טאבלט הנקסוס של גוגל ואסוס נחשף, בערך

אחרי חודשים של שמועות מתגלגלות מגיע אל המאגר של מבחן הביצועים Basemark ES 2.0 מידע רשמי ראשון, לכאורה, על הטאבלט ב-200 דולר שמכינה לנו גוגל

גוגל תתניע את שוק הטאבלטים מבוססי האנדרואיד? דיווחים על טאבלט מבית גוגל שיצטרף אל משפחת מכשירי ה-Nexus הנודעת שלה שמענו עוד בימי ה-Honeycomb ה(לא כל כך) עליזים, אך בפועל לא קרה הרבה.
עכשיו, עושה רושם שיש לנו סוף כל סוף אימות ממשי לדברים, תודות למאגר התוצאות של מבחן הביצועים הפופולרי Basemark ES 2.0, מבית חברת Rightware.

במאגר המדובר צצה לה תוצאה אשר משוייכת אל מכשיר בשם Google Asus Nexus 7, לא פחות ולא יותר. מקצת מנתוניו הזמינים של המכשיר תואמים את אשר שמענו עד כה – מסך 7 אינץ' בעל רזולוציה של 1280×800 (מוצגת במאגר באופן בלתי מדוייק כ-1280×768) ושבב Tegra 3 מרובע ליבות, ככל הנראה בגירסת ה-T30L שמציעה תדר ליבות עיבוד מירבי של 1.3GHz ותדר ליבה גרפית של כ-400MHz.

החלק המעניין ביותר מגיע דווקא ממערכת ההפעלה של המכשיר – לפי המידע שנקלט בידי Rightware, הטאבלט המסתורי מבוסס על מערכת אנדרואיד בגירסה 4.1, בעלת שם הקוד 'JRN51B', ויש מי שטוענים כי אותה 'J' בהתחלה מסמלת למעשה את המילה Jelly Bean, הכינוי שניתן לגירסה המרכזית הבאה של מערכת האנדרואיד.
במילים אחרות, אותו נקסוס 7 עשוי להיות לא רק טאבלט הנקסוס הראשון, אלא גם המכשיר הראשון שיציע את הגירסה העדכנית ביותר של אנדרואיד.

נכון לעכשיו פחות מ-5 אחוז מתוך כלל מכשירי האנדרואיד בשוק מריצים את גירסת ה-Ice Cream Sandwich החדשה, על כן לא ממש בטוח שעוד גירסה ועוד פרגמנטציה של עולם התוכן היא מה שגוגל זקוקה לו כרגע.
מצד שני, האשמה על כך שמרבית המכשירים בשוק עדיין לא עודכנו (או שלא יעודכנו רשמית לעולם) ל-ICS נופלת בעיקר על יצרניות המכשירים, כך שאי אפשר לדעת – אולי עדכון גדול נוסף יהיה דווקא מה שידרבן אותן להתחיל ולפעול.

עבור מי שלא בעניינים, נזכיר כי טאבלט הנקסוס צפוי לעלות בין 250 ל-200 דולר בלבד ולהגיע אל החנויות בחודש יולי הקרוב. כמו כן, אנחנו לא בדיוק ניפול מן הכיסא אם נגלה שהשקתו הרשמית של הטאבלט לקהל הרחב תתרחש בכנס ה-Google I/O, שיתקיים השנה בסוף חודש יוני.

שורת הקוד החשודה
מקור: androidpolice.com

NVIDIA כבר הציגה בפנינו מספר שיטות ויכולות בעזרתן מסוגלים שבבי ה-Tegra 3 שלה להוות את הבסיס לטאבלטים בעלי תג מחיר של 200 דולר בלבד, אך למרות זאת אנחנו עדיין שוברים את הראש בנסיון לנחש אילו פינות יאלצו גוגל ואסוס לעגל בכדי להגיע לשם.
מבט מתבקש על המתחרה המרכזי בקטגוריה, ה-Kindle Fire, מעלה לא מעט תהיות – האם גם במחצית השניה של שנת 2012 יוכל מכשיר דגל להיחשב ראוי ללא מצלמות, ללא שבב GPS, ללא קישוריות Bluetooth ועם זכרון RAM בנפח 512MB בלבד? זוהי כנראה שאלת מיליון הדולר עליה תצטרך גוגל לספק את התשובה.