פאר היצירה של סמסונג: הכירו את הסמארטפון בעל המסך המתקפל

האירוע לו חיכינו לא התרחש מאחורי דלתיים סגורות, אלא על הבמה לעיני העולם כולו: יצרנית הסמארטפונים הגדולה ביותר כמעט מוכנה להציע לנו שהופך לפתע לטאבלט קטן, וגם מבטיחה כי מערכת האנדרואיד תציע תמיכה מובנית בתצורות החדשניות הללו בעתיד

הדיווחים המוקדמים (ואיתם גם התמונה הראשית החדשה בעמוד הפייסבוק הרשמי) הבטיחו לנו מידע עדכני אודות טכנולוגיית המסכים הגמישים המעודכנת מבית בכנס המפתחים שלה – אך אנחנו מוכרחים להודות כי לא ממש ציפינו לראות הדגמה שלו בצורה חיה על הבמה המרכזית, כך שאפשר בהחלט להוסיף לחברה נקודות זכות על הפתעה מעניינת במיוחד.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לאחר הצגת סרטון פרסומי קצר שדיבר על טכנולוגיית ה-Infinity Flex Display החדשה של החברה, עלה לבמה אחד מסגני הנשיא בחטיבת המובייל של והציג את הפלא באופן מעשי – מעין בעל מסך 7.3 אינץ' ריבועי, אשר מתקפל לחצי בצורה אנכית והופך לסמארטפון תודות למסך מוארך חיצוני משני, וביחד עם ממשק שתומך כמובן במעבר אוטומטי של התוכן מהיחידה האחת לשנייה בהתאם למימדיה.

כך נראה עתיד שוק הסמארטפונים עבור השנים הקרובות, ככל הנראה

המוצר שהוצג הוא שמנמן ובעל פינות חדות ובלתי מזמינות במיוחד, אם כי נציג החברה דאג להצהיר במהירות שלא מדובר במראה האמיתי של הדגם הסופי, אלא בכיסוי שנועד להסוות ולשמור בסוד את הדבר האמיתי בשלב זה – כך שאנחנו עדיין מתקשים להעריך האם מדובר גם כאן ביצירה מאסיבית כמו ה-Royole FlexPai שמזכירה שני שהודבקו יחדיו, או שמא עשור של מעניק לסמסונג את הידע והיכולת לדחוס את הטכנולוגיה המדהימה בגוף שאכן יכול לשמש תחליף לסמארטפון מודרני ללא קושי.

בתוספת לטיזר המתקפל, בסמסונג הכריזו בכנס המפתחים על ממשק חדש לגמרי בשם One UI אשר עתיד להחליף את ה-Samsung Experience גם בסמארטפונים בתצורה "מסורתית" וגם בסמארטפונים מתקפלים אשר יתמכו (בין היתר) בהפעלת שלושה יישומים שונים על המסך בבת אחת – והחדשות המפתיעות עוד יותר הן שבמקביל לאירוע האישי של סמסונג קיבלנו הכרזה מכנס מפתחי האנדרואיד של גוגל, ובה אישור רשמי לכך שאל מערכת ההפעלה הניידת תתווסף גם כן תמיכה מובנית במסכים גמישים מסוגים שונים עם שפת עיצוב וממשקים מותאמים.

נציגיה של הכריזו, כנראה בתיאום שנקבע מראש, על תמיכה ייעודי במסכים גמישים – עם ממשק חכם שיגיב בזמן אמת לתנועות הקיפול

במילים אחרות, נראה שעכשיו זה כבר לא גימיק נקודתי שעתיד להתפוגג – מסכים גמישים ומתקפלים אכן עומדים להיות חלק מהמציאות של השוק, כאשר תחילה נראה התמקדות בקיפול בציר אנכי עם שימוש במסך יחיד (כמו ה-FlexPai) או שימוש במסך משני בגבה של יחידת התצוגה הראשית (כמו הפיתוח הראשון של סמסונג). מה יהיה הכיוון המוצלח והפופולרי ביותר? כנראה שהשנה הקרובה תוקדש ללא מעט ניסוי וטעייה בתחום – מסמסונג וגם משלל מתחרות גדולות וקטנות אחרות.

היצרניות הסיניות שוב הצליחו להקדים את כל השאר – אך נראה כי הפתרון מבית עשוי להיות בשל הרבה יותר. אנחנו מקווים לקבל את כל התשובות והמידע החסר לנו כבר בתחילת השנה הבאה