Moto שנולד מחדש • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

Moto שנולד מחדש

ללנובו יש תוכניות מרחיקות לכת עבור המותג שאותו קיבלו במסגרת רכישתה של – האם הן יהיו טובות מספיק בכדי לחזור אל מסלול ההצלחה?

לפני שנה וחצי ראינו את חברת לנובו "בולעת" את המפורסמת, והאמנו כי זה מהלך האיחוד הגדול אשר יעניק ליצרנית הסינית השאפתנית מקום מובטח בין הגדולות ביותר בשוק המובייל, בדומה לאופן בו רכישת חטיבת מחשבי ה-ThinkPad מ- סייע לה לתקוע יתד עמוק בשוק ה-, ואף סייע לה להפוך לגדולה מכולן בתחום.

עם זאת, שורה של מכשירים מאכזבים ובילבול כללי בין מוצרים תחת המותגים העצמיים של לבין מוצרי המותג החדש הביאו דווקא להיחלשות משמעותית – ולהחלטה (בפברואר האחרון) להתמקד בעיקר במותג ה- מעתה ואילך, בתקווה ליצור יעילות ופשטות שיסייעו לממש את מלוא הפוטנציאל הקיים.

עתה, אנחנו מקבלים מידע מרוכז ראשון אודות הגלגול החדש הזה של צמד החברות – דרך תצלום של מה שנראה כמו מפת דרכים עבור המשך שנת 2017 ובו חמש סדרות מוצרים שונות שאותן אנחנו כבר מכירים מהעבר: Moto Z בראש, Moto X אחריה, Moto G בתור הפתרון ההמוני, Moto E ולקינוח Moto C עבור שווקים מתפתחים שבחלק מהם לשם המותג של עדיין יש עוצמה ומשמעות בלתי רגילים.

מפת הדרכים החדשה של המותג Moto – ואולי בעצם של כולה

שלישיית Z והמון תוספות מודולריות

בהתאם לדיווחים שכבר שמענו לפני כמה שבועות, מוצר הדגל של עבור החודשים הקרובים יהיה ה- Z2, שיוצע כנראה הן בגירסה 'סטנדרטית', הן בגירסת Force והן בגירסת Play, ממש כמו בשנה שעברה – ושלושתן יגיעו עם מחבר Mods מגנטי בחלק האחורי אשר יתמוך בכל אותן תוספות מודולריות שהחלו להיווצר ולהיצבר עוד ממכשירי ה- Z המקוריים.

ה- Z2 באמצע התמונה, מציג את החיבה החדשה שלו למבזקי לד מכל הכיוונים, וה- Z2 Play משני צדדים, עם מראה זהה כמעט לחלוטין אך איברים פנימיים מעט יותר צנועים

ה-Moto Z2 וה-Moto Z2 Force אמורים להיות דומים מאוד ביכולותיהם, עם Snapdragon 835 של , מסך בגודל 5.5 אינץ' וברזולוציית QHD, מערך צילום ראשי כפול, מבזק לד כפול גוונים למצלמה הקדמית שלא רואים בכל יום – ופרופיל בעובי מינימלי של כ-6 מילימטרים בלבד, שיספק את אמצע הדרך בין ה- Z ל- Z Force משנה שעברה.

ה-Z2 Force יוסיף לאלו גם חיפוי פלסטיק בלתי שביר (אך כזה שנשרט בקלות ועל כן בהחלט דורש כיסוי זכוכית נוסף מעליו לאפקטיביות מירבית) בטכנולוגיית ה-ShatterShield של החברה, כאשר השנה דגם זה כבר לא אמור להיות זמין רק למספר מפעילות ספציפיות אלא באופן בינלאומי ורחב יותר.

ה-Moto Z2 Play עשוי להוות אכזבה מסויימת עבור הצרכנים שמעוניינים בזמן מיטבי, כשיציע מעבד Snapdragon 626 מתומן יעיל של (שאינו שונה מהותית מה-Snapdragon 625 של ה-Moto Z Play המקורי), מסך בגודל 5.5 אינץ' ברזולוציית 1080p וסוללת 3,000mAh שתהיה קטנה משמעותית מזו של הדגם הקודם – בכדי להעניק לנו עובי מינימלי דומה של כ-6 מילימטרים – נקווה לכך שהגירסה הסופית תעשה שימוש בשבב ה- 630 הטרי, לכל הפחות, ואולי אף תוצע במחיר אטרקטיבי יותר מקודמתה שיעזור להצדיק את הפשרה.

ה- Z2 Play – אנחנו מחזיקים אצבעות לכך שהשמועות אודותיו לא ממש מדויקות

Moto X4: המעניין מכולם?

מכשיר מסקרן נוסף עתיד להיות דגם ה-Moto X החדש, שעשוי לקבל את השם הרשמי Moto X4 – ולהציע מסך IPS בגודל 5.2 אינץ' בעל רזולוציית 1080p סטנדרטית משהו, עם חיפוי זכוכית קדמי "תלת מימדי" (כלומר כזה שקמור מכל ארבעת צדדיו ומעניק תחושה 'חלקה' ואחידה יותר למגע) ומפרט מעניין אשר עשוי לכלול 660 מתומן עדכני ויעיל, זכרון של 4 ג'יגה-בייט ונפח של 64 ג'יגה-בייט, סוללת 3,800mAh בריאה ואולי אפילו הגנת IP68 מפני מים ואבק, אם כי אלו הן שמועות שלא מקבלו אישור רשמי כלשהו במסגרת מפת הדרכים שצולמה.

ה- X החדש, לכאורה, בתמונה באיכות נמוכה להפליא מתוך אחד מהאתרים הרשמיים של המותג

Moto G מקבל תוספת פרימיום

משפחת ה-Moto G שכבר זכתה להתרחב עם צמד מכשירים חדשים בשנת 2017 עשויה לתפוח בעוד צמד דגמים, כיאה לתת הסדרה הפופולרית והוותיקה ביותר במותג, שיקבלו את השמות Moto GS ו-Moto GS Plus ויציעו מסכי IPS בגודל 5.2 אינץ' ו-5.5 אינץ' בהתאמה (עם רזולוציית 1080p בכל אחד מהמקרים), מעטפת מתכתית מלאה, מערכת נוגט עדכנית ואף מערך צילום ראשי כפול במקרה של דגם ה-Plus המוגדל – כל זאת בתגי מחיר של פחות מ-200 יורו, ככל הנראה, כמיטב המסורת בתת-משפחה זו.

המכשיר החכם הטוב ביותר למי שאינו מפחד מ-Mediatek

לקינוח, משפחת ה-Moto E תקבל גם היא שני דגמים חדשים שיהנו ככל הנראה מתמחור של פחות מ-600 שקלים (כלומר פחות מ-150 יורו), כשהדגם המסקרן יותר מבין השניים הוא זה שיקבל את השם Moto E4 Plus, ויציע מסך IPS בגודל 5.5 אינץ' וברזולוציה של 720p, מעבד Mediatek מרובע ליבות צנוע, מערכת נוגט עדכנית ו'נקייה', סורק טביעות אצבע מובנה, זכרון דיאנמי של 3 ג'יגה-בייט, נפח מובנה של 16 ג'יגה-בייט ובעיקר סוללת 5,000mAh נדיבה שתשולב עם טכנולוגיית טעינה מהירה.

ה- E4 Power שבדרך בתמונת יח"צ רשמית שדלפה טרם ההכרזה – המכשיר הטוב ביותר שתוכלו למצוא בפחות מ-600 שקלים (אנחנו מקווים)?

איזה מבין כל המכשירים החדשים הללו קורץ לכם יותר מכל השאר, אם בכלל, והם אתם חושבים שיש ללנובו סיכוי להתחרות מול שחקניות כמו שיאומי ו- בטופ של היצרניות הסיניות? בואו לשתף.

תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close