בדרך אל הטאבלט הכי טוב אי פעם? שבבי אטום ב-14 ננומטר בדרכם אל השוק

במהלך כל השנתיים האחרונות שמענו מאינטל הבטחות על כך שדור ה-14 ננומטר יביא איתו, לראשונה אי פעם, השוואת מעמדים וטכנולוגיות מלאה ואמיתית בין משפחת מעבדי ה-Core למשפחת מעבדי האטום. בפועל, זה לא ממש קרה – אך בענקית השבבים דואגים להזכיר שאנחנו בכל זאת מאוד קרובים לשם.

במקביל להשקה הרשמית של מעבדי ה-Core מהדור החמישי, ציינו אנשיה של צ'יפזילה שגם דור שבבי האטום הראשון ב-14 ננומטר, זה שזכה לכינוי Cherry Trail ומכוון לטאבלטים למיניהם – נמצא בדרכו ליצרניות המכשירים.

בניגוד לדור ה-Moorefield/Merrifield הטרי ב-22 ננומטר שמיועד לטאבלטים (ולסמארטפונים) מבוססי אנדרואיד, דור ה-Cherry Trail החדש מיועד להחליף את שבבי ה-Bay Trail בעיקר עבור מערכות מבוססות חלונות.

מעבדי ה-Bay Trail הצליחו להביא לסוג של מהפכה רעיונית בעולם הטאבלטים (והמחשבים) מבוססי החלונות, עם ביצועים 'טובים מספיק', חיי סוללה נאים ומחירים תחרותיים ביותר כמותם מעולם לא ראינו בעבר. שבבי ה-Cherry Trail החדשים אמורים לקחת את כל אלו כמה צעדים קדימה עם ביצועים טובים משמעותית (הליבה הגרפית המובנית, למשל, קפצה מ-4 יחידות ביצוע ל-16 יחידות ביצוע, בארכיטקטורה מעודכנת), שיספקו לנו את טאבלטי החלונות המוצלחים ביותר עד כה.

באינטל מצהירים כי מכשירים ראשונים שמבוססים על דור ה-Cherry Trail יגיעו כבר במהלך המחצית הראשונה של שנת 2015, אך בהתחשב בכך שבינתיים אף חברה לא הכריזה על מכשיר אשר כולל שבב ממשפחה זו – קצת קשה להאמין שזה אכן יקרה. המחצית השנייה של שנת 2015 היא כנראה הימור קצת יותר הגיוני.

chtr chtr1מעבר לשיפור הגדול ביכולות הגראפיות והשיפור הסביר הצפוי ביכולות העיבוד הכלליות, דור ה-Cherry Trail יכולל תמיכה במודם הסלולר החדש של אינטל שמיועד להעניק תמיכה בקישוריות סלולר מתקדמת מהדור הרביעי בעלות תחרותית

רוצים עוד חדשות וחידושים היישר מתערוכת הטכנולוגיה הגדולה ביותר בעולם? לחצו כאן