אייסר מכינה טאבלט חלונות 8 זעיר ומחשב בעיצוב הוליוודי

פרטים מוקדמים על טאבלט Acer בעל מסך 8 אינץ' שיריץ מערכת חלונות 8 פרו דלפו לרשת, וכמו כן פורסם טיזר למחשב נייד בעל עיצוב חדשני שיכול להפוך גם למחשב שולחני

במסגרת סיכום הרבעון האחרון נודע מחברת הענק מיקרוסופט שבכוונתה להתאים את מערכת ההפעלה חלונות 8 לטאבלטים בעלי מסכים בגודל שבע ושמונה אינץ'. כעת דלפו לרשת תמונות ופרטים של טאבלט מבית Acer אשר, ככל הנראה, יהיה המכשיר הראשון שיכניס את מיקרוסופט למגרש של הנקסוס 7 והאייפד מיני.

לפי מקור הדליפה ה-Acer Iconia W3 יכלול מעבד Intel Atom מדגם Z2760 במהירות שעון של 1.8GHz וזכרון ראם בנפח 2GB. אמנם לא מדובר במפרט המרשים ביותר, אך המכשיר יריץ את מערכת ההפעלה המלאה Windows 8 Pro 32-bit וזאת תוך שמירה על מימדים דומים למתחריו על פלטפורמות האנדרואיד ו-iOS.

כמו כן נמסר שהמסך של המכשיר יהיה ככל הנראה מסך IPS בגודל 8 אינץ' וברזוליצייה של 1280×800 פיקסלים. יהיו לו שתי מצלמות, קדמית ואחורית שרזולוציית החיישנים שלהן טרם ידועה. את השמע יספקו שני רמקולים ולטאבלט יהיו שלל כניסות ויציאות. בינהן, כניסת USB לחיבור התקני זיכרון חיצוניים, יציאת HDMI וחריץ הרחבת זיכרון לכרטיסי MicroSD. לא ימצא על גוף המכשיר פורט יעודי כלשהו מה שמרמז על כך שהמקלדת הפיזית שעליה מורכב המכשיר בתמונות תיהיה מקלדת בלוטות' שתוצע כאביזר נלווה אופציונאלי. נאמר שהמקלדת לא תהווה הרחבת סוללה ולא תספק כניסות ויציאות נוספות כפי שקורה ב-Acer Iconia Tab W510.

השקתו של הטאבלט צפויה לחודש ספטמבר של השנה אך כרגע אין פרטים על מחירו. ראוי לציון שבשבוע שעבר דיבר מנכ"ל חברת אינטל, פול אוטליני, על כך שדור חדש של מעבדי Atom הנושא את השם Bay Trail צפוי להגיע לשוק ברובע השלישי של 2013. מעבדים אלו יאפשרו לטאבלטים מבוססי חלונות בעלי מסכים בגודל שמונה ושבע אינץ' חיי סוללה שיספיקו ליום שלם ומחירים הנמוכים מ-200$.

חוויית חלונות מלאה בכף ידכם תסייע להתניע מחדש
את ההצלחה של המערכת החדשה מאת מיקרוסופט?

מלבד הטאבלט שפרטיו דלפו לרשת פרסמו Acer עצמם טיזר קצר מתוך הסרט Star Trek: Into Darkness החדש המראה עיצוב של מחשב נייד בעל ציר כפול שמאפשר לפתוח אותו לעמדת מחשב שולחני All-in-One. בטיזר שאורוכו 30 שניות נראה המחשב בשלל סצנות אקשן מאולצות ואופי פעולת המנגנון שלו מאוד לא ברור. אך השקתו הרשמית בה ניתן יהיה להתרשם כראוי מהקונספט החדש מתוכננת ל-3 במאי.