שיפור בין-גלקטי: צפו באבולוציה של מצלמות מכשירי הגלקסי S • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

שיפור בין-גלקטי: צפו באבולוציה של מצלמות מכשירי הגלקסי S

האתר Phone Arena החליט להשוות את מצלמת מכשיר הגלקסי S5 אל מול המכשיר שהתחיל את הסדרה, הגלקסי S המקור, עם תוצאות שיגרמו לכם להעריך את הסמארטפונים של היום

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


galaxysfamily1-5
משפחת מכשירי הגלקסי S של , מהראשון (משמאל) ועד לחמישי (מימין)

כיום, מכשירי הדגל של ידועים בתור הסמארטפונים עם יכולות הצילום מהטובות בשוק, אפילו בהשווה לאייפון של אפל או למכשירי הלומיה של נוקיה (או מיקרוסופט ליתר דיוק). אז מה לגבי המכשיר הראשון שמיקם את כמתחרה רצינית בשוק הסמארטפונים? ואיך מכשיר זה משתווה להיום, או במילים אחרות, עד כמה התקדמנו מהמכשיר הראשון של סדרת הגלקסי S המפורסמת, ועד לנוכחי (והחמישי)?

כמו שאתם אולי יודעים, הסתכלנו בעבר על האבולוציה של מצלמת האייפון, מהראשון ועד לאייפון 6 פלוס הנוכחי של אפל. בהשוואה זו ניכר הבדל משמעותי מאוד בין הטכנולוגיה ויכולות הצילום של מכשיר האייפון הראשון אל מול רוב מכשירי ההמשך, במיוחד כמובן אל מול מכשיר הדגל הנוכחי של החברה, המגיע ברזולוציה הגבוהה פי ארבעה ועם טכנולוגיית ייצוב אופטי מובנה. השוואה זו בהחלט גורמת למשתמשים רבים להעריך את הדרך שעשתה אפל עד כה, וכך גם כנראה ההשוואה של מתחריה הקשים ביותר, סדרת מכשירי הגלקסי S של , תעשה למשתמשיה.

בכדי לענות על השאלה המעניינת הזאת האתר Phone Arena עשה בדיוק את זה – מכשיר הגלקסי S1 אל מול מכשיר הגלקסי S5 בדו-קרב של מצלמות עד המוות הקר. או לפחות עד שיקבע מנצח, שכנראה גם יהיה הגלקסי S5. בקיצור בואו נתחיל!

 

צילום בחוץ (פתחו בלשונית חדשה בשביל הרזולוציה המלאה)

תמונות ממכשיר הגלקסי S מימין וממכשיר הגלקסי S5 משמאל

   Galaxy-S_1Galaxy-S5_1

   Galaxy-S_2Galaxy-S5_2

 כמו שכנראה הבחנתם, מכשיר הגלקסי S מצלם ביחס של 4:3 לעומת יחס של 16:9 שבו מצלם מכשיר הגלקסי S5, בנוסף הבדלי עומק בתמונות הנובעות מהרזולוציות השונות (חמישה מגה-פיקסל למצלמת ה-S ו-16 מגה-פיקסל למצלמת ה-S5) של המצלמות.

פנורמה

גלקסי S 

  Galaxy-S-panorama

גלקסי S5

Galaxy-S5-panorama

 גם כאן לא תוכלו באמת להעריך את האיכות המרהיבה והרזולוציה העצומה שבפנורמה של מכשיר הגלקסי S5 ללא סקירה של התמונה המלאה (בעזרת פתיחה בלשונית חדשה), אשר משפילה לחלוטין את הפנורמה שצילם מכשיר הגלקסי S המיושן.

 

צילום בפנים (פתחו בלשונית חדשה בשביל הרזולוציה המלאה)

תמונות ממכשיר הגלקסי S מימין וממכשיר הגלקסי S5 משמאל

   Galaxy-S_3Galaxy-S5_3

   Galaxy-S_4Galaxy-S5_4

   Galaxy-S_5 Galaxy-S5_5 

גם ממבט חטוף ניתן לראות בברור כי התמונות שצולמו בסביבה פנימית על ידי מכשיר הגלקסי S הן דהויות ולא מדוייקות בצבען לעומת התמונות שנלקחו עם מכשיר הגלקסי S5, כאשר ממבט קרוב יותר אפשר לראות בקלות את ההבדלים בחדות וובעיבוד מכך של התמונה בין מצלמת חמישה מגה-פיקסל מיושנת לבין מצלמת 16 מגה-פיקסל חדישה.

וידאו

לסיכום, ניתן בהחלט להגיד כי סמסונג עמלה קשה במהלך השנים לפתח חיישני צילום מהאיכותיים ביותר בשוק וטכנולוגיות בתחום המציבות אותה מבין הטובות ביותר. קחו כדוגמה לכך את מכשיר הנוט 4 של החברה, שהציגה בביקורת שלנו ביצועי מצלמה מרשימים ביותר, דבר שאנחנו מצפים שרק ילך וישתפר עם מכשיר הגלקסי S6 העתידי של החברה.


תגיות

3 תגובות

  1. ת'כלס, לא שיפור כזה מטורף.
    חוץ מה-White Balance שתי התמונות יראו מאד דומות אחרי שידחפו אותן לפייסבוק. באשר לצילום מקצועי, כל הפלאפונים זבל (מלבד חיישן ה-40MP של נוקיה).

  2. על מה באמת ההתלהבות ???
    עדיף שישפרו את מקור האנרגיה שלא נרוץ לשקע כל שעה.

  3. לא יעזור כלום , הכל טוב ויפה על הנייר , בשטח הדברים נראים אחרת , וכמובן אחרי שמעבירים את התמונות למחשב ( רואים בבירור את ההבדלים חח ) בקיצור אין על הלומיה 1020 .

    לא בגלל שיש לי מכשיר כזה , זה בגלל החיישן = התמונות במחשב יוצאות מושלמות מכל סמארטפון אחר שקיים בשוק !

כתיבת תגובה

Back to top button
Close