סמסונג לא מוותרת על שעון חכם, משיקה Gear 2

נראה שבסמסונג מפיקים לקחים במהירות – ענקית הטכנולוגיה מכריזה על ה-Gear 2 סיבוב נוסף לשעון החכם

סמסונג ממהרת לשחרר היום, יום לפני כנס MWC (ר"ת Mobile World Congress) השנתי בברצלונה, את השעון החכם החדש שלה. למעשה היא הכריזה על שניים – ה-Gear 2 וה-Gear 2 Neo. למי שתוהה, המילה לא נמצאת בשם כי השעון אינו מכשיר .

רק לפני כמה חודשים השיקה סמסונג את השעון החכם הראשון שלה – ה-Galaxy Gear (הביקורת שלנו כאן). הרעיון שלעצמו נהדר. מי לא ישמח לקבל עוזר קטן? אבל הביצוע… ובכן, לא תמיד עובד. התאימות למכשירי החדשים הייתה מוגבלת מאוד, הממשק היה מבלבל ולעיתים לא תמיד מגיב, והמחיר היה לא פחות משערורייתי. נראה שסמסונג חזרו לשולחן השירטוטים והוציא את ה-Gear בדור השני:

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אלו הם מכשירי ה-Gear 2 וה-Gear 2 Neo. השינוי הגדול ביותר שעשתה עם השעונים האלו הוא ויתור מוחלט על מערכת האנדרואיד. שילבה במכשירים משלה בשם Tizen. בנתוני המכשירים אין שינויים גדולים – המסך הוא מסך 1.63 אינצ' ברזולוציית 320X320, המעבד הוא כפול ליבה במהירות גיגה-הרץ אחד (בשונה מ-800 מגה-הרץ בדור הקודם), ישנם 512 מגה-בייט מערכת (RAM), ו-4 גיגה-בייט לאחסון קבצים. נפח הסוללה קטן מ-315 ל-300mAh.

תכונות חדשות

ב-Gear 2 נמצא מד דופק והוא התכונה החדשה שנוספת. המכשיר גם מכיל חסינות לאבק, מים ומשדר אינפרא-אדום המאפשר להפוך את השעון לרב-שלט לכל מכשיר (טלויזיה, ממיר, מכשיר וכו').


למכשיר ה-Gear 2 Neo אין מצלמה, בעוד שב- Gear הראשון וב-Gear 2 הסטנדרטי ישנה מצלמת 2 מגה-פיקסל שמצלמת גם ברזולוציית 720P. 

מכשיר ה-Gear 2 אמור לתמוך בכל סמארטפון או טאבלט עם אנדרואיד מהשנים האחרונות. המחיר כרגע (במיוחד בישראל) עדיין לא ידוע, אך אנו מקווים שיהיה נמוך משמעותית מהמחיר השערורייתי שהציג Gear.

לביקורת על Gear הראשון