בפעם השניה בחצי שנה: מיקרוסופט חותכת את מחיר ה-Xbox One • HWzone
גיימינג

בפעם השניה בחצי שנה: מיקרוסופט חותכת את מחיר ה-Xbox One

הירידה במחיר, שממקמת את הקונסולה לראשונה כזולה יותר מה-, תיכנס לתוקף רק לתקופת החגים ורק בארצות הברית (לעת עתה)

maxresdefault

 

מיקרוסופט מוזילה את קונסולת ה- למחיר של 350 דולרים (כ-1,300 שקלים), המחיר הנמוך עד כה שהקונסולה תומחרה בה, הממקם אותה כזולה יותר מקונסלת ה-PS4 של סוני. ההוזלה, שתחל בשני לחודש נובמבר ותימשך לכל תקופת החגים האמריקאית, תקפה לכל חבילות הקונסולה למינהם (למעט החבילה הכוללת את חיישן הקינקט) ורק בארצות הברית. מחיר הייצור של קונסולת יחידה עולה למיקרוסופט כ-395 דולרים (כ-1,500 שקלים), כך שבמחיר החדש מפסידה כסף על כל קונסולה שהיא מוכרת.

מן ההזולה עולות מספר שאלות חשובות. האם מיקרוסופט מאפשרת את ההפסד הזה על כל קונסולה שהיא מוכרת במחיר המוזל בשל מספיק רווח שהיא קיבלה עד כה מהמחיר הרגיל של הקונסולה? מיקרוסופט התחילה למכור את קונסולת ה- עם חיישן הקינקט במחיר של 500 דולרים (כ-1880 שקלים), בעלות מערכת של 471 דולרים, כך שהחברה כן הרוויחה על כל קונסולה שמכרה. אך לאחר מכירות נמוכות מהצפוי של חבילת הקונסולה והקינקט, החברה החליטה בחודש יוני האחרון להוציא את החיישן מהמשוואה והחלה למכור את קונסולת ה- לבדה ובתג מחיר של 400 דולרים, שהשווה אותו לקונסולת ה-PS4 של סוני. קונסולת ה-PS4 של סוני עולה 381 דולרים (כ-1,430 שקלים), כך שהחברה מרוויחה יותר כסף על כל קונסולה מאשר , הנוכחי של 400 דולרים, ולא תוכל להשוות למחירה של ללא לקיחת הפסד.

ps4vsxb1
מכירות מוערכות של קונסולות ה- וה- (מקור: arstechnica)

שנית, מה מיקרוסופט מתכננת לעשות עם שאר הזמן שהקונסולה שלה לא מנצחת את ה-PS4 במחיר? לא רק שהחברה לא יכולה להמשיך ולמכור את ה- במחיר הפסד, אלא גם שוק הקונסולות בחודש הבא יעבור את רף השנה מאז שהושקו הקונסולות החדשות, עם הובלה ניכרת במכירות של סוני בתשעה חודשים האחרונים. על פי דיווחים, מכירות ה-PS4 של סוני עולות בלפחות 40 אחוזים על מכירות ה- של מיקרוסופט בכלל המכירות של שתי הקונסולות הללו, יתרון עצום לסוני. אבל השאלה היותר מעניינת היא האם נראה את הזולה גם בארץ? הקמפיין הזמני להצבת מחירו של ה- מתחת לשל ה- יוכל להטות את המאזן לטובת החברה, לפחות לתקופת החגים, עם השלכות שיעזרו לחברה בשאר הזמן, כך שהוזלה בארץ ובכללי מחוץ לארצות הברית היא מתבקשת.

נואשותה של מיקרוסופט גם לא עוצרת בהוזלה הזמנית לחגים, עם האפשרות (עד ל-31 לדצמבר) לקבל הנחה של 100 דולרים נוספים בהחזרת קונסולת Xbox 360 או PS3 בעת קניה של קונסולת , מצב בו אנחנו לא יודע איזה מן הפסד החברה לוקחת בשביל לקיים. האם ההוזלה הזאת של מיקרוסופט תספיק בשביל לשים את ה- במקום הראשון? נצטרך לחכות ולראות עד סוף תקופת החגים האם התוכנית של תישא פרי.

תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close