שבב מרובע ליבות חדש מבית Allwinner מראה פניו ב-CES

4 תגובות

חברת Allwinner ששבביה פועמים בחלק גדול מן הטאבלטים הסיניים הזולים מציגה שבב מרובע ליבות עדכני הכולל גם מעבד גראפי עוצמתי

כבר כתבנו באתר בעבר על סדרת המעבדים החדשה מבית Allwinner, כך שהצגתם בתערוכת CES לא מחדשת רבות, אך יש מספר פרטים חדשים שלא היו ידועים בעבר.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מדובר בסדרה המיועדת להתמודד עם גל המעבדים מרובי הליבות מבית , Samsung, ואף המייעדת את שנת 2013 כשנה קריטית מבחינתה בהתמודדותה על שוק מעבדי המכשירים הניידים.

הארכיטקטורה מזכירה מאוד את זו של סדרת Tegra 3 (ו-4) מבית , עם ארבע ליבות עוצמתיות, וליבה אחת חסכונית באנרגיה שפועלת רוב הזמן, עד שמגיע הצורך בעוצמה לאפליקציות תובעניות יותר.

המעבד החדש על לוח הדגמה

כאשר משווים בין הליבות המשמשות במעבד החדש של Allwinner למעבדי Tegra 3 של או סדרת Exynos 4 של , רואים ש-Allwinner עושים שימוש בליבות A7, שהן ליבות חסכוניות שיצאו לשוק ב-2011, ארבע שנים לאחר שליבות A9 (בהם נעשה שימוש במעבדי ו-Nvidia) יצאו לשוק.

בנוסף לכך, הליבה הגרפית בה נעשה שימוש היא Power VR SGX544MP2 התומכת בסט המלא של 9 ומראה ביצועים גרפיים טובים יותר מאשר 2. מהירות המעבד הגראפי עומדת על 350 מה"צ.

ארבע ליבות חזקות ואחת חסכונית השוואה בין מרובעי ליבות שונים

עקב זאת, הביצועים של הסדרה החדשה של Allwinner ברי השוואה ולפעמים טובים יותר מאשר מעבדים אלה. כמובן שבעקבות הכרזותיהן של סמסונג ו- ב-CES על סדרות חדשות (Tegra 4 ו- 5 בהתאם) אלו נחשבים כבר מעבדי הדור הקודם.

מעבד A31 יוצא לשוק כאשר מהירות הליבות שלו נקבעת על 1GHz, אך היצרן הצהיר כי בהתאם לדרישות הקונים ניתן גם לקבל את המעבדים במהירות של עד 1.2GHz. המעבד מיוצר בתהליך ה-G של ב-40 ננומטר.

כאן ניתן לראות השוואות ביצועים בין מעבדי סמסונג, , Mediatec, ו-Allwinner המראות יתרון ברור בביצועים גרפיים ושימוש יעיל יותר בריבוי ליבות ונימים (Threads).

מאז הכתבה האחרונה בנושא יצאו לשוק מספר דגמים נוספים עם המעבד החדש (חוץ מ-Onda V972 שהוזכר בכתבה המקורית):
8 אינץ': Onda V812, Teclast P88
9.7 אינץ': Ainol Novo 9 Firewire, Ainol Novo 9 Spark, Nextway F9X
10.1 אינץ': Ployer Momo20, Icoo U10GT, Ampe A10

כל הדגמים כוללים 2 גיגה זכרון וחלקם גם מגיעים עם מסך רטינה (2048×1536) בדומה לדגמי האייפד החדשים. כולם גם טוענים ליכולת לנגן וידאו המקודד בהפרדה של .


השוואה בין טאבלט מבוסס A31 לבין 10 בנגינת סרטון 4K


אישית, אני נרתע מלרכוש סיניים מכמה סיבות: רובם לא מגיעים עם GPS, וחיבור סלולרי הוא אופציה עם מתאם USB בלבד. בנוסף לכך, זמני הסוללה והמפרט שהם מצטטים משתנה לפעמים בין אתר לאתר. מנסיון עם סיניות, גם אם הן מספקות את הזמן המצוטט בתחילה, הן מאבדות את הקיבולת שלהן מהר מאוד.

עם זאת, אין לי ספק שהתקדמות טכנולוגית בטאבלטים זולים (בין 100-300 דולר בדרך כלל) משליכה על השוק הממותג ומושכת את כל המחירים כלפי מטה, וזה דבר מבורך.

צריך גם לזכור, שכמעט כל הרכיבים בטאבלטים ממותגים, כולל ואפל, מיוצרים בסין. ההבדל הוא בבקרת האיכות הקפדנית בכמה רמות מעל אלה חסרי המיתוג.

האם אתם תעדיפו לחסוך כסף ולרכוש סיני עם מפרט עשיר גם אם לא מלא, או שתעדיפו לקנות מכשיר ממותג עם שם איכותי יותר בעלות גבוהה? שתפו אותנו בדעתכם בתגובות!