גוגל צופה ניצחון למיקרוסופט במלחמת קונסולות הדור הבא

4 תגובות

קונסולות הדור הבא מבית ומיקרוסופט טרם הוכרזו אפילו, אבל ענקית החיפוש ברשת כבר יכולה להעריך מי מהן תהיה הפופולרית ביותר

למרות שעדיין אין הכרזה רשמית מצד שתי השחקניות הראשיות, מיקרוסופט וסוני, לגבי קונסולות הדור הבא שלהן, הרשת לא מפסיקה לעסוק בסוגיה זו. ככל שהזמן עובר והקונסולות מראות סימנים של חולשה (אלבום מצוין של סחרוף) ובעיקר האקסבוקס 360, שלאחרונה הושקה רשמית בישראל והשמועה ברשת היא שתוחלף ב 720 כבר בשנה הקרובה, אתר חדשותי למשחקי אונליין בשם Ludos Mundi צופה כי הולכת להנחיל תבוסה לסוני במירוץ הבא לכתר הקונסולות של הדור הבא. יש להסתייג כמובן מההתלהבות הנבואית הזו ואפשר גם לטעון כי האתר הזה מחפש חשיפה אך מעניין להציץ בנתונים שהאתר צירף ושהביאו אותו למסקנה כי "Xbox 720 הולך למחוץ את PS4".


האתר מסתמך על Trends שהינו שירות המאפשר מעקב אחרי מילות מפתח רלוונטיות ודירוגם לפי תקופות זמן שבהם החיפוש השתנה , ניתן לראות כי במהלך 11 החודשים האחרונים, החיפוש ל "the new Xbox" בכל העולם היה הרבה יותר פופולרי מחיפושים כמו "PlayStation 4" או "PS4". כ- 60% מהחיפושים היו לטובת קונסולת הדור הבא של מיקרוסופט ה- 720 , לעומת 40% לקונסולה הבאה של סוני ה- PS4. בארצות הברית 66% מהחיפושים היו לטובת ה- 720 ו- 35% ל- .

Google Trends הצליח בעבר לחזות במדויק את המנצח במירוץ הדור הבא של פורמט ה-, כשהראה עדיפות לסרטי Blu-ray לעומת סרטי HD-.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


האתר גם טוען כי הגרפים מצביעים על התחזקות של האקסבוקס לאורך זמן שמוסיף עוד מדד מחזק להצלחה בעתיד של . אנחנו מעדיפים מספרים ומכירות מאשר נבואות והערכות שמבוססות על חיפושים בגוגל.

קונסולה אחרת שכבר הושקה בגרסת הדור הבא שלה ואף בהצלחה היא ה- U. חבל שהיא לא נלקחת בחשבון מאחר וההשקה התקיימה לאחרונה והנתונים מחייבים אורך זמן של כמה חודשים לפחות.


הקרב על הדור הבא הוכרע עוד לפני שהחל באופן רשמי?

ב-GamePro תוכלו להתעדכן בחדשות גיימינג יומיומיות.