בחזרה לצ'רנוביל: היורש הרוחני ל-S.T.A.L.K.E.R. זוכה להצלחה במימון המונים • HWzone
גיימינג

בחזרה לצ'רנוביל: היורש הרוחני ל-S.T.A.L.K.E.R. זוכה להצלחה במימון המונים

Chernobylite הוא משחק שרוצה להחזיר אותנו אל איזור האסון הרדיואקטיבי המצמרר שבאוקראינה – הפעם עם טכנולוגיות סריקת סביבה תלת-מימדיות שיוכלו להפוך את החוויה לריאליסטית עוד יותר

סדרת משחקי STALKER של הסטודיו האוקראיני GSC Game World לא הייתה מושלמת, אך נותרה אחת מהמקוריות והמיוחדות ביותר בנוף משחקי הפעולה המודרני תודות לאווירה מסתורית ומאיימת ששואבת את השחקנים אל תוך העולם במהירות – ואין זה מפתיע לפגוש במילות געגוע וחלומות על קאמבק מודרני בכל מיני פינות ברחבי הרשת. בזמן שאין לנו שום פרטים משמעותיים אודות תהליך הפיתוח המיוחל של STALKER 2 בידי חלק מן היוצרים המקוריים – משחק חדש מיוצרים אחרים מתיימר להחזיר אותנו אל סביבת המפעל הרדיואקטיבי המאיים שבאוקראינה בהקדם האפשרי.

Chernobylite הוא משחק פעולה,אימה והישרדות שמפותח בידי סטודיו The Farm 51 הפולני, אשר היה אחראי בעבר על כותרים כדוגמת NecroVision ו-Painkiller: Hell and Damnation ולאחרונה גם על כותר האימה הייחודי Get Even – עם מטרה להשקה עבור מחשבים אישיים וקונסולות לפני סוף השנה ועם מיזם מימון בקיקסטארטר אשר חצה כבר רף של 100,000 דולר.

הפרוייקט הטרי יבוסס על עלילה שתפותח בידי אחד מהאנשים שעבדו על STALKER המקורי, אשר מצויין בפירוש בתור מקור השראה מרכזי גם במסגרת סרטון ההיכרות עבור מיזם גיוס הכספים – אם כי כבר בסרטוני המשחקיות המוקדמים ניכר כי המשחקים יהיו שונים בהרבה מובנים, כאשר Chernobylite יכיל יותר אלמנטים של הישרדות ובנייה וגם עלילה מסתעפת שתושפע מהחלטות השחקן, ופחות משחקיות ירי.

האיזור הנטוש של צ'רנוביל מהווה ללא ספק כר פורה לסיפורי אימה על-טבעיים מכל הסוגים והז'אנרים

Chernobylite יעשה שימוש בטכנולוגיית מיפוי גיאומטרי של העולם האמיתי אשר תאפשר ליצור עולם משחק אותנטי ומשכנע יותר מבעבר, וזו בעצם גם הסיבה לקיומו של גיוס ההמונים הנוכחי – הרצון לבצע מספר נסיעות תיעוד נוספות אל איזור העיר פריפיאט ואיזור הכור הגרעיני ההרוס עצמו, במטרה להרחיב את חומר הגלם הקיים ולהגדיל את המשחק.

עד כה נאספו מעל ל-118,000 דולר עבור Chernobylite, שהם יותר מסכום המינימום שהוצב על 100,000 דולר בידי המפתחים – ועם 17 ימים נוספים שעוד נותרו נראה כי יש פוטנציאל לראות בונוסים ותוספות לתוצר הסופי, כמו למשל היכולת ליצור שיפורים לנשקים וסוגי תחמושת מתוך רכיבים מוגדרים אשר תתווסף למשחק לאחר גיוס סכום כולל של 130,000 דולר.

Chernobylite הוא בהחלט לא STALKER 2 – אך ניתן למצוא בקלות קווי דמיון בין השניים בשל מקור ההשראה אותו הם חולקים

Chernobylite מיועד להגיע אל החנויות בחודש נובמבר 2019, עבור הקונסולות של מיקרוסופט וסוני ועבור מחשבים אישיים דרך פלטפורמת ה-Steam (עם תוכנית להשקה בגרסת Early Access עוד קודם). נראה מבטיח או מיותר? שתפו בתגובות.

לחצו כאן למעבר אל עמוד גיוס ההמונים של הכותר ב-Kickstarter

תגיות
Back to top button
Close
Close