פרטים ראשונים על ה-Xperia Z4 מגיעים אל הרשת

שבוע בלבד לאחר ההשקה של מכשירי ה-Z3 וה-Z3 Compact בארצנו הקטנה, נחשפים (לכאורה) פרטים ראשונים על מכשיר הדגל הבא של סוני

מכשיר הדגל הנוכחי של סוני, ה-Xperia Z3

עם השקת מכשיר ה-Z3 בשבוע שעבר, סוני השלימה את האסטרטגיה להשקת שני מכשירי דגל חדשים כל שנה (מכשיר ה-Z2 הוכרז חודש פבואר של השנה). אך על פי דיווחים, זאת תיהיה הפעם האחרונה שהחברה תספק יותר ממכשיר דגל אחד בשנה. המדליף (בעל הכינוי "KF"), שניבא בהצלחה את הקיום ואת מפרטו של מכשיר ה-Z3 קומפקט, אומר כי החברה נוטשת את האסטרטגיה הנוכחית ותחזור להשיק מכשיר דגל אחד כל שנה.

בדיווחים האחרונים צץ מכשיר במבחני ביצועים בשם Z3X, שעל פי שמועות היה אמור להופיע כמכשיר הדגל השני לשנה הבאה, שלאחריו החברה תשווק את מכשיר ה-Z4 כהרגלה. KF מדווח כי לא רק שהמכשיר שנצפה במבחן אינו קיים והוא לא יופיע כמכשיר דגל נוסף, אלא שמפרטו גם דומה כמעט לחלוטין מהמפרט של ה-Z4, מה שמבטל את הצורך בקיומו.

לפי המדליף, מפרטו של ה-Z4, שמתוזמן לצאת בשנה הבאה, כולל מסך 5.5" ברזולוציה של 1440×2560, מעבד סנאפדרגון 64 ביט מדגם ה-810 מתומן ליבה הרץ ב-2.8 גיגה-הרץ, מעבד גרפי Adreno 430, ארבעה גיגה-בייט של זיכרון ראם, זיכרון פנימי מינימאלי של 32 גיגה-בייט, שבב LTE התומך במהירות הורדה של 300 מגה-ביט לשניה, בלוטות' 4.1 ושבב ייעודי לשיפור האודיו במכשיר.

בנוסף, הדיווח מצביע גם על שינוי במצלמת ה-Z4, מחיישן ה-IMX220 שנמצא במכשירים מאז ה-Z1 למצלמת Exmor RS CMOS מעוקלת, עם רזולוציה זהה לנוכחית (רזולוציית חיישן ה-IMX220 עומדת על 20.7 מגה-פיקסל).

שוב, אלו כרגע עדיין פרטים לא רשמיים, אך עם עברו המוצלח של המדליף והמפרט ההגיוני למדי למכשיר דגל בשנת 2015, ניתן בהחלט להגיד שיש למה לחכות למכשיר הדגל הבא של סוני.