בליזארד שוחטת פרה קדושה: ה-Diablo שאף אחד לא ביקש (עודכן)

עדכון 2: נציגיה של בליזארד מנסים למתן את התגובות השליליות ומצהירים שוב כי יש להם עוד מספר פרוייקטים הקשורים בדיאבלו במחסנית שמפותחים במסגרת כמה צוותים שונים – אבל אחרי שציפיית המעריצים בסיבוב הקוד הביאה ל-Immortal, לא בטוח שבחברה יצליחו לעורר את אותה מידת עניין פעם נוספת כעת.

עדכון: הטענה הטרייה כעת בקרב מעריצי המותג שלא ממש מתלהבים מיצירת המובייל החדשה היא שמדובר למעשה בעיצוב מחודש עבור משחק מובייל אחר קיים של המפתחת הסינית NetEase, שקיבלה לידיה את המושכות ליצירת Immortal – כך שיש כאן נסיון לביצוע רווח קל על חשבון המותג תוך כדי השקעה כספית מינימלית.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזוןהיתכן? מוזמנים לצפות בתמונות השוואה אלו בין Immortal לבין משחק בשם Crusaders of Light ולשפוט בעצמכם.

הכתבה המקורית: כנס Blizzcon 2018 נפתח באחת מההכרזות המשונות ביותר של החברה – ואחת שנחשבת לסטירה בפרצופם של ותיקים בגזרת דיאבלו

על אף שממש אין צורך להציגה, סדרת דיאבלו היא אחת מסדרות המשחקים המוצלחות והחשובות ביותר של עולם הגיימינג, במיוחד במחשב האישי.


כשיצא הכותר הראשון בסדרה בשת 1996, חברת בליזארד עלתה על המפה כמפלצת משחקים רצינית. המשחק דיאבלו 2 וההרחבה שלו הפכו בסוף המילניום את הסדרה למוזהבת וגרפו תשבוחות מקצה לקצה. דיאבלו הוצב כסטנדרט המושלם למשחקי ARPG וכל השאר רצו להיות כמוהו.

לאחר 12 שנים של המתנה שנראתה כמו נצח, יצא לאוויר העולם דיאבלו 3 שעד עכשיו נותר אחד המשחקים הכי שנויים במחלוקת בעולם הגיימינג. הוא אמנם קצר מכירות שיא, אך דברים רבים מנעו ממנו להיות המשחק שהובטח, פשוט כי בין היתר חלק מההבטחות לא מומשו (כמו מערכת PVP, קרב בין שחקנים).

עם ההרחבות, הפאצ'ים והשנים שופר דיאבלו 3 ובהחלט הפך למשחק טוב משמעותית אמנם צלקת גדולה עדיין נשארה על עורם של שחקני דאבלו הותיקים שזוכרים את החויה בצורה שונה משמעותית. יצא ב-2012, שופר ב-2014 עם הרחבה ומאז חויית המשחק דומה למדי. שחקני דיאבלו נשארו רעבים, מאוד רעבים. הם רוצים שוב את הטוב ביותר.

לאחר הגברת ההתרגשות בקרב שחקני דיאבלו נראה כי השנה יתכן ונקבל הכרזה רצינית בנושא, וסוף סוף נוכל לספור את הזמן אחורנית לרגע שבו נשחק בדיאבלו הגדול הבא. אין ספק שהצוות של בליזארד עובד מאוד קשה על הדיאבלו הגדול הבא, אנחנו יודעים את זה מעשרות מודעות הגיוס שעולות ויורדות בשנה האחרונה במדור הדרושים של בליזארד.

ההחלטה ה…אמיצה

בינתיים החליטה בליזארד לעשות מעשה שלא יעשה ונתנה את הרשות לבנות משחק דיאבלו למובייל. כן כן, לאנדרואיד ו-. עד כה המשחק היה שמור לשחקני המחשב האדוקים ביותר וכעת מלבד דיאבלו 3 ששוגר גם לקונסולות הולך לצאת משחק דיאבלו למובייל בלבד. אולפן צד ג' קיבל מבליזארד את השרביט למשחק Immortal.

הטריילר למשחק המובייל נראה טוב, כי אם יש משהו אחד שבליזארד יודעת לעשות זה סרטוני קידום מושקעים מהרמה הגבוהה ביותר.

גם סרטון המשחקיות נראה טוב למדי, יש שיגידו שלפחות מבחינה גרפית הוא נראה מרשים לעומת דיאבלו 3. אמנם, אסור לשכוח שזה משחק לסמארטפונים, והממשקיות תהיה בהתאם. כמו כן, משחקי מובייל יסבלו לעיתים מחוסר בגיוון משחקיות, התקדמות בכסף אמיתי ושאר מחלות שלא נדע.

תגובות הקהל לא איחרו לבוא. בפה אחד כרגע החליטה קהילת דיאבלו כי היא דוחה לחלוטין את הכותר החדש והמוזר, וכי הוא מרגיש כמו סטירה מצלצלת לאלו שמחכים כבר שנים רבות לכותר דיאבלו איכותי. יחס הלייקים לדיסלייקים מראה זאת, גם ברדיט, גם בפורום הרשמי וגם ביוטיוב. אין ספק שהברברים בשערים והם לא שמחים כלל.

המשחק הזה יצא לאנדרואיד ו- בעוד כמה חודשים, ובבליזארד ממשיכים לעבוד על כותר הדיאבלו הגדול הבא, אמנם כעת ההתרגשות והציפיה נפגעו יש שיגידו קשות מאסון היח"צ הזה שקוראים לו Immortal.

בליזארד בחרה מראש להציב זמן ארוך לשאלות ותשובות מהקהל בזמן התערוכה וזמן זה קוצר משמעותית לאחר התקפת הקהל עם שאלות ספק ציניות ספק רציניות בנוגע להחלטה התמוהה הזאת.

מה אתם חושבים על ההכרזה המשונה הזאת, האם מתן משחק מובייל לקהל שרעב למשחק מחשב היא ההחלטה הנכונה? האם אתם תשחקו ב- Immortal?

26
הגב

avatar
1stcowgirl
1stcowgirl

זה כמו לקבל פארטייה ברכבת ברמלה או בעץ בלוד.
או בכלל לקבל משהו שלא הזמנתם.

freefall
freefall

כנראה שזה הרבה יותר רווחי לשחזר ולמחזר הצלחות עבר (הוליווד?) בכל רזולוציה חדשה ועל כל פלטפורמה אפשרית מאשר להסתכן בכותר חדש, או אפילו בהמשך (דיאבלו 3 הצליח אבל לא כמו שבליזארד תכננו). דיאבלו סוויטצ' HD. דיאבלו סוויטץ' ספיישל 4K. דיאבלו חרוזים רוטטים לג'נדרי אולטימייט 5K טורבו.

Dr.Shawarma
Dr.Shawarma

אני לא מבין, מישהו עדיין חושב שבליזארד קיימת? הם ממזמן אקטיוויז'ן. פיצלו את סטארקראפט לשלושה משחקים במחיר מלא, שיחררו דיאבלו 3 לא גמור והמשחק הכי פופולרי שלהם זה משחק קלפים f2p.

arik100
arik100

עדיין מחכה לוורקרפט4…

coch
coch

דיאבלו נולד כמשחק PC. כנ"ל 2 הלא פחות מאגדי. 3 היה מבחינתי מעולה לטווח קצר, לא היה לו את הקסם ומה שהפך את 2 לכל כך ממכר ומוצלח – אבל זה כבר טעם אישי. לקחת את המותג דיאבלו וללכת איתו למובייל זו אכזבה ענקית. לא מפנה אצבע לבליזארד כי העולם מתקדם וכנראה זו החלטה הגיונית מבחינתם, אבל מאחר ויש להם קהל גדול מאוד של עוקבים – הם לא היו חייבים להשתמש במותג של דיאבלו כדי למשוך אנשים למובייל. אפשר לראות את Overwatch כדוגמא לזה.. מותג חדש שלהם שמכר עשרות מיליונים לכל הפלטפורמות ולא היה אחד משלושת האבני דרך ( WC \ SC \ Diablo ). כנראה שהנהלה חדשה גם מתווה מדיניות אחרת, זה לא מקרי שהיה חילופי בכירים שם לאחרונה. הכול קשור.

ag43
ag43

$$$

עדי
עדי

*שיעול* Dungeon Keeper *שיעול*

bjnhv
bjnhv

זה נראה כמו חיקוי של משחק מובייל שעשה חיקוי לדיאבלו. כל כך עצוב.
לראות את הקהל באירוע השקה ואת התגובות שלהם…
בQ&A שואל שם מישהו אם זו בדיחה של 1 באפריל מאוחרת.

bjnhv
bjnhv

lol
אחלה עדכון. זה היה ברור מההתחלה…

EGarchmorph
EGarchmorph

כל מותג שקיים הרבה זמן מפתח קהילת הארדקור של toxic fans
חס וחלילה שבליזארד ינסו משהו חדש!
חס וחלילה שיהיה נסיון לפרוץ לפלטפורמה חדשה!
אנחנו רוצים עוד מאותו הדבר!

אז בהתייחס לכותרת שלכם אני ביקשתי. אז בבקשה תשנו אותה ל"הדיאבלו שבינתיים רק בן אדם אחד ביקש" עד שיבואו לפה עוד אנשים שלא מפחדים מהארסיות של חלק מה fans ויודו שוואללה, מתאים להם דיאבלו למובייל.

כולם מתעלמים מזה שבליזארד נוטים להכנס לשווקים חדשים ולעשות שם עבודה טובה. מישהו מפקפק ש hearthstone החינמי טוב? ש hots החינמי טוב? כולכם בוכים על המשחק הזה בגלל ההסטוריה של משחקי מובייל מבית היוצר של חברות גרועות, אף אחד אפילו לא מוכן לתת צ'אנס לבליזארד עם הרקורד שלהם. לדעתי אתם צריכים להתבייש בעצמכם על זה.

אני לא אוהב פיפא, אבל אני לא מתבכיין שאנשים שכן רוצים פיפא מקבלים מה שהם רוצים. תפסיקו להיות כאלה אנוכיים.

ag43
ag43
ציטוט של djelectric

 

בליארד ויתרה על פרוייקטים עצומים תוך שהושקעו מיליונים רק בגלל שהם לא הגיעו לרמת השלמות שהציבו כסטנדרט, פה? כמה שקלים לדיר החזירים, שייצר מכונת כסף רדודה. זו היריקה בפנים ששוות אחת מסדרות המשחקים שמהוות אבן פינה בעולם הגיימינג.

 

 

 

זו אחת הנקודות העיקריות – הם מוציאים רימסטרים לקלסיקות ולא מעיזים להציא משחקים חדשים בשם ה"שלמות" שהם דורשים ואח"כ הם עושים מהלך כזה?

EGarchmorph
EGarchmorph

אז כשבליזארד הוציאו את overwatch במקום דיאבלו 4 זה גם היה יריקה בפנים? או שהיריקה בפנים זה בגלל שזה משחק מובייל? או שאם היו קוראים למשחק מובייל הזה "וורקראפט אימורטל" זו הייתה יריקה בפנים של חובבי וורקראפט ולא בפנים זה חובבי דיאבלו? כי אם כן, אז השם של המשחק זו הבעיה? אז אם ככה אם היו קוראים למשחק "בולוגולו אימורטל" כולם היו בסדר עם זה כי זה משחק חדש שלא קשור לאף משחק אחר של בליזארד?
ובאותו נושא, האם היציאה של דיאבלו לקונסולות הייתה גם יריקה בפרצוף לחובבי דיאבלו? כי אני לא זוכר כזה backlash כשהם הכריזו על דיאבלו לקונסולות.
אני שואל כי אני ועוד הרבה אנשים לא הבעלים של קונסולה, ואין לנו דיאבלו ל PC, אז מעניין אותי אם לדעתך מותר לנו שיהיה לנו גם משחק דיאבלו לקונסולה שכן יש לנו, הסמארטפון שלנו.

bjnhv
bjnhv

לקונסולות זה היה בנוסף למשחק ללמחשב.
פה זה רק למובייל!

freefall
freefall

כמו ש ag43 כתב – "$$$".

אז מה אם אנשים שילמו על טיסה ולינה ושילמו על כרטיס יקר לאירוע רק לקבל חדשות שאומרות תכל'ס ששנים על גבי שנים לא הושקע שום מאמץ/$ בפיתוח דיאבלו כמו שהם רגילים לצרוך אותו (קרי על PC). המעריצים שחסכו כדי לטוס לאירוע המיוחד הזה… הכסף שלהם לא נספר בזמן שאומרים להם שהם בכלל לא רלוונטים עם העכברים והמקלדות והמסכים האנכרוניסטים שלהם.

זה כמו שתטוס לאיחוד של להקת רוק אגדית שציפית להופעה חיה שלהם 17 שנה ואז הם עולים על הבמה ופוצחים במחרוזת שירי KPOP. אח"כ אומרים לך אל תתאכזב גבר, תפתח לדברים חדשים. תתנסה. אי אפשר כל הזמן אותו דבר. מה אתה מחפש… את הלסת שלך? נראה לי דרכתי על משהו פה מקודם. חוצמזה תראה החבר'ה ממש התאמצו שם. נתנו את הנשמה. מה אתה עוד יכול לבקש? אתה לא נותן צ'אנס. תשנה גישה, תפחית ציפיות.

 

אפס עניין בכותר. אפילו את גרסת המובייל זרקו החוצה למפתחת חיצונית כדי להדגיש כמה שההתעסקות בפיתוח דיאבלו לא מעניינת אותם.

אני לא חושב שלמישהו יש בעיה עם זה שמוציאים משחק למובייל. יחד עם זאת יש מיליוני שחקנים בעולם שעדיין מצפים להמשכיות של כותרים ישנים שהסטודיו מסרב בעקשנות לאורך שנים לגרד להם את הגירוד הזה. זה נכון לגבי D3 כמו שזה נכון לגבי HL3 ובטח יש דוגמאות נוספות שהמפתחת שמה פס על המעריצים ואומרת- האינטרס שלנו לא נמצא בכם. אתם כסף קטן.

 

EGarchmorph
EGarchmorph

בליזארד אמרו בפירוש חודשים לפני בליזקון שלא תהיה הכרזה על דיאבלו 4 או על הרחבה לדיאבלו. אף אחד מהאנשים שישבו שם באולם לא ציפה לזה, ואם כן, זה לא כי בליזארד הטעו אותם.

freefall
freefall

"בליזארד אמרו בפירוש חודשים לפני בליזקון שלא תהיה הכרזה על דיאבלו 4 או על הרחבה לדיאבלו. אף אחד מהאנשים שישבו שם באולם לא ציפה לזה, ואם כן, זה לא כי בליזארד הטעו אותם."

תרשה לי לברך אותך על היותך מהבודדים שרואים את התמונה האמיתית… לא כמו כל הטמבלים האלה בסרטון שבהמשך, או אלו שהגיבו על הסרטון. לפעמים עוזר שיש איזה משפטן לעת מצוא שיתפלפל ככה בציציות ויעשה סדר בראש.

https://youtu.be/50KBNQe5hTM?t=39

lev-27
lev-27

ירקו למעריצים בפנים כי זה מה שהמעריצים רוצים לקבל. 

 

מדובר בחברה שמתפרנסת מ-remakes ב-10 השנים האחרונות. 

 

קחו את הדוגמא העדכנית ביותר WoW Classic 

 

בליזארד הרוויחו מאות מיליוני דולרים מחבילות הרחבה ועכשיו מוכרים עוד הפעם את החוויה המקורית במחיר מלא. 

 

אם זה לא גאונות בשיווק ומיקסום רווחים אני לא יודע מה כן. 

 

אפילו לא טרחו לעשות remake יסודי שיעדכן את הגרפיקה לפחות לרמה של 2015. 

 

הם יודעים שמעריצי בליזארד נמצאים באותה קטגוריה כמו מעריצי Star Wars אז למה בכלל לטרוח. 

ag43
ag43

מעריצי SW כבר מזמן לא משלמים על הMMO שלהם…

coch
coch

בליזארד הגיעה לאן שהיא נמצאת בו היום בגלל קהל ה PC.

 

זה עובד לשני הכיוונים. אנחנו נהננו ממשחקים סופר-איכותיים ותוכן מעניין במשך שני עשורים ושילמנו על זה בכסף וטונה של שעות.

 

בסופו של יום, כל קריאות הבוז והאכזבה והתגובות ההמוניות בכל אתר אפשרי בעולם – הם סופר במקום.

 

מי שמחפש כבר שנים RPG למובייל "ולא מבין" על מה כל המהומה, כנראה לא בעניינים. מאוד פשוט לעשות אחד ועוד אחד

ולהבין שכל מחיקת התגובות, הסרת הסרטונים וכנראה שעוד מעט זה יגיע גם לבאנים מהפורומים הרישמיים של באטל-נט

זה לא דברים שבליזארד הייתה מעזה לעשות. האכזבה היא במקום וכל מה שאמרו להם בפנים – זה בצדק.

 

העיקר שכל ה shareholders יהיו מרוצים.