ב-Sega הסתבכו עם שחקני ה-PC

משחק הפלטפורמה הנוסטלגי והמוצלח Sonic Mania הגיעו אל המחשבים האישיים באיחור של שבועיים – כשעתה מתברר כי עיכוב זה לא נועד לליטושים אלא לתוספת של הגנת ה-Denuvo המושמצת

הכותר החדש בכיכובו של הקיפוד הכחול המפורסם והזריז סוניק זכה להצלחה מאסיבית כשהושק לראשונה, לפני כשבועיים, עבור קונסולות ה-Xbox One, ה-PlayStation 4 וה-Switch – גם מהמבקרים וגם מהשחקנים, תודות לחוויה נוסטלגית ללא פשרות וללא יומרות מיותרות שגרמה לנו לתחושת חזרה אל אמצע שנות התשעים, ואל הימים בהם משחקי Sonic היו הדבר הכי ממכר והכי פופולרי בסביבה. ואז, בעיכוב של כשבועיים, הגיע לה גירסת המחשבים האישיים של הכותר.

המפיצה Sega לא סיפקה הסבר רשמי לפשר הדחייה בהגעה אל פלטפורמת ה-Steam, אך לאחר שהשקה זו הגיעה הסיבה המשוערת לכך הפכה בולטת לפתע: גירסת ה-PC של Sonic Mania כללה את הגנת הקבצים הקשוחה של חברת Denuvo, שלא הייתה קיימת בגירסאות הקונסולה השונות (שבהן הפיראטיות אינה נפוצה באותה מידה, ואף אינה קיימת כלל בחלק מהמקרים).

'נדרש להתחבר לרשת ול-Steam כדי להפעיל את המשחק' – המאפיין שהוסר אבל הספיק לעצבן את הצרכנים

כותרי מחשב אישי רבים כוללים את ההגנה של Denuvo, אך לרוב הדבר אינו מתבטא (לפחות באופן רשמי) בדחיית מועד ההשקה רק לשם הוספה ובחינה של מנגנון זה – מה שהביא לגל תלונות גדול מהרגיל במקרה הזה, על אחת כמה וכמה משום שטעות בהגדרות הביאה לכך ש-Sonic Mania אף הושק עם הגנת קבצים שחייבה חיבור אל פלטפורמת ה-Steam (ואל שרתי החברה) בכדי לפעול, גם במצבי משחק שאינם מקוונים. הבאג הזה ביישום תוקן במהירות וכעת המשחק אכן פועל גם ללא צורך בחיבור קבוע לרשת, אך נראה כי הנזק היחסי כבר נעשה, ואנחנו רואים פעם נוספת כעס רב בקרב חלק מהגיימרים על יחס אליהם בתור 'אזרחים סוג ב'.

המפתח של המשחק זוכה לשבחים מקיר לקיר – המפיצה הוותיקה שלו קצת פחות

Sonic Mania בכל זאת נהנה מקבלת פנים חיובית למדי מהמשתמשים, עם 73 אחוזים של ביקורות חיוביות ב-Steam, אם כי סביר להניח שהנתון הזה עשוי היה להיות גבוה הרבה יותר אילולא החזית שאותה פתחה Sega, בכוונה או שלא ממש, מול אלו המתנגדים לשיטת הגנות הקבצים השונות. יוצרי המשחק כבר הצהירו כי הבחירה לשלב את Denuvo בכותר לא הייתה שלהם, וכעת לפי השיח ברשת מסתמן שיש לא מעט משתמשים אשר משתוקקים לראות את קבוצות הפריצה השונות ברשת מתגברות על ההגנות של המשחק במהירות שיא ומפיצות אותו בצורה פיראטית וחופשית לכולם – רק על מנת להוכיח למפיצה שההחלטה לעכב את ההשקה לא סייעה לה במאומה.

הנוסטלגיה מנצח את הכעס על עיכוב ושימוש ב-Denuvo, אך יתכן שהמילה האחרונה עדיין לא נאמרה כאן

מה דעתכם על Sonic Mania במחשבים האישיים? בואו לספר לנו.