Light אתם שוב תשחקו את ארטיום, הצעיר שלא מפסיק להסתבך בענייני העיר התחתית של מוסקבה. הפעם, ארטיום יתרוצץ ברחבי המטרו יחד עם פאבל כדי לנסות ולמצוא אדם שנושא איתו את הסוד לשלום בין הקבוצות הנלחמות על שליטה במטרו (בפעם האחרונה, הקומוניסטים נלחמו נגד הנאצים). חוץ מזה, החברה ב-4A Games טוענים כי הם עדכנו את הגרפיקה אך שמרו על היציבות ושילבו הרבה יותר חופש בחירה במשחק: אם זה בסביבות הגדולות והפתוחות, אם זה בהתאמת הנשק שלכם לצרכים שלכם ואפילו בחירה לאיזו תחנה ללכת בשלב הבא. עם ההבטחות לשיווק מושקע ושדרוגים על ימין ועל שמאל, נראה שמטרו ייראה אור בעתיד הקרוב שלו.

מפתחת: 4A Games
מפיצה: THQ
תאריך יציאה: מרץ 2013
פלטפורמות: PS3, 360, PC

Crysis 3 – מתקפת החייזרים הג'נריים

הסדרה שהחלה את דרכה אי שם ב-2007, הפכה במהרה לחביבת קהל שחקני ה-FPS.אם זה הקצב המהיר, החליפה שנתנה אפשרויות גישה שונות לכל שלב ומשימה או הגרפיקה, שהפכה עד מהרה לרף שכל משחק ניסה לשבור בזמנו. אך משהו קרה לסדרת קרייסיס, המשחק השני בסדרה, Warhead זכה לביקורות לא רעות בכלל (ממוצע 84 ב-MetaCritic). גם המשחק השלישי בסדרה, שלמרבה האירוניה נקרא Crysis 2 זכה לציונים ממוצעים ומעלה, כמו קודמו בתפקיד אך ביקורת קשה הוטחה במשחקיות שצומצמה. כמו למשל שילוב כוחות החליפה וצמצומם לשלוש אפשרויות בסה"כ, המשימות הליניאריות וגם מצב המרובה משתתפים שלא הציג שום חידוש משמעותי בז'אנר משחקי היריות.

החבר'ה בקרייטק הבינו שמשהו לא בסדר, ושאם הם רוצים להישאר במירוץ הם צריכים לשדרג את המשחק הבא. וכך, קרייסיס 3 נולד. קרייטק גורפים כי חוץ מהגרפיקה המדהימה, דרכים שונות לסיים משימות וסביבות גדולות ופתוחות יותר, הם גם עמלו על עלילה עמוקה הרבה יותר. מסתבר שמסע הצלב שלכם בקרייסיס 2 נגד כוחות ה-Ceph החייזריים ו-Cell המיליטנטים לא עזר וכך, בשנת 2047 (24 שנים לאחר אירועי קרייסיס 2) מקימה חברת CELL כיפה ענקית שמכסה את כל מנהטן ומתרצים את אותה כיפה בכך הם טוענים שהיא נועדה להגן על תושבי כדור הארץ, כאשר המטרה האמתית של CELL היא להשתלט על כל הטכנולוגיה החייזרית כדי לפתח נשקים שיעזרו לה בסופו של דבר להשתלט על העולם. רגע, אמרנו עלילה עמוקה? בטח התבלבלנו עם משחק אחר..

מפתחת: Frankfurt ו- UK
מפיצה: EA
תאריך יציאה: 22.2.13
פלטפורמות: PS3, 360, PC

Dead Space 3 – מתקפת האימה של החייזרים הג'נריים 

המשחק הראשון מסדרת דד ספייס זכה כמעט ישר למקום בהיכל התהילה של הגיימינג, המבקרים והשחקנים כאחד, הסכימו כי זהו אחד ממשחקי האימה הטובים ביותר (והיחידים) שיצאו בשנים האחרונות וישבו בקוצר רוח עד שקיבלו עוד מהפיצה הטעימה והחריפה שנקראת דד ספייס.

"למה, למה הסכמתי להופיע בעוד משחק?"

מגש נוסף של פיצה הגיע ב-2011, בדמות דד ספייס 2, שהעצים את כל מה שהיה דד ספייס 1, והביא אותו לרמה חדשה לחלוטין של אימה, יריות והנאה. עכשיו מגיע דד ספייס 3 ומאיים להרוס את הכל, מערכת תפיסת מחסה, מגוון עצום של נשקים, בעבור כל משחק יריות זה נשמע מצוין, אך המעריצים והמבקרים שראו את המשחקיות מ- 2012 הפגינו פקפוק בנאמנות של EA לשימור ה"נשמה של המותג" וטוענים עד היום שהמשחק זונח כמעט לחלוטין את אלמנט האימה לטובת קהל מעריצים רחב יותר.

אבל אם לשים את שאלת המשחקיות בצד לרגע, העלילה תתמקד באייזק קלארק ואלי לנגפורד שנתקלו בג'ון קרבר (שורד מתקרית הנקרומורפים על הכוכב Uxor) כחודשיים לאחר שברח מה-Sprawl. יחד, הם מגלים את Tau Volantis, כוכב קפוא בו הם מוצאים שרידים לספינת "מפצחת כוכבים" נוספת. הם מבינים שהכורים על הכוכב מצאו את המקור של הסמנים (Markers) ומנסים לנחות על הכוכב, אך החללית שלהם נקרעת לגזרים באטמוספרה ואייזק מופרד מאלי.כך, אייזק וג'ון ינסו להציל את אלי ובדרך לחסל את הסמנים אחת ולתמיד.

מפתחת:Visceral Games
מפיצה: EA
תאריך יציאה: 8.2.13
פלטפורמות: PS3, 360, PC


העמוד הקודם 1 2 3העמוד הבא
תגיות

7 תגובות

 1. אני רואה שמביאים את סדרת הelder scrolls לקבורה
  ככה קוברים franchise – עושים ממנו MMORPG

 2. טעות בכתבה – ביושוק זה "סטים-פאנק" ולא "סייבר-פאנק"
  סייבר-פאנק זה לגמרי הייטק, עם אופי דיסטופי לרוב.
  סטים-פאנק זה מד"ב מבוסס על טכנולוגיה ותרבות של המהפכה התעשייתית של המאה ה-18.
  בדיוק כמו Dishonored ו Bioshock

 3. ביושוק זה גם לא סטים פאנק קלאסי
  ביושוק מבוסס על טכנולוגיה משנות ה50, לא על המהפיכה התעשייתית, שהתרחשה במאה ה-19 ולא ה-18. עם זאת, אפשר להכליל אותו בקטגוריה של סטים פאנק, אם מגדירים את המונח בצורה יותר כוללנית כעולם של טכנולוגיה מהעבר הרחוק

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close