בליזארד שוחטת פרה קדושה: ה-Diablo שאף אחד לא ביקש (עודכן)

עדכון 2: נציגיה של בליזארד מנסים למתן את התגובות השליליות ומצהירים שוב כי יש להם עוד מספר פרוייקטים הקשורים בדיאבלו במחסנית שמפותחים במסגרת כמה צוותים שונים – אבל אחרי שציפיית המעריצים בסיבוב הקוד הביאה ל-Immortal, לא בטוח שבחברה יצליחו לעורר את אותה מידת עניין פעם נוספת כעת.

עדכון: הטענה הטרייה כעת בקרב מעריצי המותג שלא ממש מתלהבים מיצירת המובייל החדשה היא שמדובר למעשה בעיצוב מחודש עבור משחק מובייל אחר קיים של המפתחת הסינית NetEase, שקיבלה לידיה את המושכות ליצירת Immortal – כך שיש כאן נסיון לביצוע רווח קל על חשבון המותג תוך כדי השקעה כספית מינימלית.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


היתכן? מוזמנים לצפות בתמונות השוואה אלו בין Immortal לבין משחק בשם Crusaders of Light ולשפוט בעצמכם.

הכתבה המקורית: כנס Blizzcon 2018 נפתח באחת מההכרזות המשונות ביותר של החברה – ואחת שנחשבת לסטירה בפרצופם של ותיקים בגזרת דיאבלו

על אף שממש אין צורך להציגה, סדרת דיאבלו היא אחת מסדרות המשחקים המוצלחות והחשובות ביותר של עולם הגיימינג, במיוחד במחשב האישי.


כשיצא הכותר הראשון בסדרה בשת 1996, חברת בליזארד עלתה על המפה כמפלצת משחקים רצינית. המשחק דיאבלו 2 וההרחבה שלו הפכו בסוף המילניום את הסדרה למוזהבת וגרפו תשבוחות מקצה לקצה. דיאבלו הוצב כסטנדרט המושלם למשחקי ARPG וכל השאר רצו להיות כמוהו.

לאחר 12 שנים של המתנה שנראתה כמו נצח, יצא לאוויר העולם דיאבלו 3 שעד עכשיו נותר אחד המשחקים הכי שנויים במחלוקת בעולם הגיימינג. הוא אמנם קצר מכירות שיא, אך דברים רבים מנעו ממנו להיות המשחק שהובטח, פשוט כי בין היתר חלק מההבטחות לא מומשו (כמו מערכת PVP, קרב בין שחקנים).

עם ההרחבות, הפאצ'ים והשנים שופר דיאבלו 3 ובהחלט הפך למשחק טוב משמעותית אמנם צלקת גדולה עדיין נשארה על עורם של שחקני דאבלו הותיקים שזוכרים את החויה בצורה שונה משמעותית. יצא ב-2012, שופר ב-2014 עם הרחבה ומאז חויית המשחק דומה למדי. שחקני דיאבלו נשארו רעבים, מאוד רעבים. הם רוצים שוב את הטוב ביותר.

לאחר הגברת ההתרגשות בקרב שחקני דיאבלו נראה כי השנה יתכן ונקבל הכרזה רצינית בנושא, וסוף סוף נוכל לספור את הזמן אחורנית לרגע שבו נשחק בדיאבלו הגדול הבא. אין ספק שהצוות של בליזארד עובד מאוד קשה על הדיאבלו הגדול הבא, אנחנו יודעים את זה מעשרות מודעות הגיוס שעולות ויורדות בשנה האחרונה במדור הדרושים של בליזארד.

ההחלטה ה…אמיצה

בינתיים החליטה בליזארד לעשות מעשה שלא יעשה ונתנה את הרשות לבנות משחק דיאבלו למובייל. כן כן, לאנדרואיד ו-. עד כה המשחק היה שמור לשחקני המחשב האדוקים ביותר וכעת מלבד דיאבלו 3 ששוגר גם לקונסולות הולך לצאת משחק דיאבלו למובייל בלבד. אולפן צד ג' קיבל מבליזארד את השרביט למשחק Immortal.

הטריילר למשחק המובייל נראה טוב, כי אם יש משהו אחד שבליזארד יודעת לעשות זה סרטוני קידום מושקעים מהרמה הגבוהה ביותר.

גם סרטון המשחקיות נראה טוב למדי, יש שיגידו שלפחות מבחינה גרפית הוא נראה מרשים לעומת דיאבלו 3. אמנם, אסור לשכוח שזה משחק לסמארטפונים, והממשקיות תהיה בהתאם. כמו כן, משחקי מובייל יסבלו לעיתים מחוסר בגיוון משחקיות, התקדמות בכסף אמיתי ושאר מחלות שלא נדע.

תגובות הקהל לא איחרו לבוא. בפה אחד כרגע החליטה קהילת דיאבלו כי היא דוחה לחלוטין את הכותר החדש והמוזר, וכי הוא מרגיש כמו סטירה מצלצלת לאלו שמחכים כבר שנים רבות לכותר דיאבלו איכותי. יחס הלייקים לדיסלייקים מראה זאת, גם ברדיט, גם בפורום הרשמי וגם ביוטיוב. אין ספק שהברברים בשערים והם לא שמחים כלל.

המשחק הזה יצא לאנדרואיד ו- בעוד כמה חודשים, ובבליזארד ממשיכים לעבוד על כותר הדיאבלו הגדול הבא, אמנם כעת ההתרגשות והציפיה נפגעו יש שיגידו קשות מאסון היח"צ הזה שקוראים לו Immortal.

בליזארד בחרה מראש להציב זמן ארוך לשאלות ותשובות מהקהל בזמן התערוכה וזמן זה קוצר משמעותית לאחר התקפת הקהל עם שאלות ספק ציניות ספק רציניות בנוגע להחלטה התמוהה הזאת.

מה אתם חושבים על ההכרזה המשונה הזאת, האם מתן משחק מובייל לקהל שרעב למשחק מחשב היא ההחלטה הנכונה? האם אתם תשחקו ב- Immortal?