קרב ה-FaceID מתחמם: Huawei קוראת תיגר על אפל

השחקנית הסינית הבכירה בשוק הסמארטפונים משוכנעת כי תוכל לספק יכולות זיהוי פנים מדוייקות ובטוחות יותר מאלו של היצרנית האמריקאית הבכירה

קצת אחרי שסיימה ללעוג לה בשל ההחלטה לעבור מהתבססות על סריקת טביעות אצבע לזיהוי פנים כאמצעי האבטחה הראשי – Huawei מחליטה לחקות את , ולנסות לנצח אותה במשחק שהיא עצמה יצרה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזוןהיצרנית הסינית שמאיימת לחטוף לאפל את סגנות שוק הסמארטפונים לצמיתות חשפה מערכת זיהוי פנים חכמה משלה לסמארטפונים, שנראית כאילו היא מורכבת מאותן אבני בניין טכנולוגיות אך מבטיחה להיות מתקדמת הרבה יותר עם 300,000 נקודות דגימה בעת בניית מודל תלת מימדי של פני המשתמש, לעומת כ-30,000 נקודות דגימה ב-FaceID במכשירי ה-iPhone X.

אחרי שהפכה את המעבר ל-FaceID לבדיחה – מחליטה לנסות את מזלה עם כמעט זהה

הדיוק המוגדל הזה מאפשר ל-Huawei להצהיר כי טכנולוגיית זיהוי הפנים שלה תהיה בטוחה יותר (עם פחות סיכוי להערים עליה באמצעים אקזוטיים כדוגמת מסיכת פנים שמשלבת תלת מימד ודו מימד), מדוייקת יותר, מתאימה בתור אמצעי אבטחה לביצוע תשלומים מקוונים – וכזו שתאפשר גם יצירת יישומים מתקדמים יותר, כפי שהודגם באמצעות משהו שנראה כמו העתקה בוטה של ה-Animoji מבית , עם יכולת לקלוט ולהציג גם את הלשון של המשתמש.

Animoji, הגירסה עם הלשון

ב-Huawei לא סיפרו לנו מה יהיו הדגמים המסחריים הממשיים שיכילו את המצלמה החדשנית, אך ניחוש סביר הוא שמוצרי הדגל שלה לשנת 2018 יהיו הראשונים בתור לקבל אותה (Huawei P11, למשל?) – כאשר לא נופתע לגלות טכנולוגיות מתחרות דומות גם מבית יצרניות אחרות בשוק במהלך השנה הקרובה. נותר לנו רק לקוות שכל זה לא בהכרח יגיע בתור תחליף לסורקי טביעות האצבע הנפוצים, אלא כתוספת של שכבת לכל מי שמעוניינים בכך.


ב- מבטיחים זיהוי פנים ופתיחה של נעילת הסמארטפון בתוך כ-400 מילישניות בלבד, מהר כמעט כמו חיישני טביעות האצבע המובילים בשוק

4
הגב

avatar
RoiTr
RoiTr

זיהוי פנים הוא אחלה כתוספת, אבל כדאי מאוד לשמור גם על קורא טביעת אצבע.
לא תמיד נוח להרים את הטלפון ולהחזיק אותו מול הפנים רק כדי לבטל את הנעילה.

חוץ מזה, מעניין האם יש באמת משמעות לקפיצה מ-30,000 ל-300,000 נקודות. האם זה באמת משפר משהו או שפשוט התחלנו מירוץ מספרים חדש כמו בגזרת המגה פיקסלים של המצלמות…

Tnufa
Tnufa

בשלב הזה זה נראה הגיוני לעלות מ30 ל300 אלף. כי הצליחו להערים על המנגנון של אפל עם מסיכה מתוחכמת. אמנם לא כל בנאדם יוכל ליצור מסיכה שכזאת אבל זה עדיין אפשרי.
אז אולי מנגנון של 300 אלף נקודות אי אפשר היה לפרוץ עם מסיכה…

Michael Biniashvili
Michael Biniashvili

צודק, בכלל להסתכל על הטלפון בזמן השימוש ממש מעצבן..!

mmemorex
mmemorex

אז אל תקנה אותו? העיקר סתם להגיב.