סמסונג תחשוף מכשירי אנדרואיד מבוססי שבבים של אינטל? • HWzone
מעבדיםגאדגטים

סמסונג תחשוף מכשירי אנדרואיד מבוססי שבבים של אינטל?

סמסונג עשויה לבסס את טאבלט ה-Tab 3 שלה על מעבדי ארכיטקטורת ה-Clover Trail+ של , במטרה להפסיק להסתמך על מעבדי ARM
שבבי ה-Clover Trail+ נחשפו לראשונה בשנה שעברה, כאשר משפחת המעבדים התגלתה במלוא תפארתה לפני מספר חודשים. במהרה התברר שמדובר כאן במוצר שאמור להעניק שידרוג משמעותי לביצועים ולקרב את אל המתחרות הגדולות שלה שמפתחות שבבים מבוססי ARM, כשהשבבים עצמם מציעים שיפורים חומרתיים רבים שמבססים את מעמדה של בתחום.
כעת היצרנית סמסונג, שידועה בתור חברה שנוהגת מדי פעם לחפש תחלופות בכל מה שנוגע ליצרניות שבבים למכשיריה, פוזלת בצודה חדה אל עבר מעבדי ה-Clover Trail+ החדשים של . הסיבה העיקרית לכך היא חוסר היכולת של לייצר בעצמה כמות מספקת של שבבים לכל מוצריה.
?Galaxy Tab 3 – Inside
בעוד סמסונג ואינטל עבדו ביחד בעבר במסגרת פיתוח של כמה מוצרים, עדיין לא ראינו מכשיר מבוסס אנדרואיד מבית סמסונג שמתבסס על אחד ממעבדיה של . לפי הפרסומים והשמועות שמתרוצצות ברשת לאחרונה, לא יארוך זמן רב עד שהדבר יתרחש. סביר להניח שהיצרניות הקוריאנית תטמיע את מעבדי האטום כבר בטאבלט ה-Galaxy Tab 3 10.1 שלה.
טאבלט ה-Tab מהווה מבחינת סמסונג מתחרה ישיר לאייפד של אפל, כך שהחברה נמצאת במגמת חיפושים אחר שבבים מתאימים שיעלו על אלו של המתחרה. סמסונג נהגה לבסס את מכשיריה על מעבדים חסכוניים באנרגיה מבית ARM, ובאשר לביסוס של מכשיריה על מעבדי אינטל ניתן למצוא את סדרת מחשבי הטאבלט ''ATIV" שמבוססת על . עם זאת, מדובר בפלח שוק קטן מאוד בהשוואה לעולם המכשירים מבוססי האנדרואיד.
בנוסף לפרטים הללו נודע שסמסונג כבר מפתחת טאבלטי ATIV חדשים שיושקו ב-20 לחודש יוני הקרוב בלונדון, אם כי לא ידוע האם גם מכשיר ה-Tab החדש יוכרז באותו מועד. יש המסבירים כי חוץ מגרסה מבוססת Clover Trail+, תשיק סמסונג גם מחשבי Tab שיבוססו על מיצרניות אחרות.
בהתחשב בכך שאינטל מעוניינת לבסס את נתח השוק שלה בשוק המכשירים הניידים, ניתן להתייחס לפרסומים כאל הגיוניים למדי. בשורה התחתונה, יתכן וכבר בתערוכת קומפיוטקס הקרובה נראה מספר מכשירי אנדרואיד שמתבססים על מעבדי , וברחבי העולם כבר מצפים לכך בקוצר רוח.

עדכון: סמסונג אכן חשפה שני מכשירי גלאקסי Tab חדשים, בגדלים של 8 ו-10 אינץ'. הדגם הקטן יותר מתבסס על מעבד כפול ליבה שפועל במהירות 1.5 ג'יגה-הרץ, ותומך ברזולוציה של 1280×800 פיקסלים. זכרון המכשיר עומד על 1.5 ג'יגה-בייט, כשהוא מציע סוללת 4,450mAh.

מכשיר ה-10 אינץ' מתבסס על מעבד אטום כפול ליבה שפועל במהירות 1.6 ג'יגה-הרץ, כשגם המסך שלו תומך ברזולוציה 1280×800 פיקסלים (בצפיפות נמוכה יותר של 149ppi). היצרנית כללה בו סוללת 6,800mAh עוצמתית יחסית, והוא יציע נפחי אחסון של בין 16 ל-32 ג'יגה-בייט. שני המכשירים יריצו את מערכת ההפעלה 4.2.2 ויכללו שתי מצלמות, כשהם יתחילו להימכר החל מהשבועות הקרובים ברחבי העולם. באשר למחירים, נותר רק להמתין להגעת המכשירים לשווקים ולהיווכח בעצמנו.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close