קונים אייפון 5 בחו''ל ללא חשש • HWzone
גאדגטים

קונים אייפון 5 בחו"ל ללא חשש

יצאנו לעשות סדר בשמועות שונות על תאימות האייפון 5 בארצנו הקטנטונת

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


למקרה שחייתם מתחת לסלע, אפל הכריזה בקול תרועה על מכשיר האייפון הבא שלה, ה-iPhone 5 (שכבר הספיק לשבור את שיאי המכירות בהזמנות מוקדמות). המכשיר מיועד לצאת בשלוש מהדורות שונות, שכל אחת מהן מותאמת לסוגי רשתות שונות הקיימות בארה"ב ובעולם. למהדורות החליטה לקרוא להם בשמות GSM 1428, GSM 1429 ו-CDMA 1429, וכאן התחיל הבלבול.

למעשה כל שלושת המהדורות הנ"ל יתמכו בתדרי הדור 3 ו-3.5 שנתמכים ע"י כל המפעילות האירופאיות וגם בארץ. ההבדל בין המהדורות הוא התמיכה ברשת CDMA (שלא רלוונטית לארצנו בעקבות המעבר של חברת פלאפון לרשת GSM) ובתדרים שונים של ה-,הלא היא דור רביעי, שלצערנו עדיין אינה קיימת בארץ בכלל. אם וכאשר יתחילו להפעיל בארץ רשתות דור רביעי מסוג , המהדורות השונות יהפכו להיות רלוונטיות, אבל בקצב שהדברים הללו קורים בארץ, סביר להניח שנראה את האייפון 7 קודם לכן…

התדרים הרלוונטים לארץ מסומנים מעמוד המפרט הרשמי של אפל

אז נחזור שוב, מבחינה טכנית, כל אייפון 5 שתקנו בחו"ל יוכל לעבוד ללא בעיה אצל כל אחת מהמפעילות בארץ בתדרי דור 3 ו-3.5. העובדה שאפל בחרה בעצם "לפצל" את האייפון 5 ל-3 מהדורות נובעת ככל הנראה מטעמי עיצוב בלבד, וקשה לחלוק עליה. האפשרויות שעמדו בפניה היו או לתת מכשיר שתומך בכל סוגי הרשתות הקיימות אשר מטבעו יכיל כמות רכיבים גדולה יותר ולא יוכל לשמור על קווי העיצוב והמשקל שאפל רצתה להגיע אליהם, או לפצל את המכשיר לכמה מהדורות שונות, עם התאמות ספציפיות לסוגי שונות אך לשמור את העיצוב והמשקל אלגנטי וקל בהתאמה.

טבלה המדגימה את ההבדלים בין הדגמים השונים של האייפון 5

יש גם לזכור שבארה"ב הרוב המוחלט של הצרכנים קונים את המכשירים הסלולריים שלהם דרך חברות הסלולר עצמן, ולמרות שהאופציה קיימת לקנות את המכשיר עם גרסת sim free אשר תתאים לכל הרשתות, המחיר הנמוך שחברות הסלולר מציעות דרך החוזים עמן מביא לכך שבסופו של דבר זוהי האופציה שהרוב המוחלט של הצרכנים בוחרים בה. כל זאת מוביל בעצם למצב שאפל פחות מודאגת מבעיות תאימות כלשהן, כי מן הסתם היא תמכור את המהדורה הרלוונטית לחברה הסלולרית הרלוונטית שמתאימה לה בכל מקרה, כך שהסיכון לבלבול בצד הצרכן הוא נמוך ביותר.

מה שכן רלוונטי יותר בעינינו, היא העובדה שמכשיר האייפון 5 מגיע עם תמיכה מובנית בתדר 5GHz, אשר נחשב לבעייתי לשימוש בארץ (רק מספר מצומצם של ערוצים בתדר זה מותרים לשימוש). 

התדר הבעייתי

משרד התקשורת דורש שינוי חומרתי של מכשירים העובדים בתדר זה כדי שיתאימו לטווח הערוצים המותר בארץ. הבעייה היא שאפל היא חברה אשר אוסרת על כל שינוי במכשיר שלה עד שהוא מגיע ללקוח (לחברות הסלולר אסור אפילו לפתוח את קופסת המכשיר).

למשתמש הישראלי אין צורך להסתבך, לפחות עד כניסתן של רשתות ה- לפעולה

ההגבלה הזאת לא קיימת בכל העולם, ונכון לעכשיו לא נראה שאפל תוציא מהדורה מיוחדת במטרה להתגבר על הבעיה.
עד שעת פרסום חדשה זו לא התקבלה תגובה לפנייתנו לחברת iDigital, יבואנית מוצרי בארץ.


תגיות

11 תגובות

 1. ושוב אפל חושבת שהיא מסובבת את העולם
  כל הכבוד למשרד התקשורת.

 2. מ. התקשורת יתקפל מהר מאוד
  א- יתכן שה-iPhone משתמש בתחום שאינו משפיע (לא כל תחום ה-5GHz חסום).

  ב- יש בטח לוביסטים שמפעילים לחץ על משרד התקשורת לאשר את המכשיר… שכל האנשים העשירים והמנופחים האלה יהיו בלי הטלפון החדש של אפל?? לאאאא…

 3. אני קונה עכשיו את המכשיר, כדאי לבקש גרסא מיוחדת?
  גרסא שתתאים בעתיד לדור ה-4 בארץ?
  או שכל מכשיר שאקנה כ SIMFREE שם יעבוד בארץ על רשתות הדור הרביעי אם וכאשר יצאו?

 4. קצת סדר
  כל מכשיר שתקנו בחו"ל יעבוד פה בארץ ברשתות 3 ו 3.5 (מה שאומר, הרשתות שקיימות היום), ההבדל היחיד יהיה בעתיד (לא ידוע מתי) כאשר יושקו רשתות 4G LTE בארצנו הקטנטונת.

  למעשה יש רק 2 גרסאות של אייפון ולא 3, A1428 ו A1429, שתיהן אונברסליות ברשתות דור 3 ו 3.5, כן כן, גם GSM וגם CDMA וכל אחד שאומר לכם אחרת אין לו מושג במה מדובר. זה אותו צ'יפ שהיה ב 4S שגם כן היה אוניברסלי. ההבדל היחיד בימינו הוא תמיכה בתדרי דור 4, אחד תומך בתדרים כאלה והשני באחרים.

  מאחר וישראל בד"כ מיישרת קו עם התקן האירופאי די בטוח להניח כי כאשר יהיו רשתות 4G בארץ הן יתאימו למכשיר A1429 וזה הדגם שעדיף כרגע לקנות. שוב, זה לא משנה להיום, כל מכשיר שתקנו בחו"ל יעבוד היום ללא בעיה וגם אחרי שיושקו הרשתות החדשות, פשוט בעתיד לא תעבדו על הרשתות החדשות אלא תישארו על הישנות אם קניתם את הלא נכון.

  עשו מזה רעש מטורף ובאמת שאין ממה לפחד, הבעיה הכי גדולה שיכולה להיות לכם היא שעוד שנתיים שלוש לא תעבדו במהירות של 100MB אלא "רק" 7.2MB, ממש בכיה לדורות.

 5. אם הבנתי נכון, לא ניתן להביא מכשיר לארץ
  לפי מה שהבנתי כל הדגמים תומכים בתדרים שמשרד התקשורת אוסר לשימוש ולכן לא ניתן לייבא אף אחד מהם (כי הם כוללים תמיכה בתדרים האסורים). אם כך. מה שמתבקש זה שמ.התקשורת ישנה את התקנות שלו בשביל שחברות הסלולר יוכלו לייבא ולשווק את המכשיר בארץ…

 6. ל 5 – אתה טועה
  מכשיר אחד (ואחד בלבד) ביבוא אישי מותר להביא מכל סוג. גם כאלו האסורים לשיווק בתוך ישראל.
  ובכל מקרה, אין מצב לדעתי להמכשיר הזה לא ישווק בישראל. או שתדרים אסורים יחסמו, או שהמשרד יתקפל.

 7. יש בעיה קצת יותר מהותית כרגע
  עד כמה שאני יודע הבעיה היותר קשה עם ה iPhone 5 זה הסים שלו שאין שום פתרון של גזירה שלו מכיוון שהוא גם יותר דק מהדגם הקיים.

  ועד שלא ימצא פתרון יצירתי עבור בעיה זאת די מיותר לייבא מכשיר לארץ

 8. A1429 ???
  מישהו יודע איך ניתן להזמין מהאתר של אפל ספציפית את הדגם של A1429 ???

כתיבת תגובה

Back to top button
Close