רמאות או הגיון בריא? ה-Xperia Z5 Premium לא תמיד יציג ב-4K • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

רמאות או הגיון בריא? ה-Xperia Z5 Premium לא תמיד יציג ב-4K

הסמארטפון המשוכלל ביותר מבית סוני יציג את רוב התכנים שלו ברזולוציית FullHD סטנדרטית – ויביא את מלוא יכולות המסך שלו לידי ביטוי רק במספר ייעודיות

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אז איך גורמים לחומרת להתמודד בהצלחה עם מסך Ultra HD בעל יותר מ-8 מיליון פיקסלים? התשובה, מסתבר, היא 'על ידי הפעלה סלקטיבית של הרזולוציה המירבית'.

לפי מספר מקורות ברחבי הרשת עולה כי בסוני בחרו לנצל את הרזולוציה המירבית של המסך המתקדם ב- Z5 Premium רק באפליקציות הוידאו וגלריית התמונות הייעודיות שלה, בעוד שהממשק הכללי של מערכת האנדרואיד וגם שאר האפליקציות יראו את התכנים שלהם ברזולוציית 1080p – משמע, העיניים שלכם עדיין יראו פיזית את כל שמונת מיליון הפיקסלים במסך, אך בפועל כל נקודת צבע בו תהיה מורכבת מארבעה פיסקלים סמוכים ש"אוחדו" לאחד בודד ב-Downscaling תוכנתי.

Ultra-HD, לפעמים
Ultra-HD, לפעמים

הסיבה למהלך עשויה להיות לווא דווקא רצון להקל על המעבד ובעיקר הליבה הגראפית, אלא דווקא מגבלה תוכנתית-חומרתית, שכן רשמית שבבי ה-Snapdragon 810 של קוואלקום אינם תומכים ברזולוציות , וסוני נאלצה לכאורה להפעיל קסמי התאמה אישית משלה בכדי להפוך את ה-Z5 Premium למציאות עם החומרה העכשווית – וזה לא ממש מתאפשר בכל היישומים הקיימים.

על פניו נראה כי מהלך זה הוא הגיוני ואף חכם, שכן הוא יאפשר הצגת תוכן ברזולוציית העל המירבית שלו היכן שזה באמת נדרש, ועם זאת יציג רזולוציה שפוייה יותר במסגרת אלמנטים בהם זה פחות משמעותי בכדי לחסוך בכוח העיבוד (ובחיי הסוללה כפועל יוצא).

xpzrz1 xpzrz

משחק הרזולוציות הזה מקבל אימות נוסף במאגר הנתונים של מבחן ה-GFXBench, אשר גם מזהה מבחינתו את מסך המכשיר בתור בעל רזולוציית FullHD "פשוטה", וגם מוכיח זאת הלכה למעשה עם תוצאות כמעט זהות בעת הרצת מבחני ברזולוציה הטבעית של המסך (שוב, מבחינתו) וברזולוציית FullHD מוגדרת מראש שאינה מוצגת מעשית על המסך

עם זאת, נצטרך להמתין ולראות מה קורה הלאה – האם סוני תעבוד עם מפתחים בכדי להעניק לאפליקציות נוספות תמיכה ב-4K, תשחרר כלי פיתוח והתאמה כלשהם עבור ה-Xperia Z5 Premium? במידה ולא, הסמארטפון החדשני עלול למצוא את עצמו בנחיתות בתחילת השנה הבאה, כאשר נראה (סביר להניח) עוד הרבה עם מסכי , שכבר יכילו חומרה שכן תאפשר תמיכה מלאה, או קרוב למלאה, ברזולוציה העצומה הזו.

מה דעתכם על המידע החדש הזה? האם מדובר כאן ב"רמאות" של סוני כלפי הצרכנים, או במהלך הגיוני שבסופו של דבר ניתן להבין אותו במכשיר שמכיל ראשונה מסוגה בתחומו? נשמח לשמוע אתכם בתגובות.

קישורים נוספים


תגיות

10 תגובות

 1. רמאות או לא, אם זה באמת גורם לצריכת סוללה כמו מסך fhd רגיל – זה מבחינתי רק יתרון ולא חיסרון…

 2. מסך 4K הפיצ'ר העיקרי של הטלפון. אם הטלפון לא מציג ברזולוציה 4K ב-99% מהזמן מדובר ברמאות בוטה מאוד מצד סוני.

  רק לפני מספר ימים תהיתי כיצד המעבד מתמודד עם רזולוציה 4K. מסתבר שהוא לא… מעניין למה אף אתר מוביל לא העלה את הסוגיה כבר בהשקה….

 3. ATTACH=CONFIG]9516[/ATTACH]
  סוני לא ציינה שהרזולוציה תעבוד native בכל שימוש במכשיר. הפנל הוא בהחלט 4קיי כמו שאפשר לראות בבדיקה של gsmarena אז אין כאן הבטחות שווא. אומרים שגם אס820 ואפילו אס830 לא יוכלו להתמודד עם רזולוציית 4קיי בכל מצב. לפי המידע הראשוני 4קיי יעבוד בוידאו, תמונות ובעוד כמה מצבים. סבבה. דווקא במוד fhd כששני פיקסלים הופכים לאחד זה אמור לשפר בקצת את חיי הסוללה כי יש פחות עומס על המעבד. תוסיפו לזה סוללה 3420 mAh, צינורות חום ומשחה טרמית שסוני הוסיפה שאמורים להשתלט על אס810 אז חיי הסוללה אמורים להיות טובים.

  9516
 4. אז מה הטעם ברזולוציה 4K? אה, אני יודע, בשביל להציג מספר פיצוצי חסר משמעות בשימוש יומיומי.

 5. אז מה הטעם ברזולוציה 4K? אה, אני יודע, בשביל להציג מספר פיצוצי חסר משמעות בשימוש יומיומי.

  למה, לפני הכתבה הזאת חשבת שיש איזשהו טעם ברזולוציה 4K על מסך 5.5 אינץ'?

 6. למה, לפני הכתבה הזאת חשבת שיש איזשהו טעם ברזולוציה 4K על מסך 5.5 אינץ'?

  לא, אבל חשבתי שהמכשיר מציג תכנים ב-4K כל הזמן. פשוט מדובר ברמאות… בכלל כל שוק הסלולר בשנים האחרונות זה pissing contest אחד גדול. אין לי הערצה לאפל, אבל הם היחידים שלא רודפים אחרי מספרים חסרי משמעות.

 7. אני מסכים שעדיף שלא יהיה בכלל, ומאוכזב שהם לא עשו אותו עם מסך 1080p נורמלי. (ב-Z5 יש מסך 1080p נורמלי, אבל סוללה קטנה יותר משמעותית)

 8. אין שום טיעון שיכול להראות את נחיצותו של מסך 4K2K על סמרטפון.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close