Lumia Denim: מיקרוסופט יוצאת לדרך חדשה

ההתקדמות האיטית המאפיינת את מערכת ההפעלה Phone מקבלת שינוי במעט, עם עדכון חדש בשם "Lumia Denim" המתחיל להופיע במכשירים ושמביא מספר שיפורים משמעותים מאוד לפלטפורמה כולה

Lumia-830-and-9301
מכשירי ה- 930 ו-830 עם עדכון הלומיה דנים

האם זאת ההזדמנות של מיקרוסופט להתקדם בשוק? השבוע, מיקרוסופט החלה לשחרר את עדכון ה-Lumia Denim למכשירים ברחבי העולם, עם איזורי ניסוי מסויימים המקבלים את העדכון קודם לכן. העדכון, שבא לאחר עדכון ה-Cyan המפורסם שהביא תכונות חדשות (ובסיסיות למדי) למערכת כמו אפשרויות התאמה אישית לאריחים שבמסך הבית, הוספה של מרכז התראות, בנוסף לאפליקציות חדשות ואקסלוסיביות למכשירי לומיה. עדכון הדנים החדש, ביחד עם עדכון ה- Phone 8.1 Update, כוללים מספר שדרוגים משמעותים, והם:

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עדכון ה- Phone 8.1 Update

  • קורטנה – זמינות העוזרת האישית החדשה של החברה במדינות נוספות כמו אנגליה וסין בגרסת בטא, בנוסף לשדרוגים לגרסתה האמריקאית הכוללים שיפור בהבנת שפה טבעית, שיפור בחיבור להתקן בלוטות' באוטו ועוד.
  • תיקיות "חיות" – כמו שראינו במערכות ההפעלה iOS ואנדראויד כבר שנים, מוסיפה את האפשרות לסדר אריחים בתוך תיקיות המציגות גם הן, כמו האריחים, מידע חי מכל אותה היא מכילה.
  • הודעות, זמני מנוחה ו-VPN – אפשרות לסמן הודעות אינדבידואליות למחיקה או להעברה, אפשרות לשנות את זמן ה-"נודניק" שבשעון המעורר המובנה והאפשרות לפעול בעזרת VPN (רשת פרטית מדומה).
  • אינטרנט אקספלורר מובייל ואריח החנות – שיפורים נוספים לדפדפן האקספלורר המובנה במערכת המאפשרים בין היתר הורדה מהירה יותר של נתונים, בנוסף לאריח חדש לחנות האפליקציות של Phone המציג מובחרות הישר בדף הבית.

כמו לצד כל עדכון גרסה משמעותי (למערכת ההפעלה), משחררת את עדכון הקושחה "Lumia Denim" החדש, המביא עימו שדרוגים הן למערכת והן לתפקוד המצלמה:

עדכון ה- Denim


מצלמה

Lumia_Camera
אפשרות ה-Moment Capture, המאפשר למשתמש לבחור פריים יחיד מוידאו מלא כתמונה רגילה

 

  • Lumia Camera – אפליקציית חדשה בשם "Lumia Camera", המבטיחה לספק זמני המתנה נמוכים (ואף אפסיים) בין , עם ממשק אינטואיטיבי וחווית צילום משופרת בכלל.
  • מהירות – זמן התגובה בין מכשיר סגור לבין צילום תמונה מהיר במיוחד, בנוסף לזמן המתנה נמוך בין באפליקציה עצמה.
  • Moment Capture – לחיצה ארוכה על כפתור הצילום (בזמן שהמכשיר באפליקציית ה-Lumia Camera) מתחילה צילום וידאו מיידי ברזולוציית 4K ב-24 פריימים לשניה, כאשר לאחר מכן ניתן לשמור פריימים בודדים מהוידאו (שכל אחד מהם באיכות של 8.3 מגה-פיקסל) בתור תמונה רגילה, מה שהופך את Phone למלכת הפרץ החדשות בשוקץ
  • Rich Capture – צילום אוטומטי ב- ועם הבזק דינמי המאפשרים למשתמש לצלם קודם ורק לאחר מכן להתאים את האפשרויות הרצויות לכל תמונה.
  • אלגוריתמי צילום משופרים – שיפורים לאלגוריתמים האחראים על עיבוד התמונה שעל פי החברה משפרים את איכות התמונה, גם בתנאי אור קשים.

 

שיפורים כללים

הפעלה קולית "Hey Cortana" – כמו בפונקציית ה-OK שבאנדרואיד, מאפשרת למשתמשים להפעיל את העוזרת האישית קורטנה גם כשהמכשיר נעול (עם תמיכה במכשירי ה- 1520, ה- 930, ה- Icon, ה- 830 וה- 635).

Glance Screen – מסך ההצצה המוכר במכשירי מתעדכן עם האפשרות להציג מידע חדש על מזג האוויר, בריאות וכושר (בחסות Bing).

עדכון ה-Denim יתחיל להופיע במכשירי ה- 520, 530, 620, 625 ו-720 באפריקה, דרום אמריקה ואסיה. באירופיה מכשירי ה- 1320, 930 ו-1520 צפויים לקבל גם הם את העדכון חודש-חודשיים הקרובים. על פי דיווחים אחרונים, מכשירי 830, 930 ו-1520 המריצים את גרסת ה-Developer Preview של המערכת כבר עכשיו מקבלים את עדכון הקושחה החדש.

 

[interaction id="5496bc891de37ef059a34f79"]