רובוט חוצה גבולות: אפליקציות אנדרואיד רצות על Chrome OS • HWzone
גאדגטיםאפליקציות

רובוט חוצה גבולות: אפליקציות אנדרואיד רצות על Chrome OS

אפליקציות מתחילות להגיע למערכת ה-Chrome OS של גוגל, המהווה צעד קטן בשביל , וקפיצה גדולה בשביל עולם התוכנה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אנדרואיד וכרום, חמודים
וכרום, חמודים

כבר שנים, מאז הופעתן של האפליקציות לטלפונים החכמים הנמצאים, חוצות פלטפורמות הן רק בגדר חלום. לצד גרסאות אינטרנטיות לאפליקציות פופולאריות, ההפרדה בין מחשב לטלפון תמיד הייתה הפרדה זמנית, וגוגל מתחילה לשנות זאת היום. החברה הכריזה על התחלת תמיכה רשמית של בחנות של מערכת ההפעלה השולחנית מביתה, Chrome OS, והשיקה ארבע אנדרואידיות שיפעלו על כל מחשב שמריץ את המערכת.

Chrome-OS-Android
אפליקציית Evernote הפועלת על לצד כרום

מבין האפליקציות שהושקו נמצא את שירות שמירת ההערות הפופולארית "Evernote", כמו שנראת בתמונה למעלה, רצה על מכשיר במקביל למחשב האישי. בנוסף, אפליקציית "Vine" לשיתוף סרטונים קצרים מבית טוויטר גם עשתה את המעבר למערכת ההפעלה השולחנית ותאפשר יצירת סרטונים הישר מן המחשב. הפרוייקט האחראי למעשה, "Android Runtime", מאפשר תיאורתית לכל אפליקציית לרוץ בצורה טבעית במערכת הכרום, ללא צורך בתוספים או בשינוי קוד.

השקת ארבעה אולי לא נשמע כמו סיבה להתלהמות, אבל הרעיון מאחורי זה הוא מה שחשוב. שילוב פלטפורמות, בין אם זה סמארטפון למחשב, מחשב לקונסולה או קונסולה לסמארטפון, הוא המצב האידיאלי אליו תחום הטכנולוגיה שואף – טכנולוגיה חסרת גבולות. ככל שיותר יבואו מהסלולר למחשב, כך יותר מהר נוכל לענות להודעות וואטסאפ כשאנחנו במחשב במקום לחפש את הטלפון, ולהיפך נוכל להנות מתוכנות מפותחות וחזקות שאנחנו רגילים אליהם על המחשב, בטלפון.

אמנם אנחנו מדברים על בעלת נתח שוק של פחות מ-0.1%, אך זהו צעד מבורך בכיוון הנכון. לכולנו.


תגיות
Back to top button
Close
Close