נקסוס 5: המפרט הטכני המלא נחשף (עודכן)

מדריך המשתמש של סמארטפון הנקסוס הבא מוצא את דרכו אל הרשת ומאשר את ההערכות המוקדמות: מתקדם, מרשים ודומה ל-LG G2. כעת נותר רק להמתין להכרזה הרשמית

ממתינים בדריכות לחשיפתו של סמארטפון הדגל הבא מבית גוגל? אם להאמין למידע החדש שהופיע ברשת אתם לא תתאכזבו.

מדריך המשתמש המלא של הנקסוס 5, המכשיר אותו ראינו לראשונה בעת ההכרזה על מערכת האנדרואיד 4.4, הופץ ברשת (וכבר הוסר, בעקבות דרישתה של LG) ומעניק לנו פירוט מלא של החומרה אותה הוא יציע.
כמו הנקסוס 4, גם הנקסוס 5 הוא תוצר של שיתוף פעולה בין גוגל ל-LG ובדומה לנקסוס 4, גם הנקסוס 5 דומה (אך בהחלט לא זהה) לספינת הדגל הנוכחית של היצרנית הקוריאנית – ה-LG G2.

אולי בשל גודל פיזי קטן יותר ואולי בגלל חשש מפני התגובה של הצרכנים, הנקסוס 5
לא מעביר את הכפתורים הצדדיים למרכז חלקו האחורי של המכשיר כמו ה-G2, אלא
משאיר אותם במקום המסורתי

הנקסוס 5 יציע מסך IPS בגודל 5 אינץ' (גודל "אמיתי" של 4.95 אינץ') וברזולוציה של 1920×1080 פיקסלים, כאשר אנחנו מהמרים כי מדובר באחד מאותם מסכי True-HD IPS+ איכותיים שאפשר למצוא במרבית המכשירים החכמים מבית LG.
עוד תמצאו בנקסוס 5 שבב Snapdragon 800 מתקדם בעל ארבע ליבות Krait 400 בתדר מירבי של 2.3GHz וליבה גרפית מסוג Adreno 330, זכרון RAM בנפח 2GB, מצלמת 1.3 מגה פיקסל קדמית ומצלמת 8 מגה פיקסל אחורית שכולל מערכת ייצוב אופטי (OIS), שבב NFC, קישוריות Bluetooth 4.0, תמיכה בטעינה אלחוטית, תמיכה ברשתות דור שני, דור שלישי ודור רביעי LTE, נורית לד לחיווי וכמובן מערכת אנדרואיד 4.4 KitKat עדכנית.

מימדי המכשיר הינם 133.9×68.7×9.1 מילימטרים ומשקלו הוא 139.5 גרם.
מדובר במימדים ומשקל זהים לאלו של הנקסוס 4 – זאת על אף המסך הגדול יותר של הנקסוס 5

הנקסוס 5 הוא מכשיר עוצמתי בהחלט שכולל מפרט דומה לזה של מכשיר הדגל הנוכחי מבית LG (וגם דומה לזה של מכשירי הדגל משאר היצרניות), אך עם זאת הוא אינו חף מחסרונות יחסיים – הגדול שבהם הוא סוללת ליתיום-פולימר בלתי ניתנת להחלפה של 2,300mAh, שככל הנראה תמשיך את טרנד חיי הסוללה המאכזבים שמלווה את הסמארטפונים ממשפחת הנקסוס כבר כמה דורות.
המדריך מצהיר על חיי סוללה של עד 350 שעות בעת המתנה, לצד חיי סוללה של קצת יותר מ-8 שעות בעת דיבור על גבי רשתות דור שלישי (חיי הסוללה המוצהרים בעת דיבור ברשתות דור רביעי עומדים על פחות מארבע שעות, אגב) וזמן טעינת סוללה ארוך יחסית של כשלוש וחצי שעות.

כיאה למסורת מכשירי הנקסוס, גם חריץ הרחבה לכרטיסי microSD לא תמצאו בנקסוס 5. ניתן להתנחם בכך שהמכשיר עתיד להציע נפחי אחסון מובנים של 16GB או 32GB, שהם שיפור לעומת ה-8GB או ה-16GB של הנקסוס 4.

לפי הדיווחים העדכניים גוגל תחשוף את הנקסוס 5 במהלך החודש הנוכחי. יש הטוענים שזה יקרה כבר באמצע החודש ויש מי שמצהירים שזה יקרה בסופו – כך או כך, לאף אחד אין ספק כי ההשקה המיוחלת קרובה מאוד.
השאלה הגדולה שנותרה לנו נוגעת למאפיין המנצח של מכשירי הנקסוס לדורותיהם: המחיר, כמובן. האם גם הנקסוס 5 יוצע למכירה תמורת 300 דולר בלבד? היתכן שגוגל תחליט ללכת על מחיר התחלתי זול אפילו יותר הפעם? בקרוב נגלה.

עדכון: דיווח מעניין מהאתר phonearena.com מצהיר כי הנקסוס 5 יוצע בשני דגמים: האחד עם נפח אחסון של 16GB וסוללת 2,300mAh שיעלה 299 דולר, ואילו השני יציע נפח אחסון של 32GB ובנוסף גם סוללת 3,000mAh ויעלה 399 דולר.
במדריך המשתמש שהודלף לא היה שום אזכור לסוללת 3,000mAh, אך אנחנו בהחלט נשמח אם בגוגל אכן יעניקו לצרכנים את האפשרות לרכוש מכשיר נקסוס בעל סוללה גדולה יותר.

עדכון 2: סרטון חדש מציע תיעוד ארוך ומפורט של אב-טיפוס של הנקסוס 5. צפיה נעימה: