נקסוס 5: תמונות ומחירים רשמיים נחשפים

סמארטפון הנקסוס הבא ערך הופעת בזק בחנות הגוגל פליי ואישר את התמחור לו כולם קיוו. החדשות הפחות טובות – גם הסוללה הצנועה של המכשיר היא בגדר עובדה מוגמרת

עם כל הכבוד למכשירי על כמו הנוט 3 וה-LG G2, סמארטפון האנדרואיד המדובר ביותר בסביבה כרגע הוא ללא ספק הנקסוס 5 אשר אמור להיחשף ממש בקרוב.

רוב הפרטים הטכניים על הנקסוס החדש כבר ידועים לנו (לכאורה), אך הופעה מוקדמת וקצרה של המכשיר בחנות ה-Google Play סיפקה אישור לסיבה המרכזית שהופכת את הנקסוס 5 למעניין כל כך – המחיר.
הנקסוס 5 בגירסתו הבסיסית, עם נפח אחסון פנימי של 16GB, יעלה 349 דולר – מחיר סופר אטרקטיבי שזהה לזה של גירסת ה-16GB של הנקסוס 4 (לפני ההנחה הנוספת שהגיעה לפני כחודשיים). בכך אנחנו מקבלים גם אישור לכך שהנקסוס 5 לא יוצע בגירסה זולה יותר עם נפח אחסון של 8GB, אלא בגירסה יקרה יותר עם נפח אחסון מוגדל של 32GB שתעלה, בהנחה שנסיון העבר אינו מטעה אותנו, 399 דולר.

אחרי שראינו אותו מככב "במקרה" בסרטון ההכרזה על מערכת האנדרואיד KitKat,
הנקסוס 5 זוכה להופעת אורח מוקדמת גם בחנות הוירטואלית של גוגל.
טעות תמימה? כנראה שלא

המידע העדכני בנוגע לנקסוס 5 מחזק גם את ההערכה שהסמארטפון יציע סוללה (מובנית) בעלת קיבולת של 2,300mAh בלבד, וככל הנראה מפריך סופית את השמועות המבטיחות על גירסה נוספת של המכשיר שתכלול סוללת 3,000mAh.

הפרטים החדשים אינם מסתיימים כאן: תמונות שדלפו לרשת בימים האחרונים חשפו את אריזתו הרשמית של הנקסוס 5 – וגם את העובדה שהוא יהיה זמין בצבע שחור ובצבע לבן.
עצם העובדה שהסמארטפון יהיה זמין גם בלבן לא אמורה להפתיע אף אחד, עם זאת נראה כי הפעם יש סיכוי טוב ששתי הגירסאות יהיו זמינות יחד החל מהיום הראשון, זאת בניגוד לנקסוס 4 שגירסתו הלבנה הוצגה כחצי שנה לאחר השקתה של הגירסה השחורה.

נקסוס לבן לכל דורש

אז מה אתם חושבים על הנקסוס 5? האם מדובר כאן במכשיר החכם האולטימטיבי החדש, או שמא זהו מכשיר שעל חסרונותיו היחסיים (סוללה צנועה, נפח אחסון שאינו ניתן להרחבה, מצלמה שאינה מהמתקדמות ביותר בשוק) לא ניתן יהיה להתגבר בעזרת תג מחיר קורץ? ספרו לנו מה אתם חושבים בתגובות.

בחשבון הטוויטר של נסטלה דואגים לשחרר רמזים אשר מצביעים על כך שגירסת האנדרואיד החדשה
(ואיתה גם הנקסוס 5, מן הסתם) תחשף ב-28 באוקטובר