Razer חושפת טאבלט גיימינג אמיתי

החברה האמריקאית מכינה עוצמתי עם זוג ג'וייסטיקים וכינוי תמוה

Razer היא יצרנית שלא חוששת מלנסות רעיונות חדשים ולהתנסות בשווקים חדשים.
הוכחות לכך ראינו עם המיקרו נייד Switchblade ב-CES לפני שנה, בקר ה-Razer Hydra שהביא ל-PC טכניקת שליטה הדומה לזו של ה-Move וה-, וגם ניידי ה-Blade שמתכננים לקרוא תיגר על מותג ה- הותיק.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כעת, אפשר לצרף לרשימה הזאת גם את Project Fiona (כינוי מוזר למדי, בהתחשב בשמות הלוחמניים בהם מצויידים שאר מוצרי החברה), עוצמתי שחולם לחולל מהפיכה בעולם הגיימינג הנייד.
אז מהו Project Fiona? ובכן, זהו טאבלט עם מסך מגע בגודל 10.1 אינץ' וברזולוציה של 1280×800, שיכיל מעבד Core i7 נייד מדור ה-Ivy Bridge המתקרב (לא ברור האם מדובר בדגם עם ארבע ליבות או בדגם עם זוג ליבות וכמו כן לא ברור גם מה יהיה הרכיב שאחראי על העיבוד הגראפי), מערכת וגם זוג בקרי שליטה שמחוברים אל צידי המכשיר.

הבקרים המדוברים מזכירים קצת את בקר השליטה של ה- Move או את בקר הנונצ'ק של ה-, ומכילים ג'ויסטיק אנלוגי, ארבע כפתורי חזית, כפתור כתף ומערכת Force Feedback כל אחד.
כפי שמשתמע מהנתונים הללו, הטאבלט של לא מיועד להתחרות במכשירי האנדרואיד וה- השונים ואפילו לא ב-3DS של וב-Vita של – אלא בניידי גיימינג וקונסולות ביתיות.
ב- בנו ממשק ייעודי על גבי מערכת החלונות 7 שמדגיש את היותו של המכשיר מערכת גיימינג של ממש ולא סתם ביזארי, ומציינים כי המפתחות השונות יוכלו לשלב תמיכה בחיישניו הייחודיים של Project Fiona (ג'ירוסקופ, חיישן תאוצה, חיישן כיוון) במשחקיהן.

נבהיר כי Project Fiona הוא עדיין בגדר מוצר קונספט. הוא אמנם נוכח ופועל ב-CES (ואפילו עושה זאת לא רע בכלל, לפי דיווחים של המתנסים המאושרים), אך לא מן הנמנע שהמוצר הסופי יהיה שונה מהגירסה שאנחנו רואים כעת – קחו לדוגמא את ה-Switchblade שמעולם לא הגיע לשוק, אך "הוריש" את מקלדת ה-LCD המרהיבה שלו לנייד ה-Razer Blade.

Project Fiona עתיד להגיע לשוק במהלך המחצית השניה של 2012 עם מערכת 8 ותג מחיר של "פחות מ-1,000 דולר" שעשוי להישמע הרבה יותר מדי גבוה ברגע הראשון, אך למעשה לא נורא כל כך ביחס לטאבלט מבוסס עם חומרה של .
בין אם אתם חושבים שמדובר במוצר הטוב ביותר שנוצר אי פעם ובין אם אתם משוכנעים שהוא יכשל כשלון חרוץ – אין ספק ש-Project Fiona הוא שבהחלט שווה להמשיך ולעקוב אחריו.

נקנח, איך לא, עם סרטון קצר של הטאבלט בפעולה:

עדכון: ל-theverge.com יש תגלית מעניינת מאוד בנוגע לאב טיפוס שמציגה בתערוכה – הוא לא באמת מריץ את המשחקים בעזרת החומרה שלו, אלא מזרים אותם ישירות דרך שירות ה-OnLive. למעשה, לא מדובר בגילוי שאמור להפתיע באמת אף אחד, בהתחשב בעובדה שהטאבלט אמור להכיל מעבד מדור ה-Ivy Bridge שעדיין די רחוק מלהיות זמין – ובכל זאת תמוה מאוד שב- בחרו להצניע את הפרט "השולי" הזה.
אנחנו מאוד מקווים שהחומרה הסופית של Project Fiona תהיה מסוגלת להציע ברמה שראינו בהדגמות כעת, ונדהמים פעם נוספת מיכולותיו המרשימות של שירות ה-OnLive – מתי סוף סוף נזכה לראות אותו או את מתחריו בארץ?