סמסונג בפחות מ-1,000 שקלים: Galaxy Tab A8 החדש מוכרז רשמית

הטאבלט התקציבי של היצרנית הקוריאנית מקבל תצוגה מוגדלת, אך אמור לשמור על תג מחיר משתלם דומה לזה של הדגם הנוכחי

טאבלטים מבוססי אנדרואיד ממשיכים לטפטף אל החנויות, כאשר רגע לפני שמגיעה שנת 2022 אנחנו מקבלים את ההשקה האחרונה מבית סמסונג לשנה זו – ה-Galaxy Tab A8 התקציבי, שמחליף את ה-A7 מספטמבר 2020.

הטאבלט החדש נהנה ממסך IPS בעל גודל אלכסוני של 10.5 אינץ', עם רזולוציית 1,920×1,200 פיקסלים שמתורגמת לשטח תצוגה מוגדל בכ-4 אחוזים מזה של המסך בגודל 10.4 אינץ' בדור הקודם – לצד 3GB או 4GB של זכרון LPDDR4X ו-32GB עד 128GB של אחסון (ככל הנראה בתקן eMMC בסיסי), כולל אפשרות להרחבה של עד טרה-בייט נוסף באמצעות כרטיסי microSD. עוד תמצאו בו מערכת אנדרואיד 11 עם ממשק One UI 3.1 מעליה, כולל התאמות מולטי-טאסקינג למסך הגדול, מצלמת 8 מגה-פיקסל ראשית עם מיקוד אוטומטי ומצלמת סלפי של 5 מגה-פיקסל עם מיקוד קבוע, קישוריות Wi-Fi 802.11ac כפולת ערוצים, קישוריות Bluetooth 5.0, מקלט GPS מובנה, סורק טביעות אצבע מובנה בכפתור צדדי, חריץ 3.5 מילימטרים עבור אוזניות, סוללת 7,040mAh עם תמיכה בטעינת 15 וואט וגולת הכותרת ככל הנראה – מערך אודיו של ארבעה רמקולים עם תמיכה בדולבי אטמוס אשר מבהיר את הייעוד הראשי של המכשיר לצריכת מדיה אפקטיבית במחיר משתלם.

טאבלט בסיסי עם מערך סאונד נאה, עכשיו גם במהדורת סוף 2021

שינוי משמעותי נוסף של ה-Galaxy Tab A8 בהשוואה לקודמו הוא בשבב העיבוד, כשבסמסונג בוחרים לטשטש במעט את זהותו ומסתפקים בתיאור כללי של דגם מתומן ליבות עם מהירות פעולה של עד 2GHz – אך בפועל נראה כי זה אימות לשמועות על שימוש ב-Tiger T618 של Unisoc הסינית כתחליף ל-Snapdragon 662 של קוואלקום (האמריקאית), עם התבססות על תהליך ייצור וותיק של 12 ננומטר אך ליבות עיבוד וליבה גראפית עדיפות על אלו של שב-Galaxy Tab A7. בסמסונג מסכימים להתחייב לשיפור קל של כ-10 אחוזים בביצועים הכלליים ובביצועים הגראפיים, אם כי השוואות כלליות מעידות על כך שה-Tiger T618 יכול להביא לשיפור של עד 25 אחוזים ביכולות בחלק מהמקרים. עם זאת, גם שיפור של 25 אחוזים לא יביא למהפכה גדולה במקרה הזה – מדובר במוצר בסיסי עם כוח עיבוד צנוע במונחי 2021-2022, שאמור להתאים למשימות גלישה וצפייה, אך לא להרבה מעבר לכך.

שלושה גוונים זמינים, עם עובי של 6.9 מילימטרים ומשקל של 508 גרם שמהווה עלייה קלה לעומת הדור הקודם

סמסונג תציע את ה-Tab A8 בורוד, אפור או כסוף, בגרסה עם קישוריות Wi-Fi אלחוטית בלבד או בגרסה שכוללת גם מודם LTE, עם מחיר התחלתי שצפוי לעמוד על 230 יורו, כולל מס, במדינות אירופה. כ-820 שקלים בהמרה ישירה, פחות או יותר, שמהווים סכום דומה לזה שבו ניתן להשיג את ה-Galaxy Tab A7 בארץ כעת (גם בגרסת ה-Wi-Fi וגם בגרסת ה-LTE, באופן די מפתיע). האם ניתן לראות בדגם הזה שדרוג אמיתי לטעמכם, או שהוא רק עוד מאותו הדבר? בואו לספר מה אתם חושבים בתגובות.

סמסונג השקיע באינפוגרפיקה נאה עבור הדגם הטרי – מבלי לציין במפורש את סוג המעבד שגורם להכל לפעום