אחד המשחקים המקוריים והמצחיקים ביותר רוצה לעשות קאמבק, בעזרתכם

טים שייפר האגדי מנסה לשדרג את פלטפורמת מימון ההמונים החדשה שסייע להקים עם ההכרזה על Psychonauts 2, עבור מעריצים ומשקיעים כאחד

יש סיכוי לא קטן שלא התנסיתם בו ואולי אפילו מעולם לא שמעתם עליו, אך עם זאת Psychonauts, משחק האקשן-פלטפורמה שהושק בשנת 2005 למחשב האישי ול-Xbox המקורית, בכל זאת נחשב בעיני לא מעט אנשים כאחד מהכותרים שהכי ראויים להערכה אשר נוצרו מאז ומעולם, וכאחד מהשיאים המשמעותיים ביותר בקריירה של טים שייפר, המפתח שסייע ליצור כותרים קלאסיים כמו סדרת אי הקופים, יומו של הטנטקל ו-Grim Fandango.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


Psychonauts מעולם לא היווה הצלחה מסחרית גדולה, אך נראה כי צבר קבוצת אוהדים רחבה מספיק – וכעת מגיע ניסיון מעניין ליצור עבורו המשך מודרני, גדול וטוב יותר, בעזרתה של פלטפורמת מימון ההמונים למשחקים שעונה לשם Fig, אותה יצר טים שייפר יחד עם עוד מספר מפתחי משחקים בולטים וותיקים כמו בריאן פארגו ופירגוס אורקהרט.

Fig היא פלטפורמה שדומה מאוד בבסיסה לקיקסטארטר – הפרוייקט מציג את עצמו ומבקש לגייס סכום כסף כלשהו מהגולשים ברחבי העולם בכדי להפוך אותו למציאות, אם כי במקרה הזה המיזם מיועד אך ורק עבור משחקי , כשבכל זמן נתון קיים רק כותר בודד שמנסה לגייס את הסכום הנדרש לו, וכל תשומת הלב האפשרית מופנית אליו. בנוסף, ב-Fig מחפשים לא רק מעריצים שמעוניינים לקבל את המשחק שנמצא במרכזו של קמפיין הגיוס, אלא גם משקיעים אשר מעוניינים לבצע השקעה כספית בסיכון סביר, עם צ'אנס להכפלה ואף שילוש הסכום בטווח זמן של שנה-שנתיים.

ppsf
במסגרת קמפיין גיוס הכספים טים שייפר והקולגות שלו חשפו את נתוני המכירות של Psychonauts המקורי, אשר ממחישים עד כמה עידן שיווק המשחקים הדיגיטלי בו אנו נמצאים בשנים האחרונות מסייע למשחקים ייחודיים וצנועים כמוהו

קמפיין המימון ל-Psychonauts 2 אסף יותר מ-2.2 מיליון דולר בתוך כשישה ימים מאז שיצא לדרך – סכום שכבר עכשיו גדול פי 10 מזה שנאסף על ידי צמד הכותרים הראשון שניסה לקבל מימון בפלטפורמת ה-Fig מאז שעלתה לאוויר (אחד הצליח בקושי והשני נכשל בגדול), ועתיד להמשיך לצמוח כשנותרו עוד 34 ימים שלמים. מעניין לגלות כי הכסף שנאסף מתחלק בשווה באופן מדוייק כמעט לגמרי בין 'מעריצים' שבדומה לקיקסטארטר משלמים בכדי לקבל את המוצר המוגמר, ובין 'משקיעים' אשר יקבלו נתח קטן מוגדר מראש מהכנסות המשחק העתידיות.


בקצב הנוכחי בו מתווספים מעל ל-100,000 דולרים לסכום הכולל מדי יום, סביר להניח כי ל-Psychonauts 2 לא תהיה בעיה ממשית להגיע ל-3.3 מיליון הדולרים שדורשים שייפר וצוותו – ומה שנותר לנו לעשות הוא רק להתאזר בהרבה סבלנות, ולקוות שהמשחק החדש יצליח לשחזר את כל מה שהיה מקסים כל כך אצל קודמו, ובעיקר יצליח לשפר את האספקטים הפחות מלוטשים שלו.

ppsf1

מתכננים להשקיע ב-Psychonauts 2, או שאין לכם מושג במה מדובר בכלל? ספרו לנו בתגובות.