בדיוק בזמן לבואו של הדור הבא: גם FIFA 17 נכנע לפיראטים

התנופה שבמאבק בטכנולוגיות הגנות הקבצים ממשיך, כשגם משחק הכדורגל הפופולרי של EA Games מופץ לפתע ברחבי הרשת

אם עד לפני כמה חודשים עוד הייתה תהייה אודות הסיכוי של פיראטיות משחקי הוידאו להיעלם מהרשת באופן מוחלט, כעת נראה שהתהייה המרכזית היא האם נשארו עוד כותרים שטרם נפרצו והופצו באופן חופשי לכל המתעניינים.

רצף ארוך של כותרים עדכניים שנכנעו לקבוצות פיראטיות חדשות אשר הופיעו להן עם כלים ושיטות להתמודד מול הטכנולוגיות המתקדמות של חברת Denuvo הידועה לשמצה מגיע כעת לעוד נקודת ציון משמעותית – כשגם משחק הכדורגל FIFA 17 (העדכני באחת מסדרות המשחקים הנמכרות והמצליחות ביותר בכל הזמנים) נפרץ, לאחר כעשרה חודשים בחנויות וכחודשיים לפני השקתו של FIFA 18.

ההודעה הפומבית על הפריצה החדשה, שמצטרפת אל הרבה מאוד משחקים אחרים עם הגנות Denuvo (והגנות נוספות, כמו זו של פלטפורמת ה-Origin) שהופצו באופן פיראטי ברשת בשבועות האחרונים

FIFA 17 נפרץ בידי קבוצה העונה לכינוי Steampunks, שהחלה לפעול רק לפני מספר חודשים והצהירה כי יש לה הטכנולוגיה ליצור 'מפתחות אימות' שזהים למעשה למפתחות לגיטימיים של מנגנון ההגנה מבית Denuvo, מה שלכאורה מאפשר פריצה של רוב הכותרים בזמן קצר ומבלי להפעיל את מגוון המלכודות שממתינות לרוב בנקודות בדיקה שונות בתוך מצבי המשחק השונים של הכותר.

האם גם FIFA 18 העתידי בסכנה, או שעד אז נראה טכנולוגיה חדשה שתבטיח למפתחת ולמפיצה כמה חודשים של שקט תעשייתי?

אנחנו לא יודעים מה יהיה המשך הדרך עבור Denuvo ועבור מפתחות המשחקים שמעוניינות בהגנה אפקטיבית לקניין וליצירות שלהן, אך כעת כבר אין וויכוח כי יידרש שינוי יסודי ומשמעותי כלשהו על מנת להחזיר את הכדור אל מחצית המגרש שלהן, ולהחזיר את הפורצים המומחים לעסוק בשאלה "האם ניתן לנצח את ה-DRM", במקום בשאלה "מתי זה יבוצע" כפי שקורה בעידן הנוכחי.

אם לא די במשחק הספורט המוביל שלה – ל-EA Games יש גם כאב ראש בדמות פריצה פיראטית של כותר הפעולה Titanfall 2, שהגיעה כמעט במקביל לזו הראשונה