שובו של המלך? היכרות רשמית עם שבב ה-Snapdragon 820 • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםטאבלטים

שובו של המלך? היכרות רשמית עם שבב ה-Snapdragon 820

המוצר המוביל החדש של מבטיח לא רק משודרגים באופן מהותי, אלא גם כמה וכמה מאפיינים שיהיו ייחודיים רק לו וינסו להחזיר את החברה אל פיסגת עולם הסמארטפונים והטאבלטים

שנת 2016 מתקרבת אלינו בצעדי ענק – ואיתה הדגל החדש מבית , שיזדקק להוכיח לכולם שה- 810 הלא-ממש-מבריק היה מעידה חד פעמית בלבד, ושחזרתה של החברה האמריקאית לליבות עיבוד מפיתוח עצמי תאפשר לה גם חזרה אל המקום הראשון בשוק בכל הקשור לפופולריות, חדשות וביצועים.

עתה, לאחר כמה וכמה הכרזות חלקיות, בקוואלקום החליטו לבצע השקה רשמית ומלאה לשבב החדש והמדובר – ה- 820.

במסגרת ההשקה, בחברה אישרו כי ה-Snapdragon 820 יתבסס על ארבע ליבות עיבוד מסוג Kryo, ליבות 64 ביט בפיתוח של קוואלקום, כאשר שתיים מהן יהיו ליבות בעוצמה גבוהה שיפעלו בתדר מירבי של 2.2GHz, ושתיים נוספות יהיו ליבות חסכוניות יותר שיפעלו בתדר מירבי של עד 1.6GHz או 1.7GHz. כל צמד ליבות שכזה יתבסס על זכרון מטמון L2 משלו, וכל הארבע ישתפו פעולה בעזרתו של זכרון מטמון L3 משותף, כאשר אופי העבודה יהיה ורסטילי ויאפשר כל שילוב באשר הוא בין הליבות, בהתאם לכוח העיבוד הנדרש באותו רגע. לא מדובר כאן בפתרון ה-big.LITTLE של עצמה אלא בגירסה אלטרנטיבית שלו, אך הרעיון שעומד מאחורי הקלעים הוא דומה מאוד.

nsn5
בקוואלקום מבטיחים שיפור של עשרות אחוזים עבור ה-Snapdragon 810 לעומת כל קודמיו במשפחת ה-800, וכמו כן גם מיזעור של כמה עשרות אחוזים בצריכת ההספק היחסית (לאותה רמת , אנחנו מניחים) – וכמובן גם קרירות פעולה, תודות לשימוש בתהליך ה-14LPP מהדור השני של סמסונג

לצד ארבעת ליבות העיבוד הכלליות תהיה ליבה גראפית מסוג Adreno 530, שמבטיחה לספק תוספת של עד 40 אחוזים בביצועים לעומת ה-Adreno 430 שב-Snapdragon 810 (אשר גם היום מהווה את אחת מהעוצמתיות ביותר בשוק עבור מכשירי , ובכלל) ומכוונת לשימוש מעשי אפקטיבי בתכני 4K ובעיקר לשימוש ברזולוציות ובקצבי תצוגה גבוהים עבור יישומי מציאות מדומה, במסגרת מכשירים דוגמת ה- Cardboard וה-Gear VR.

nsn8 nsn7

מציאות מדומה בסמארטפונים כבר חיה ובועטת, אך ה-Snapdragon 820 מצהיר שיוכל לקחת אותה לרמה חדשה של ואיכות ויזואלית

מעבר לנתונים הבסיסיים החשובים הללו, קוואלקום תכלול בשבב החדש שלה מגוון בלתי מבוטל של יכולות ויישומים בלעדיים ומעניינים, אשר אמורים לסייע לה להיבדל משבבים מתחרים של ואפל, אשר מציעים לא פחות (ואולי גם יותר) כוח עיבוד.

nsn9

מאפיין ראשון שמעניין אותנו מאוד הוא טכנולוגיית ה-Quick Charge 3.0, אשר מבטיחה לתמוך בהספקים גבוהים אפילו יותר מ-Quick Charge 2.0 ולספק יעילות טעינת סוללה שטובה בכ-40 אחוזים, כשבשורה התחתונה המשמעות היא פוטנציאל לטעינה של עד ל-80 אחוזים בתוך כ-35 דקות בלבד. זמני טעינה מהירים הם אולי לא תחליף לחיי סוללה ראויים, אך כפי שהמכשירים של וגם הזנפון 2 של כבר הוכיחו לנו, הם מהווים תוספת חיובית מאוד שמקטינה עוד יותר את הסיכוי שלכם להגיע למצב בו המכשיר החכם שובק חיים בדיוק כשאתם הכי זקוקים לו.

אלמנטים מדליקים נוספים כוללים תמיכה בטכנולוגיית ה-WiGig בתקן 802.11ad שמשתמשת ברוחב סרט גדול באיזור ה-60GHz להעברת מידע מהירה במיוחד של בין 2.5 גיגה-ביט לשנייה ל-7 גיגה-ביט לשנייה בטווחים של עשרות סנטימטרים, תמיכה ב- בתקן 802.11 עם מערכי MU-MIMO של שתי אנטנות למהירויות תיאורטיות של עד 1.7 גיגה-ביט בשנייה, מעבד אותו דיגיטלי עדכני שעושה שימוש באלגוריתמים ייעודיים לצילום אפקטיבי במיוחד בסביבות חשוכות – וגם טכנולוגיית חישת טביעת אצבע באמצעות גלי על-קול (במקום בטכנולוגיית מגע קיבולית בכל החיישנים הזמינים כיום), אשר תאפשר חישה מדוייקת יותר גם דרך משטחי מתכת וזכוכית, וגם לאצבעות רטובות ומלוכלכות.

סרטונים מהאתר anandtech אשר מדגימים את קריאת טביעות האצבע העל-קולית

לקינוח, ה-Snapdragon 820 יכלול גם כמה וכמה שידרוגים בכל הנוגע לתקשורת הסלולר שלו – החל ממודם שתומך בהורדה בתקן Cat.12 למהירות של עד 600 מגה-ביט לשנייה ובהעלאה בתקן Cat.13 למהירות של עד 150 מגה-ביט לשנייה (אם כי לצורך כך נדרשים רוחבי סרט שאינם קיימים אצל מפעילות הסלולר בארץ נכון להיום, בדומה למצב ברוב השווקים בחו"ל), דרך טכנולוגיה שתאפשר מעבר חכם וחלק בין קישוריות LTE לקישוריות Wi-Fi בהתאם לאיכות האות המיטבית בכל מצב נתון, וכלה בהבטחה לכך שבדור הנוכחי גלישה בהתבסס על קישוריות של הדור הרביעי תהיה זהה בצריכת ההספק שלה לגלישה בהתבסס על קישוריות , זאת לעומת פער של כ-15 אחוזים לטובת ה- שקיים נכון להיום.

טכנולוגיה בשם TruSignal מתבססת על אנטנה בלולאה סגורה ועל אלגוריתמיקה בכדי להתגבר על פגיעות באיכות הקליטה שנובעות מהחזקה או הנחה של המכשיר באופן שאינו אופטימלי, מה שעשוי לשפר את חיי הסוללה בעד ל-20 אחוז לטענתה של קוואלקום מקור: slashgear.com
בשם TruSignal מתבססת על אנטנה בלולאה סגורה ועל אלגוריתמיקה בכדי להתגבר על פגיעות באיכות הקליטה שנובעות מהחזקה או הנחה של המכשיר באופן שאינו אופטימלי, מה שעשוי לשפר את חיי הסוללה בעד ל-20 אחוז לטענתה של קוואלקום
מקור: slashgear.com

סמארטפונים ראשונים שמבוססים על ה- 820 עשויים להיחשף רשמית עוד לפני סוף השנה, ויגיעו לשוק כנראה כבר בחודש הראשון של שנת 2016. אנחנו בהחלט מקווים שהם יעמדו בציפיות הגבוהות. ואתם?

nsn20
תוצאת Geekbench עדכנית מציגה מכשיר של Xiaomi (ה-Mi 5?) שמבוסס על מרשמלו ושבב 820, עם שיפור מינורי יחסית לניקוד מרובה הליבות אך גם שיפור משמעותי מאוד לניקוד החד ליבתי, שמדגיש את השיפור הגדול שבמעבר בין ה-Cortex A57 ל-Kryo

תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close