קשוח או רכרוכי: המבוכה של ה-Redmi Note 7

סדרת סרטונים ויראליים מטעם שנועדה להמחיש את עמידותו הפיזית של דגם הביניים הטרי לא עשתה רושם על בוחן הסמארטפונים המפורסם ביותר ב-YouTube

ה-Redmi Note 7 הוא אחד מהסמארטפונים הכי משתלמים בעולם, ללא שום ספק, אך האם הוא גם אחד מהעמידים ביותר להתעללות פיזית – כאן נראה כי התשובה ברורה הרבה פחות, לנוכח הכשלון המפתיע של המכשיר בבחינה במסגרת הערוץ JerryRigEverything.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


את ערוץ ה- של הבחור הקירח בעל הידיים החזקות כנראה לא צריך להכיר בפני אף חובב גאדג׳טים – מדובר באדם שבוחן את קשיחות חיפוי המסך, עמידות הגוף ובעיקר העמידות בפני כיפוף פיזי של רוב המכשירים החכמים המובילים בשוק, במתודולוגיה חצי-מקצוענית ובאופן הומוריסטי משהו.

בניגוד לרוב המכשירים המודרניים ששורדים את הבחינה הקשוחה וממשיכים לפעול באופן תקין יחסית אחריה – ה-Redmi Note 7 נכנס לרשימה השחורה כאשר פאנל התצוגה שלו הפסיק לפעול לחלוטין במסגרת מבחן הכיפוף המדובר: חצי מהמסך איבד את התצוגה וכולו איבד את התמיכה במגע, זאת כאשר ה-Redmi Note 5 שנבחן באותה סיטואציה בעבר דווקא שרד את ההתעללות.

מכשירים תקציביים מוותרים לעתים קרובות על שימוש בחומרים העמידים והאיכותיים ביותר בשוק (כמו למשל אלומיניום באיכות גבוהה מסדרות 6000 או 7000, או פלדת אל-חלד) בתור פשרה שנועדה להנגיש את עלותם להמונים, וזו בחירה הגיונית בהחלט – אך המקרה של ה-Redmi Note 7 הוא מפתיע ומאכזב מהרגיל בעיקר משום שהשקתו לוותה בקמפיין ויראלי בו נצפו אנשי החברה מבצעים בחינות שונות ומשונות בכדי להמחיש את קשיחותו.

ריסוק אגוזים הוא משימה שבה ה-Redmi Note 7 מצטיין – אך מסתבר שזה לא מוכיח כי הוא חסין גם בבחינות פיזיות אלימות אחרות

המכשיר שימוש ככלי לביקוע של אבטיח, כקרש לחיתוך, נזרק בתוך פח מגרם מדרגות ואפילו הפך בסיס לגלגיליות זעירות, כך שטבעי היה לצפות שהוא יהיה עמיד לפחות כמו קודמיו בסדרת ה-Redmi Note – אך מסתבר כי בחרה לעשות שימוש במעטפת פלסטיקית פשוטה יחסית, עם חיזוק מתכתי בסיסי רק בחלקו התחתון של הגוף, שיוצר נקודות כשל ברורות בכל מצב בו הוא ייחשף לכיפוף בלתי צפוי מסיבה זו או אחרת.

נראה כי רוב הבחינות שביצעה בסרטוניה התייחסו אל קשיחות חיפוי המסך, ופחות אל קשיחות הגוף הפלסטיק-זכוכית כולו

כשלון זה הוא כמובן לא סיבה לוותר על רכישת המכשיר באופן מיידי. ראוי לציין כי חיפוי המסך הקדמי הוא מסוג 5 איכותי, חיפוי הזכוכית האחורי מגן על המצלמה, מבזק הלד וגם על קורא טביעות האצבע ואיכות הבנייה כולה היא ראויה למדי, כאשר החוששים מכיפוף שישבור את המסך יכולים לבחור בכיסוי מגן קשוח אשר יבטיח שהדבר לא יקרה – אך עם כל זאת, אנחנו בהחלט מקווים שבדורות הבאים נראה את משקיעה קצת יותר בחיזוק המסגרת הפנימית, וקצת פחות בתוכן שיווקי ביזארי.

הגב של ה-Redmi Note 7 הוא נאה מאוד – אבל יתכן שלצרכנים מוטב לוותר על המאפיין ולהשקיע בכיסוי גומי מוקשח כלשהו למניעת צרות פוטנציאליות