YotaPhone: סמארטפון כפול מסכים שרוצה לכבוש את העולם

הסלולרים כפולי המסכים חוזרים בגירסת 2013: חברה רוסית שואפת להותיר חותם על עולם המכשירים החכמים בעזרת עם מסך חסכוני וייחודי בגבו

לפני מספר חודשים סיפרנו לכם על קונספט מסקרן מאוד שהציגה , החברה ששמה הפך למילה נרדפת עבור טכנולוגיית מסכי הדיו האלקטרונית ושנמצאת כעת במצב לא פשוט כששוק הקוראים האלקטרוניים בו פרחה נשחק על ידי הטאבלטים והסמארטפונים למיניהם.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הקונספט היה סמארטפון עם מסך מגע צבעוני סטנדרטי בצידו האחד ומסך E-Ink מונוכרומטי בצידו האחר – שילוב שאמור להעניק למשתמש את האפשרות לנצל את מלוא היכולות של שתי הטכנולוגיות הללו במכשיר אחד. נראה היה שזה רק עניין של זמן עד שתגיע היוזמה לשלב את הרעיון הזה במכשיר מסחרי אמיתי – וכעת זה קורה, תודות לחברה רוסית צעירה בשם Yota.

ה-YotaPhone הוא יישום מדוייק למדי של החזון מבית E-Ink – סמארטפון סטנדרטי למראה אשר משלב מסך E-Ink בחלקו האחורי. במכשיר תמצאו Snapdragon S4 MSM8960 בעל זוג ליבות Krait בתדר 1.5GHz וליבה גראפית מסוג Adreno 225 (שלפתע מרגיש צנוע מאוד אחרי שכבר התרגלנו לראות מכשירים עם האח הגדול ומרובע הליבות, ה-Snapdragon S4 Pro), מסך LCD בגודל 4.3 אינץ' וברזולציה של 1280×720 פיקסלים, אנדרואיד בגירסה 4.2, זכרון RAM בנפח 2GB, נפח אחסון פנימי של 32GB או 64GB, מצלמה 12 מגה פיקסל, , סוללת 2,100mAh וכמובן מסך (מגע) שחור-לבן בגודל 4.3 אינץ' ובצפיפות של כ-200DPI.

הסמארטפון הרוסי האמיץ אולי לא ישבור שיאי ביצועים, אך שילוב של מסך E-Ink חסכוני שלא דורש אנרגיה כלל על מנת להציג תמונה סטטית עשוי לשנות את הדרך בה אנחנו משתמשים במכשירים החכמים שלנו. המשתמש יוכל לבחור איזה מידע בדיוק יוצג לו על מסך ה-E-Ink האחורי ובאיזו צורה – כאשר התוצאה היא תצוגה אינטרקטיבית שצורכת רמה אפסית של חיי , נראית ברור לגמרי גם באור שמש ישיר ולמעשה מבטלת את הצורך בכל אותן "הצצות" שכולנו מכירים אל מסך הסמארטפון על מנת לבדוק מה השעה, כמה נשארה לנו, האם קיבלנו התראה וכדומה.


אנחנו חושבים שה-YotaPhone הוא מכשיר בעל פוטנציאל גדול שיכול להיות הניצן הראשון בדרך לאבולוציה נוספת של הסמארטפונים, אך לא הכל ורוד בסיפור הזה. אנשיה של Yota מקווים להשיק את המכשיר ברוסיה לקראת אמצע שנת 2013 ולהשיק אותו בשאר העולם רק ברבעון האחרון של השנה הבאה – כמעט שנה מהיום, תקופת זמן ארוכה במיוחד במונחי עולם הגאדג'טים.
אם לא די בכך, כאשר יושק לבסוף צפוי ה-YotaPhone לעלות כ-500 דולר, מחיר שיהיה קשה מאוד להצדיק לחומרה שכזו בעוד שנה, על אף השכלול שמביא עמו מסך ה-.

למסך ה- יש עוד כמה שימושים חביבים פרט להצגת השעה ותחזית מזג האוויר
מקור: pocket-lint.com

אנחנו מנבאים כי בעתיד הקרוב נשמע על עוד כמה וכמה מכשירים שיתבססו על הקונספט כפול המסכים ויגיעו אל החנויות לפני ה-YotaPhone, כך שהסמארטפון הרוסי אמנם יתקשה כנראה למצוא לעצמו נישה בשוק הבינלאומי – אך הרעיון שמאחוריו עוד יקבל הזדמנות להוכיח לכולנו מה הוא שווה.

מה אתם חושבים על משולב מסך – הברקה גאונית או עוד גימיק מיותר? שתפו אותנו בתגובות!