Ubuntu Edge: סמארטפון העל שיריץ אובונטו • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

Ubuntu Edge: סמארטפון העל שיריץ אובונטו

קנוניקל יוצאת למימון המונים חסר תקדים של 32 מליון דולר בדרך לבניית משוכלל שיריץ את מערכת ההפעלה של למכשירים ניידים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לפני מספר חודשים ראינו גרסת הדגמה של מערכת ההפעלה Ubuntu למכשירים חכמים. אז גרסת מפתחים של המערכת הייתה זמינה להתקנה על מכשירי הנקסוס של גוגל. קנוניקל לא חשפה אז מידע לגבי תוכניות ייצור החומרה שתתלווה לתוכנה החדשה שלהם. כעת קנוניקל מציגה את ה-Ubuntu Edge, המכשיר שיריץ את מערכת ההפעלה החדשה. המכשיר מופיע כפרוייקט איסוף ממון באתר Indiegogo. הסכום אותו החברה מבקשת לאסוף הוא 32 מיליון דולר ובמידה ותצליח, ה-Edge עדיין צפוי להיות יקר מהמקובל בשוק הסמארטפונים.

התכונה המרכזית של התוכנה שחשפה קנוניקל בתחילת השנה היתה היכולת להפוך ממערכת הפעלה ניידת למערכת הפעלה מלאה כאשר מזוהה חיבור של מסך חיצוני. גרסת המפתחים שהחברה שיחררה להתקנה על מכשירי הנקסוס הרשימה לא מעט, אם כי אז הייתה בשלב מוקדם והיו חסרות תכונות בסיסיות רבות. לנוכח חשיפת מערכת ההפעלה רבים תהו בדבר מרכיבי החומרה שקנוניקל תבחר עבור מערכת ההפעלה שלה.

הסמארטפון המושלם?

במידה וה-Ubuntu Edge יגייס את הסכום הדרוש, המכשיר יציע מסך בגודל 4.5 אינץ' המוגן בזכוכית ספיר. חומרת המכשיר תיהיה חזקה דיו לשמש כמחשב כפי שתוכנן מלכתחילה. נפח זכרון הראם יעמוד על 4 ג'יגה בייט, נפח הזכרון המובנה יהיה 128 ג'יגה בייט והמעבד יהיה בעל ארבע ליבות. המכשיר יכלול חזקה במיוחד וקישוריות .

מלבד היכולת להפעיל גרסה מלאה של מערכת Ubuntu, המכשיר יריץ גם . דבר שכמובן יקל על המשתמשים לעבור למערכת ההפעלה החדשה כאשר כל האפליקציות החיוניות להם ישארו זמינות על אותו המכשיר. קנוניקל גם מבטיחה לקדם את המערכת החדשה ולשחרר עדכונים חודשיים במשך שלוש שנים מההשקה.

כל זה נשמע מצויין עד אשר מגיעים למחיר המכשיר. תחיל ה- Edge היה אמור להמכר עבור 830 דולר! ול-5,000 הראשונים שישקיעו לפחות 600 דולר בפרוייקט באתר , המכשיר היה נמכר עבור 600 דולר. אך לאחר שכל 5,000 המכשירים הראשונים נמכרו תוך זמן קצר משמעותית מהצפוי, קנוניקל איפסה את הספירה ויצרה 3 קטגוריות חדשות של השקעה. 625, 675 ו-725 דולר כאשר בכל אחת יהיו זמינים 1,250 מכשירים שימכרו למשקיעים במחיר מוזל במועד ההשקה. כל מי שהספיק להשקיע בפרוייקט לפני המהלך הועבר לקטגוריית ההשקעה הראשונה והחברה הבטיחה החזר כספי בשווי ההפרש לכל אותם אנשים במועד הרכישה.

תפקוד הסמארטפון כמחשב הוא עוד כיוון אפשרי אליו יכולה הטכנולוגיה להתקדם בשנים הקרובות. מארק שטלוורת', מייסד קנוניקל ומי שמוביל את מערכת לאורך כל דרכה, ללא ספק חושב שזהו העתיד. כרגע מוקדם לומר. אך אם ה- Edge יאסוף את הסכום הדרוש ויגיע לשוק ייתכן שיהיה בעיני רבים שווה את המחיר הגבוה ויקדם את הקונספט בשוק המכשירים החכמים. עד כה המכשיר אסף 6,400,000 דולר.


תגיות

5 תגובות

 1. ל UDI מהפייס, מה בדיוק יקר? טיפשון
  אתה חיי בסרט ולא ריאלי.

  יקר? 825 דולר זה כמעט 3,000 ש"ח. אתה קונה סמארטפון כאן בארץ ב 3600 או 4300 דרך מפעילות… מה בדיוק יקר?

  האייפון עולה 700 דולר, הגלקסי 3 עלה אז גם כ 700 דולר והגלקסי 4 עולה באותן מדרגות מחיר, מה יקר?

  אלה אם כן אתה בעל מכשיר סיני ב 200 דולר, אם כך, מצטער, שאתה סובל. חהחה.

 2. 1 היקר..
  בשוק שקיבל את הנקסוס 4 ב350$ וMOTO X ב200$, 850$ זה פשוט טירוף.. זה מחיר של לפטופ חזק, או לחילופין סמארטפון טוב+טאבלט טוב + סט אלחוטי נחמד

 3. זה העתיד
  מחשב נייד באמת
  שצריך לעבוד מחברים לסט האלחוטי ומסך גדול

 4. במצב של היום
  שום מכשיר נייד הוא לא נייד באמת הכול אמור להיות חזק על חשבון זמן בטרייה חום וטעינה מרובה יכול להיות שהם יודעים שמכשיר חזק הוא לא נייד וצריך טעינה יותר זמן ויותר פעמים ואז יתנו אפשרות לחבר אתו למסך גדול ולהשתמש בוא כמו נייד רגיל כי לפי דעתי שום מכשיר קטן לא יכול להחליף נייד שלא לדבר על נייח הדרך עוד ארוכה וקשה

 5. לא מבין מי הפראיירים שנותנים כסף מראש עבור מוצר שאפילו לא הוחל פיתוחו
  גם אם כל הכוונות של המפתחים טובות, עדיין זה יכול להיכשל. ואף אחד לא באמת יודע אם לא מדובר בנוכלים במקרים אלו.
  מילא אם היה כאן רווח אפשרי במניות… אבל לא, תן כסף עכשיו. ואולי תקבל מכשיר בעוד שנים.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close