קונים אייפון 5 בחו''ל ללא חשש • HWzone
גאדגטים

קונים אייפון 5 בחו"ל ללא חשש

יצאנו לעשות סדר בשמועות שונות על תאימות האייפון 5 בארצנו הקטנטונת

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


למקרה שחייתם מתחת לסלע, אפל הכריזה בקול תרועה על מכשיר האייפון הבא שלה, ה-iPhone 5 (שכבר הספיק לשבור את שיאי המכירות בהזמנות מוקדמות). המכשיר מיועד לצאת בשלוש מהדורות שונות, שכל אחת מהן מותאמת לסוגי רשתות שונות הקיימות בארה"ב ובעולם. למהדורות החליטה לקרוא להם בשמות GSM 1428, GSM 1429 ו-CDMA 1429, וכאן התחיל הבלבול.

למעשה כל שלושת המהדורות הנ"ל יתמכו בתדרי הדור 3 ו-3.5 שנתמכים ע"י כל המפעילות האירופאיות וגם בארץ. ההבדל בין המהדורות הוא התמיכה ברשת CDMA (שלא רלוונטית לארצנו בעקבות המעבר של חברת פלאפון לרשת GSM) ובתדרים שונים של ה-,הלא היא דור רביעי, שלצערנו עדיין אינה קיימת בארץ בכלל. אם וכאשר יתחילו להפעיל בארץ רשתות דור רביעי מסוג , המהדורות השונות יהפכו להיות רלוונטיות, אבל בקצב שהדברים הללו קורים בארץ, סביר להניח שנראה את האייפון 7 קודם לכן…

התדרים הרלוונטים לארץ מסומנים מעמוד המפרט הרשמי של אפל

אז נחזור שוב, מבחינה טכנית, כל אייפון 5 שתקנו בחו"ל יוכל לעבוד ללא בעיה אצל כל אחת מהמפעילות בארץ בתדרי דור 3 ו-3.5. העובדה שאפל בחרה בעצם "לפצל" את האייפון 5 ל-3 מהדורות נובעת ככל הנראה מטעמי עיצוב בלבד, וקשה לחלוק עליה. האפשרויות שעמדו בפניה היו או לתת מכשיר שתומך בכל סוגי הרשתות הקיימות אשר מטבעו יכיל כמות רכיבים גדולה יותר ולא יוכל לשמור על קווי העיצוב והמשקל שאפל רצתה להגיע אליהם, או לפצל את המכשיר לכמה מהדורות שונות, עם התאמות ספציפיות לסוגי שונות אך לשמור את העיצוב והמשקל אלגנטי וקל בהתאמה.

טבלה המדגימה את ההבדלים בין הדגמים השונים של האייפון 5

יש גם לזכור שבארה"ב הרוב המוחלט של הצרכנים קונים את המכשירים הסלולריים שלהם דרך חברות הסלולר עצמן, ולמרות שהאופציה קיימת לקנות את המכשיר עם גרסת sim free אשר תתאים לכל הרשתות, המחיר הנמוך שחברות הסלולר מציעות דרך החוזים עמן מביא לכך שבסופו של דבר זוהי האופציה שהרוב המוחלט של הצרכנים בוחרים בה. כל זאת מוביל בעצם למצב שאפל פחות מודאגת מבעיות תאימות כלשהן, כי מן הסתם היא תמכור את המהדורה הרלוונטית לחברה הסלולרית הרלוונטית שמתאימה לה בכל מקרה, כך שהסיכון לבלבול בצד הצרכן הוא נמוך ביותר.

מה שכן רלוונטי יותר בעינינו, היא העובדה שמכשיר האייפון 5 מגיע עם תמיכה מובנית בתדר 5GHz, אשר נחשב לבעייתי לשימוש בארץ (רק מספר מצומצם של ערוצים בתדר זה מותרים לשימוש). 

התדר הבעייתי

משרד התקשורת דורש שינוי חומרתי של מכשירים העובדים בתדר זה כדי שיתאימו לטווח הערוצים המותר בארץ. הבעייה היא שאפל היא חברה אשר אוסרת על כל שינוי במכשיר שלה עד שהוא מגיע ללקוח (לחברות הסלולר אסור אפילו לפתוח את קופסת המכשיר).

למשתמש הישראלי אין צורך להסתבך, לפחות עד כניסתן של רשתות ה- לפעולה

ההגבלה הזאת לא קיימת בכל העולם, ונכון לעכשיו לא נראה שאפל תוציא מהדורה מיוחדת במטרה להתגבר על הבעיה.
עד שעת פרסום חדשה זו לא התקבלה תגובה לפנייתנו לחברת iDigital, יבואנית מוצרי בארץ.


תגיות
Back to top button
Close
Close