בקרוב מאפל: מי רוצה אייפון 5 בחצי מחיר?

דיווחים שמתפרסמים לאחרונה מעלים כי אפל תשיק בקרוב מכשיר אייפון 5 "מסורס", שיעלה כחצי ממחירו של המכשיר הרגיל. בנוסף, כבר בחודש יולי תשיק החברה את האייפון 5 אס
כבר יותר מחצי שנה עברה מאז שהשיקה אפל את האייפון 5 היוקרתי שלה, שהתברר כמכשיר מוצלח יחסית ואף עמיד במיוחד בפני מכות וחבטות. כעת, מתפרסמים ברחבי הרשת דיווחים רבים שלפיהם באפל מתכננים להשיק בחודשים הקרובים מכשיר אייפון 5 נוסף, שיהיה עשוי מחומרים פשוטים יותר ויעלה כמחצית ממחירו של המכשיר המקורי.
ככל הנראה, האייפון 5 המוזל יהיה עשוי ברובו מפלסטיק, כשמחירו ינוע סביבות 330$. המכשיר ייועד למשתמשים צעירים וישתייך לשוק הבינוני, כשהוא יכלול מסך ברזולוציית "רטינה" וגם חיבור פיזי חדש ויעיל יותר לטעינה וסנכרון עם המחשב.
אייפון 5 אס – צבעוני, עם רזולוציה גבוהה יותר?
אייפון 5 מפלסטיק? אפל יורה לעצמה ברגל
מלבד זאת, מתרוצצת ברחבי הרשת שמועה לפיה ממש בחודשים הקרובים תציג החברה גם את האייפון 5 אס, שיהפוך לסמארטפון הדגל החדש שלה. נכון לרגע זה נחשף כי המכשיר יכלול נורית מבזק (פלאש) LED כפולה ומצלמה משופרת, כאשר סביר להניח שהוא גם יכלול מעבד מהיר יותר.
באשר לרבעון האחרון של השנה הנוכחית, נודע כי החברה תחדש את קו המוצרים שלה לחלוטין ותציג מלבד מכשירי האייפון 5 החדשים גם מכשיר אייפד חדש (דור חמישי) וגם מכשיר אייפד מיני עם מסך רטינה.
יש לציין שבסין ובמדינות רבות בעולם, מחירו של האייפון 5 מגיע לסכום של 850$ לפחות, כאשר כאן בארצינו הקטנה מחירו של המכשיר החדש מגיע בקלות ל-4000 ש"ח. בעקבות זאת, מציינים ברחבי הרשת, אחוזי המכירות של המכשיר ברחבי העולם הם נמוכים בהרבה מציפיותיה של החברה – מה שאילץ אותה להשקיע כמליארד דולר השנה בחטיבת המחקר והפיתוח שלה.
בשורה התחתונה, נראה כי באפל הבינו שעל מנת להוות תחרות לחברות המתחרות (ובראשן סמסונג), על החברה להגדיל משמעותית את היצע המכשירים שלה. כבר בעתיד הקרוב, אנו צפויים לראות על מדפי החנויות ברחבי העולם מכשירי אייפון במחירים שפויים הרבה יותר, אם כי סביר להניח שכבר כיום קיימות בשוק הסלולר אפשרויות כדאיות הרבה יותר מאייפון 5 מסורס שעשוי מחומרים זולים.