Helio P25: תוספת יכולות חשובה לשבב הכי מעניין של Mediatek

החברה הטאיוואנית מציגה גירבה משופרת לשבב הביניים שעוד לא ממש זכינו לראות בפעולה ממשית

Mediatek חווה תקופה מעניינת מאוד במסגרת התחרות רחבת ההיקף וארוכת השנים שלה עם קוואלקום על הבכורה בשוק שבבי ה-. היא ממשיכה להנות מפופולריות גדולה מאוד אצל היצרניות הסיניות השונות (וגם אצל כמה מהיצרניות הבינלאומיות הפופולריות, כמו וסוני), אך מנגד כמה מהדגמים המשמעותיים ביותר שלה התעכבו בהגעתם לשוק, בזמן שדגמי ביניים יעילים ואיכותיים יותר מבית החלו לזרום לרמות המחיר בהן בעבר כמעט לא הייתה תחרות למוצריה של המפתחת מטאיוואן.


כל זה עשוי להוביל לשינוי סטטוס קוו משמעותי בשוק מתישהו בעתיד, אבל לעת עתה נראה ש-Mediatek מפגינה עסקים כרגיל, וממשיכה בפיתוח טכנולוגי הדרגתי לסדרות ה-Helio X וה-Helio P שלה, שמזמן לנו עתה היכרות רשמית ראשונה עם ה-Helio P25, שאמור להתחיל במגמת כיבוש השוק הבינוני-נמוך כבר בחודשים הקרובים.

בדומה לשיטה שכבר ראינו בפעולה בדגמי ה-Helio X25, Helio X20 ודומיהם, גם כאן יהיה מדובר בדגם שהוא שיפור קל עבור ה-Helio P20, שכנראה מגיע בעקבות טיוב תהליכי הייצור ההמוני בחברת ייצור השבבים TSMC איתה משתפת פעולה Mediatek. ה-Helio P25 יכלול את אותן שמונה ליבות עיבוד מסוג Cortex A53 חסכוניות, אם כי בתדר שיא של 2.5GHz עבור ארבע מהן, במקום תדר 2.3GHz ב-Helio P20 – ולצידן תהיה ליבה גראפית מובנית מדגם ה-Mali-T880MP2 של , בתדר פעולה מירבי של 900MHz, במקום תדר מירבי של 800MHz ברוב המקרים דגם הסטנדרטי.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ממשיכה לשטוף את השוק בערכות שבבים חדשות, ששונות רק במעט מאלו הקיימות

שני הדגמים יבוססו על תהליך הייצור העדכני של TSMC ב-16 ננומטר ובטכנולוגיית FinFET, כך שבשילוב עם ליבות העיבוד היעילות אנחנו אמורים לקבל חיי ראויים בהחלט – ראויים הרבה יותר מרוב הדגמים האחרים של Mediatek, שכיום עדיין מבוססים על תהליך ייצור 20 ננומטר מישורי ואפילו על תהליך 28 ננומטר מיושן. גם בקר זכרון דינאמי כפול ערוצים שתומך בזכרונות LPDDR4X חסכוניים (עד נפח מירבי מרשים של 6GB, או עד נפח של 4GB בשימוש בזכרונות LPDDR3) אמור לסייע לפעולה אפקטיבית, אם כי בכל זאת לא מומלץ לצפות לשיאי כלשהם, על אף תדרי העבודה הגבוהים.

בנוסף לאלמנטים החומרתיים המומהרים, Helio P25 מתיימר לספק בונוסים מודרניים בדמות תמיכה ביישום טכניקת HDR בעת צילום וידאו, שכבר קיימת בשבבים המובילים של – ויחידת שתומכת במערך צילום כפול, עם צמד חיישנים ברזולוציה של עד 13 מגה פיקסל כל אחד, לטובת יצירת יכולות שהפופולריות שלהם צומחת במהירות בשוק במהלך החודשים האחרונים. יצרניות שיעדיפו להתמקד במצלמה מתקדמת אחת יוכלו לשלב חיישנים ברזולוציה של עד 24 מגה פיקסל.


ה-Helio P25 מול אחיו. העיקר שכבר נראה אתכם בסמארטפונים אמיתיים

באופן כללי, ניתן להצהיר שה-Helio P25 הוא תחרותי ורלוונטי במיוחד לתחום המכשירים שמתומחרים ב-250 דולר ופחות, בתור מתחרה ישיר עבור ה- 625 הפופולרי שמצטיין גם הוא בחסכנות שלו תודות לתהליך ייצור ב- – אם כי זה משהו שנוכל לבדוק ולהוכיח הלכה למעשה רק כאשר דגמים מסחריים ראשונים, בין אם כאלו שמבוססים על ה-Helio P20 ובין אם כאלו שמבוססים על אחיו המשודרג, יתחילו לנחות על מדפי החנויות בהיקפים ראויים ובמבחר סביר. נחזיק אצבעות לכך שזה יקרה בהקדם, ללא עיכובים מיותרים נוספים.