Foxconn nT330i - מחשב-מדיה להמונים • HWzone
גאדגטים

Foxconn nT330i – מחשב-מדיה להמונים

הקדמה
 
יד ביד עם ההתקדמות הטכנולוגית, המחשב האישי הולך ומאבד את צורתו המלבנית המקורית. על מנת לענות על צרכים "בסיסיים" כגון גלישה באינטרנט (על כל המשתמע מכך), צפייה בסרטים, שמיעת ועוד, מחשב שולחני סטנדרטי כבר לא מהווה את הבחירה האולטימטיבית. במציאות של ימינו, אפילו מכשירים סלולאריים כדוגמת האייפון מהווים חלופה הולמת לצריכה אישית של מידע ומדיה, כאשר צריכה מעט יותר המונית אומנם מצריכה כוח חישוב רב יותר, אולם אף הוא יכול להגיע בחבילות קטנות.

אם מדובר על צריכת מדיה בלבד, מזרים-מדיה (סטרימר) יענה כמעט כל כל צורך אפשרי, במחיר זול ובנוחות שימוש חסרת פשרות, אך אם תחפצו בפתרון מתקדם יותר, בין אם לסלון או לבית העסק, ככל הנראה תשקלו רכישת HTPC (ר"ת Home Theater Personal Computer). היתרון המשמעותי של מחשבים זעירים אלו הוא בעיקר החתימה הנמוכה שהם מותירים בחלל בו מיקמתם אותם. בקלות ניתן למקם מחשב כזה בצורה שלא תפריע בשום צורה, בין אם מבחינת צריכת החשמל, הרעש אותו הוא מפיק או השתלבותו במראה הכללי של החדר. לעומת זאת, אחת הבעיות המשמעותיות ביותר בעולם ה-HTPC, אשר מנעה ממחשבים אלו לכבוש את השוק בסערה, נעוצה בעובדה כי מחשב מורכב, אשר חוסך בעיקר כאבי ראש והבנה גבוהה מבסיסית בחומרה, יקר יותר, משמעותית, ממחשב שהורכב "ידנית".

המחשב אותו נסקור בביקורת זו הינו ה-nT330i מבית Foxconn, אשר זול יחסית למחשבים אחרים בקטגוריה, ואף מציע לנו מעט חופש בחירה בנוגע לרכיביו.

פתיחת האריזה
 
ה-nT330i מבית פוקסקון הגיע בחבילה צנועת מימדים ומראה, אשר אפילו לא מציינת שהמחשב הינו מתוצרת החברה. כמו כן, על גבי החבילה לא ניתן למצוא דבר מלבד המעמדים. אומנם חבילה צנועה, אבל כנראה צנועה מדי. לא ניתן להבין דבר על המחשב והפיצ'רים שלו מהמידע על גבי האריזה.
בנוסף למכשיר עצמו, נוכל למצוא באריזה:
 • מעמד שולחני
 • מתלה
 • אנטנת Wi-Fi
 • רגליות
 • מתאם DVI-I ל-VGA
 • הוראות פירוק להתקנת מודול וכונן קשיח
 • דיסק מנהלי התקנים
ניתן לרכוש את ה-nT330i במספר קונפיגורציות, כאשר המוכנה לשימוש והזולה ביותר מתומחרת ב-1,290 שקלים חדשים, ובעלת בנפח 320 גיגה-בייט ומודול זיכרון בנפח גיגה-בייט אחד. אם תרצו חופש שדרוג מוחלט, תוכלו לרכוש את ה-nT330i, ללא ומודול זיכרון, במחיר מוזל. ניתן להרכיב את המחשב בכל צורה שהיא עם כל בגודל 2.5 אינץ, וניתן כמובן גם להתקין כונן משולב SSD או כונן SSD סטנדרטי. כמו כן, נמסר לנו מהיבואן כי האחריות לא תאבד במידה ותפתחו את המחשב על מנת להתקין בו חלקים, וכי כל משווק יוכל למכור את המחשב עם רכיבים לפי בחירתו.

בביקורת זו בחרנו בכונן קשיח Seagate Momentus XT בנפח 320  גיגה-בייט ובמודול סטנדרטי בנפח 2 גיגה-בייט במהירות 800 מגה-הרץ.

הבאנדל המצורף למכשיר בהחלט מספק, אם כי משעשעת העובדה שמצורף דיסק מנהלי התקנים, מבלי שמצורף כונן אופטי. המעמד המעוצב והמתלה מעניקים למחשב מספר נקודות זכות, במיוחד בהתחשב במחירו. ה-HTPC הקודם שסיקרנו, ה-Core100HT-BD מבית אסרוק, לא כולל שום מעמד או מתלה כלשהו, למרות שמחירו כפול ואף יותר ממחיר ה-nT330i. לדעתנו, דבר אינו חסר בבאנדל, על אחת כמה וכמה לאור מחיר העסקה כולה. כל הכבוד לפוקסקון.


1 2 3 4 5 6 7העמוד הבא
תגיות

19 תגובות

 1. חביב , לא יותר מזה
  אז נכון שזה מחשב לכל דבר (כמעט) אבל מי שבסה"כ רוצה לראות סרטים (FHD) בטלוויזיה , יכול להסתפק בסטרימר שעולה חצי מהמחיר של המחשב הזה או לחילופין , להשקיע עוד כמה שקלים ולבנות מחשב קולנוע ביתי "ראוי" יותר…

 2. לא סובל
  את החברה הזואת זה לא חברה זה שוק עבדים מה שקורא במפעלים שלה זה מחנה עבודה הרבה עובדים שם מתעבדים וגם הם מיצרים להרבה חברות אפל ויש פקים ביצור וגם הם מיצרים לאינטל כולל הלחות החדשים P67 H67 התושבת של המעבד נישרפת ביגללל שניי מתח שהוא לא מסוגל לעמוד בהם ביגלל דיפקת ביצור כך ניראת חברה שמיצירת בזול גם משלמת בזול לעבדים והצרכן משלם ביוקר לא קונה מוצרים שלהם כי הם לא אמנים בגרוש

 3. למה להתקין WIN7?
  חרא של ביקורת… להתקין WIN7 על מחשב עם אינטל אטום, פשוט עלוב…
  למה לא לבדוק בלינוקס? לינוקס עושה הכל יותר טוב מוינדוס. בעיקר בסרטים

 4. ל-4
  מוקדשת להערה שלך פסקה שלמה בביקורת. אתה בטוח שקראת אותה?

  חוץ מזה, אם סרטים הצליחו לעבוד עם מערכת הפעלה כבדה כמו ווינדוס 7, לא צריך להיות גאון גדול בשביל להבין שכל מערכת הפעלה אחרת תסתדר עם מטלות דומות בצורה טובה יותר.

  ההערה שלך לא הגיונית בכלל.

 5. תעשו אותו דבר
  תעשו אותה ביקורת על הדגם הכי חדיש של האטום שמגיע עם הדור שהשני של ION

  למה תמיד עושים ביקורות על דברים מבאסים והכי זולים

 6. ב-1500 ש"ח אפשר להשיג הרבה יותר
  משולש ליבות של AMD, דיסק ראוי לשמו וליבה גרפית מצויינת ללא מגבלות.

 7. זה לא מחשב זה עגלה קטנה
  מעבד אטום 330 לא יכול לעשות הרבה אני קניתי בחול המחיר הזה את האטום D510 ובניתי מחשב קטן שלא רואה ממטר את המחשב הזה.
  לא מריץ HD לא שווה כלום!

 8. עוד פעם מס 3
  די כבר עם המעבדים שנשרפים
  עזוב הכל גש תלמד את העברית על בוריה מיד
  או שתכתוב בשפה שלך שהיא ערבית ואנחנו כבר נתרגם

 9. ל-9
  זה אכן מריץ HD בלי בעיה, כל עוד לא מתעסקים עם המחשב תוך כדי. אם אתה מחפש מחשב סלוני למטרות צפייה בסרטים וגלישה מזדמנת, אני לא חושב שיש מתחרה זול וטוב יותר מאשר המחשב הזה.

 10. ל 10
  ברוס לי חזרתה מהמתים אז תחזור לסין ובה שטיות אתה רושם אני לא ערבי ולא כותב בערבית חבל על השטיות שאתה רושם וגם תילמד לקרוא רשמתי שהתושבת של המעבד נישרפת ולא המעבד

 11. ל-14 ו-3
  תלמד עברית, לא מבינים מה אתה מדבר.
  ברצינות, אי אפשר להבין דבר. בן כמה אתה לעזאזל?

 12. ACER Aspire Revo R3700 הרבה יותר טוב וזול!!!
  קניתי אותו ב ebay, במחיר כולל משלוח ומכס של 1500 ש"ח.
  מעבד הרבה יותר חזק, יותר זכרון ודיסק קשיח טוב יותר.

 13. טוב שנזכרתם…
  המחשב הנ"ל נמכר במחסני חשמל כבר שנה…

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close